TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Plotki o filmie o Rey

2023-10-19 18:39:02

Od dawna niewiele słychać nowego w sprawie filmowych projektów. Strajk scenarzystów się skończył, ale w sieci wciąż panuje cisza. Za to na Reddicie pojawiły się informacje o filmie o Rey z Daisy Ridley w roli głównej. Trudno stwierdzić, na ile to źródło jest wiarygodne, nie ma żadnego udokumentowanego przecieku. Ale przynajmniej generuje plotki i tak te wieści należy traktować.

Według tych informacji, zdjęcia do filmu o Rey są planowane na kwiecień. Można by powiedzieć wciąż, bo już wcześniej krążyły takie wieści. Zobaczymy na ile strajk aktorów wpłynie na te zmiany.

Druga rzecz to scenariusz. Podobno tytuł roboczy to „A New Beginning”. I jeszcze przed strajkiem scenarzystów Steven Knight ukończył jego trzy wersje. Pierwsza z nich nie miała Finna, od drugiej Finn znajduje się w filmach. Zbiega się to oczywiście z rozmowami z Johnem Boyegą. Na tę chwilę jednak nie ma informacji, czy Knight powrócił do pisania i ile zmieniają.

W scenariuszu na razie nie ma Poe. Ale też nie ma nic o Ruchu Oporu, czy obu Porządkach. Za to podobno są BB-8, D-O, C-3PO, R2-D@ oraz Ben Solo i Luke Skywalker. Nie wiadomo, czy w formie ujęć z przeszłości, czy jako duchy Mocy. Mark Hamill jakiś czas temu sugerował, że pożegnał się z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale on czasem lubi podpuszczać ludzi.

Źródło sugeruje, że Kathleen Kennedy bardzo chciała mieć w tym filmie kobietę reżysera. Sharmeen Obaid-Chinoy została polecona przez Kevina Feige.

Sam film ma konecentrować się na dwójce nowych bohaterów. Choć casting nie jest, wg tych plotek, ukończony, to są kandydaci do tych ról. Yasmeen Fletcher („Ms. Marvel”, „Magia na opak”) miała by zagrać postać określaną jako Tyla. Zaś Aramis Knight („Ms. Marvel”, „Gra Endera”, „Mroczny rycerz powstaje”) wcieliłby się w postać określaną jako Deak.

Następny film pojawi się w kinach 22 maja 2026. Do tego czasu dużo jednak może się zmienić.
TAGI: Daisy Ridley (258) John Boyega (242) Kathleen Kennedy (475) Mark Hamill (400) Sharmeen Obaid-Chinoy (18) Steven Knight (15)

KOMENTARZE (13)

 • DarthMati2023-10-20 18:47:26

  bReya i więcej silnych kobitek mogących wszystko. Niech jeszcze duch mocy Sabinki się pojawi, po co jakiś zły Luke? Disney wszystko zniszczy, aż wreszcie siebie ku uciesze wszystkich normalnych.

 • AJ732023-10-20 16:34:52

  Indy to był słabym filmem, taka prawda. Natomiast MI choć trzymał poziom, to zdecydowanie był za długi.

 • bartoszcze2023-10-20 11:36:39

  No, Indy5 i M:I7 nie były złymi filmami, ale na siebie nie zarobiły :)
  Nie wiem jak tam Mała Syrenka (nie oglądałem), wyniki niby niezłe ale nie wiem czy z samych kin na budżet wystarczyło.
  Guardiansi jakoś tam dali radę, za to Ant-Man zrobił Marvelowi kuku.

