TWÓJ KOKPIT
0

The Acolyte

„The Acolyte” zadebiutuje latem

2024-02-13 21:30:28

Jak donosi Collinder bardzo wyczekiwany serial Leslie Headland ma zadebiutować latem na Disney+. Nie podali żadnych innych informacji.Natomiast jeden z informatorów, Daniel RPK, któremu parę razy coś zdarzyło się trafić, ale miał też kilka wtop na swoim koncie, twierdzi, że zwiastuny do seriali „The Acolyte” i „Skeleton Crew” są już gotowe, co więcej mają niedługo zadebiutować. Nie wchodził w szczegóły. Informacje te pojawiły się tuż przed finałem Super Bowl... prawdopodobnie dlatego, że część osób liczyło iż tam właśnie zadebiutuje zwiastun do „The Acolyte”.

Problem ze stwierdzeniem Daniela RPK jest taki, że to samo mógł powiedzieć nie mając żadnego informatora. Oba zwiastuny bowiem pokazano na Celebration w zeszłym roku. I zbliża się moment, w którym zwłaszcza ten do „The Acolyte” się pojawi.

Natomiast coś powoli rusza się w sprawie „The Acolyte”, Collider potwierdza mniej więcej to okno, którego znów wszyscy się spodziewali. Serial zadebiutuje jak skończy się „Parszywa zgraja”. Ale podobno w drgnęło coś w trendach w sieci w związku z tym serialem. Trudno na razie to zauważyć, ale jednak. Natomiast komentatorzy już zdążyli się podzielić na dwie grupy. Jedni twierdzą, że wszystko wskazuje, że będzie to najlepszy serial Disneya i przebije „Andora” (jeśli nie technicznie to w powszechnym odbiorze liczbowym). Pojawiła się nawet sugestia, że to może być jeden z najlepszych seriali tego roku. Drudzy zaś przewidują, że będzie to kolejny gwóźdź do trumny „Gwiezdnych Wojen” i czeka nas kolejna porażka.

Nam pozostaje czekać na zwiastun, a potem oby latem, móc ocenić samemu ten serial.
TAGI: Andor (serial) (237) Disney (514) Disney+ (548) Leslye Headland (53) Skeleton Crew (68) Star Wars: The Acolyte (101)

KOMENTARZE (19)

 • VaderTarm2024-02-23 22:29:49

  nie mogę się już doczekać

 • cord72024-02-16 21:48:45

  Andor > Mandalorian S1 i S2 > dłuuugo nic > Boba Fett > Ashoka > Obi wan z tragicznymi efektami i fabułą tak infantylną że głowa mała tylko Evan i Joel.

 • disclaimer2024-02-16 13:41:14

  Ależ oczywiście możesz sobie opowiadać o swoim świecie, ale mowa jest o statystykach oglądających wśród fanów.

  Dwa, znowu nie rozumiesz pojęcia obiektywizmu. A twoje subiektywne peany nie mają związku z tym, że większość osób Andora nie oglądała :)

 • Stuntman Mike2024-02-16 13:01:31

  Te właśnie promile na tym forum czyli kilkadziesiąt osób które przykładowo wzięły udział w sondzie już dużo mówią o tym co sądzą fani - forumowicze o Andorze. Dodaję do tego statystyki na IMDB, filmwebie, recenzje youtuberów, napotkane w necie opinie, opinie znajomych etc. Wszystkie generalnie mówią podobnie. Tak więc to jest mój świat poznania i o tym się wypowiadam bo nikt nie jest w stanie zrobić badań dotyczących wszystkich fanów na świecie i ich stosunku do Andora. A już największym absurdem jest wliczać w to fanów, którzy Andora nie oglądali. Mówimy o tych co oglądali i się wypowiedzieli i ich opinie znamy. A fakty są takie, że Andor jest w czołówce najlepszych produkcji SW (mówię o opiniach dorosłych a nie dzieci, bo do dorosłych ten serial jest skierowany). Promilem są natomiast Ci, którzy obrzucają ten serial błotem i nie mogą znieść, że tak się podoba, stąd ten ogromny ból tyłka.

