TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Świt Rebelii Wielkiej Republiki

2023-08-05 14:11:18

Spadek koniunktury światowej gospodarki, powiązany z pandemią Covid, sankcjami i wojnami, ma również swoje odbicie na rynku wydawniczym. Począwszy od częstych zmian dat premier poszczególnych książek, można zauważyć swego rodzaju "bezpieczną" politykę wydawniczą licencjodawcy, tutaj Disney, na publikacje związane z Gwiezdnymi Wojnami. Każda nowa podmarka generowała wcześniej wysyp nowych publikacji wszelkiego typu, jak powieści, komiksy, publikacje dla dzieci, itp., jednakże pominąwszy serial „The Mandalorian”, nie otrzymaliśmy praktycznie nic powiązanego z serialami „Księgą Boby Fetta”, „Andor”, „Obi-Wanem Kenobi” czy „Parszywą Zgrają”, gdzie możemy odnaleźć pojedyncze tytuły wspierające promocje. Możemy mieć jedynie nadzieję, że zmniejszenie nakładów wydawanych publikacji odbije się pozytywnie na ich jakości.

Tyle zamiarem wprowadzenia, bowiem do końca roku dostaniemy przynajmniej dwa albumy, które mogą zainteresować fanów wygłodniałych ciekawszych pozycji. Na listopad zapowiedziany jest przewodnik ilustrowany „Dawn of Rebellion” autorstwa Emily Shkoukani i Pablo Hidalgo, którego tematyka powiązana jest z powstaniem Rebelii. Jest to też pierwszy przewodnik ilustrowany jaki pojawi się na rynku od 2019 roku, kiedy do sprzedaży trafił album związany z epizodem IX. W nowych przewodniku będziemy mieli okazje zobaczyć materiały ze wspomnianych wyżej seriali. Poniżej kilka przykładowych stron ze środka.


Drugą pozycja albumową, która ukaże się w połowie grudnia to przewodnik „The High Republic: Character Encyclopedia” opracowany przez Amy Richau i Megan Crouse, będący klasyczną encyklopedią postaci skupiającą się tylko na bohaterach z ery Wielkiej Republiki. Projekt wiedzie aktualnie prym w uniwersum, a sam album wychodzi na początku ostatniej jego fazy, dzięki czemu możemy liczyć na dość treściwą zawartość. Oba albumy zostaną wydane w nakładzie wydawnictwa Dorling Kindersley.


TAGI: Album (194) Amy Richau (3) DK Publishing (Dorling Kindersley) (75) Emily Shkoukani (1) Megan Crouse (1) Pablo Hidalgo (329) Przewodnik (165) Słownik obrazkowy / Przewodnik ilustrowany (71) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (209) zapowiedzi książkowe (326)

KOMENTARZE (4)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-08-06 14:00:25

  Na polską wersję raczej nie ma co liczyć.

 • Lubsok2023-08-05 19:21:17

  Dlaczego obok aktorów są jakieś komputerowe ludki z TCW? Co jest kurka wódka?

 • Finster Vater2023-08-05 18:32:45

  Znowu oszczędności

 • SW-Yogurt2023-08-05 15:40:12

  Wreszcie coś drgnęło. I dobrze. Teraz czekam na ruch naszych wydawców.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..