TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Był drugi scenarzysta „Rogue Squadron”

2023-06-21 17:08:30

Wygląda na to, że z „Rogue Squadron” działo się więcej niż myśleliśmy. Lucasfilm jednak chyba trochę się nauczył trzymać język za zębami i całkowicie ominęła nas kwestia zmiany scenarzysty tej produkcji.Jak pamiętamy, najpierw ogłoszono, że Patty Jenkins wyreżyseruje „Rogue Squadron” (grudzień 2020). Pół roku później „Hollywood Reporter” podał informację, że scenarzystą projektu jest Matthew Robinson. Potem sprawa rozwlekła się w czasie, przycichła, została zapomniana. Aż w końcu Kathleen Kennedy zapytana o to co jest z tym projektem, powiedziała, że kiedyś chcą do niego wrócić, być może w formie serialu na Disney+. Konkretów jednak brak.

Słyszeliśmy, że zaiskrzyło na linii Jenkins – Lucasfilm, przede wszystkim na etapie wizji i scenariusza. W końcu dali sobie czas i zajęli innymi projektami. Ile w tym prawdy nie wiadomo. Natomiast Bespin Bulletin ma jeszcze jedną ciekawą historię, która uzupełnia ten obraz. Otóż ich zdaniem film miał dwóch scenarzystów.Tym drugim (lub pierwszym) miał być Sam Sheridan. Problem w tym, że nie on dużego doświadczenia w pisaniu scenariuszy. Napisał zaledwie kilka odcinków seriali „I am the Night” (był też twórcą tego serialu) i pomagał pisać scenariusze do serialu „SEAL Team”. To wszystko. Jako producent również nie wsławił się dużo lepiej, acz odpowiada za serial „Jack Ryan”, jako producent konsultujący. Miał też dwie niewielkie role w filmach „Wojownik” i „Wonder Woman 1984”. Czyli raczej zajmował się serialami akcji. Natomiast jest też mężem Patty Jenkins i ewidentnie pomagał jej w projekcie. Podobno napisał on jedną z wersji scenariusza (wstępną). Bespin Bulletin nie jest pewien, czy jego wersja powstała zanim Robinson zabrał się za scenariusz (i była jego podstawą), czy może było to drugie podejście. Jak donosi Jeff Sneider, w Lucasfilmie uważano, że scenariusz Robinsona to bajzel. Niezależnie czy było to pierwsze czy drugie podejście, tekst Sheridana również chyba się nie spodobał.

Na chwilę obecną przyszłość projektu „Rogue Squadron” pozostaje pod dużym znakiem zapytania. Wygląda jednak na to, że Patty dużo mocniej walczyła o realizację tego filmu, niż nam się to wydawało.
TAGI: Kathleen Kennedy (480) Lucasfilm (799) Patty Jenkins (30) Rogue Squadron (64)

KOMENTARZE (8)

 • SW-Yogurt2023-06-25 17:38:13

  Zajawka pomysłu była rewelacyjna. A że potem wyszło jak zwykle, hmmm, normalka. ~:)

 • Nestor2023-06-23 10:54:33

  Szkoda mi tego projektu, bardzo na niego liczyłem. Aczkolwiek widząc mnogość efektów i walk statków w Mando s3 można liczyć na to, że możliwy serial stanie się taką Eskadrą łotrów i nie będzie wcale gorszy od filmu.

 • AJ732023-06-22 10:14:00

  Jeśli chcemy pokazywać efektowne walki powietrzne z więcej niż dwoma statkami na krzyż, i więcej niż 15 minut na sezon, i jeśli ma to wyglądać dynamicznie a nie statycznie to tak, potrzeba więcej kasy niż na "Mando". 🙂

 • Peter_D2023-06-22 09:23:34

  Heloł, Mando jest jednym wielkim efektem specjalnym i jakoś dało radę. Tam ogromna kasa jest pompowana.

 • AJ732023-06-22 09:20:29

  Dokładnie. W serial nie wpakowali by takiej kasy na efekty. No chyba, że byłaby to animacja na miarę trailerów Old Republic. Ale na to też kasy nie wyłożą.
  Co innego film. Ale ten jak wiemy, nigdy nie powstanie 😁

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-06-22 08:06:56

  Nie wiem czy serialowo X wingi dałyby radę, za dużo efektów, no chyba że jako animacja, wtedy jak najbardziej.

 • bartoszcze2023-06-21 21:13:12

  Pewna taka logika życiowa sugeruje, że to Sheridan pewnie miał wstępny pomysł, który spodobał się żonie (lub żona miała pomysł, a Sheridan napisał wstępny szkic). A potem zatrudniono Robinsona żeby to poprawił i zaczęły się kłótnie...
  Szkoda trochę tego projektu.

 • Peter_D2023-06-21 20:11:04

  Są sobie książki X-Wing, jest sobie gra X-Wing (i Tie fighter), ale oczywiście musimy iść zawsze pod prąd i wymyślać koło na nowo, tylko po to by tak dobry projekt (który mógłby być również serialem, nie pogniewałbym się) i zakopać go na lata, właściwie bez możliwości realizacji...logika LucasFilm.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..