  A Oppenheimera wciąż jeszcze można gdzieniegdzie w kinach :)

 • darth_numbers2023-10-20 10:28:14

  @bartoszcze : z całą pewnością można stwierdzić że dziś budżet nie jest skorelowany z jakością filmu. A może nawet jest ujemna korelacja ??? :/ Andor jakimś cudem się udał. Ostatnie wysokobudżetowe filmy to katastrofa za katastrofą (z wyjątkiem Barbie, Oppenheimera nie widziałem to się nie wypowiem). Anyway ja uważam że musi być obniżka i to znacząca budżetów bo to co jest to jest "unsustainable" :D

 • bartoszcze2023-10-20 09:07:54

  @numbers
  Creator miał mieć budżet 80M.
  Z kolei Andor miał mieć budżet 20M na odcinek...

 • darth_numbers2023-10-20 09:02:10

  Tere fere już to widzę. Nie ma szans na nowy film. Teraz gdy są takie turbulencje na pewno Disney będzie rzucał kasą na drogie projekty. Chyba, że w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie się tworzenie filmów gdzie budżet "Stwórcy" (podobno bardzo niski, nie wiem, nie widziałem), jest górnym ograniczeniem a nie dolnym. Niech się "tfurcy" zaczną trochę spinać. A nie budżety po półmiliarda żeby można było złoty sedes na planie mieć.
  Hej Jogurt ja bym się nawet cieszył, wg mnie Rey i Finn to byli fajni bohaterowie, można by było ich wyciągnąć z carbon freeza. Tylko niech się za film weźmie ktoś kompetentny na Litość Boską

 • SW-Yogurt2023-10-20 07:27:33

  Film o Rey i Finnie. Marzenia się spełniają, nie wiem czyje, ale na pewno ktoś się cieszy.
  I jeszcze dwójka nowych bohaterów! I ten tytuł, co prawda roboczy, ale wiele znaczący. Każde pokolenie dostanie swoje Gwiezdne Wojny. Kolejne filmy niewątpliwej trylogii to: "Część II: Nowszy początek" i "Część III: Jeszcze nowszy początek".
  Zgrzytem jest to, że kobietę na stanowisko reżysera, znaczy reżyserki, polecał jakiś facet.

 • bartoszcze2023-10-20 06:35:35

  @darth sheldon
  Strajk wyklucza udział w zdjęciach, ale nie w castingach i negocjowaniu kontraktów. I oczywiście, terminarze zawsze są problemem, ale mamy ponad 5 miesięcy do hipotetycznego rozpoczęcia kilkumiesięcznych zdjęć (a i nie każdy musi być obecny w każdym dniu zdjęciowym), ktoś bierze pieniądze za to żeby to dograć. Wielkich gwiazd w tym filmie nie będzie :)

 • mesmerized2023-10-20 06:34:45

  Kogo obchodzi Ray "Wszystko Mogę" ? Zamiast skasować tę badziewną postać razem wraz z sequelami.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-10-20 05:44:51

  Na tak wczesnym etapie nie ma co spekulować, zwłaszcza że przez strajki pewnie i tak dużo uległo zmianie.
  @bartoszcze to nie tak, że strajk się skończy i mogą od razu kręcić, są jeszcze negocjacje, kwestie dotyczące kontraktów i nakładających się produkcją, jakby się strajki zakończyły jutro, to zdjęcia w kwietniu można podać pod wątpliwość, a wiele wskazuje na to że może on nie skończyć się przed listopadem.

 • bartoszcze2023-10-19 20:21:50

  Do kwietnia to ten strajk aktorów jednak się powinien skończyć. A czy w kwietniu zaczną się zdjęcia... jeśli jest scenariusz, to jak najbardziej mogą, pytanie ile czasu chcą na postprodukcję. W sumie to jest czas żeby się powoli pojawiały plotki i przecieki obsadowe (przynajmniej kto, niekoniecznie kogo).

 • rebelyell2023-10-19 18:56:24

  Niech Boyega śmiało strajkuje jak najdłużej :P

 • AJ732023-10-19 18:46:03

  A Daisy to nie miała być w ciąży, czy cóś ? ... Anywaj, niech dadzo zwiastun to wtedy pogadamy :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..