  Zero obiektywizmu, zero zniuansowania opinii, brak chęci uczciwego podsumowania, tylko walimy na zasadzie pójścia w totalnie przeciwną, absurdalną stronę. Andor to syf, Andora przebija Holiday Special. Co za inteligencja.
  A tymczasem wystarczy tak szczerze zastanowić się jaka produkcja SW miała:

  - tak pomysłowo wykreowane i świetnie zagrane różnorodne postaci z krwi i kości, które wywoływały autentyczne emocje jak : Andor, Marva, Kino, Luthen, Mothma, Syril, Dedra, Gerrera, Skeen, Major Partagaz, Sierżant Linus, chief Hyne. Nawet występny tych ostatnich, mniej pojawiających się, magnetyzowały
  - tak znakomicie napisane, niebanalne dialogi , które intrygowały i ciekawiły, np. rozmowa Andora z Marvą, Luthena z Mothmą, Kino z Andorem, czy Luthena z Gererrą i wiele innych
  - tak charyzmatyczne i poruszające przemowy jak Luthena, Kino Loya czy Marvy
  - tak podbudowane stawką, przygotowane z wielkim napięciem sceny w odcinkach 3, 6, 10 i finale.
  - tak dojrzałe podejście do opowiadania historii, traktowanie widza na serio, pokazywania świata przedstawionego w którym czuło się totalitarne imperium i rodzącą się rebelię, czuło się stawkę
  - tak rewelacyjnie dopracowane, różnorodne lokacje, zaprojektowane z największa pieczołowitością, typu Ferrix, Narkina 5, Coruscant
  - tak perfekcyjnie zrealizowana strona wizualna i idealnie wyważone efekty specjalne, w których nie ma ani przesytu CGI ani nadużywanej technologii Volume
  - tak wielowątkowa, wieloaspektowa i treściwa, zniuansowana historia rodzącego się ruchu Rebelii i stawiania oporu totalitarnemu systemowi. Ludzkie, przyziemne historie od Syrila, który próbuje się odnaleźć w życiu, przez Andora, w którym budzi się świadomość Rebelli, historie ambitnych Imperialnych, którzy rywalizują w swojej wielkiej korporacji aż do ukrywających się i konspirujących w przeróżnych miejscach rebelianckich przywódców.
  Coś pięknego.

  Ta garstka niezadowolonych po prostu nie może ścierpieć, że Andor to serialowa, lekko dystopijna space opera która poziomem zbliża się do najlepszych wzorców gatunku typu Battlestar Galactica, The Expanse, Babylon 5, Star Trek: Deep Space Nine a z kolei nie jest już lekkim kinem nowej przygody jak to było u Lucasa. Przykre jest, że niektórzy prezentują tylko cynizm, negatywizm, obśmiewanie i za każdym razem muszą powiadomić jak to ja myślę inaczej a reszta zachwyca się taką miernotą.

  Ja nie twierdzę, że Andor to arcydzieło godne największych pochwał w kinematografii i że tam jest wszystko idealne. Sam mógłbym znaleźć kilka rzeczy do krytyki. Ale na miłość boską w porównaniu do innych produkcji SW, zwłaszcza serialowych to jest LEVEL UP i to widać w każdym aspekcie.
  Także The Acolyte, kibicuję ci, żebyś się zbliżył poziomem do Andora albo go przebił, aniżeli ssał jak mocne średniawki typu Obi, Bobek, Ahsoka.

 • disclaimer2024-02-15 16:29:53

  W świecie streamingu SW nic nowego. Popatrzmy na oglądalność Ahsoki. Nikt tego serialu już nie pamięta, oceniających ubywa z odcinka na odcinek, głupot narasta. Lucasfilm naprawdę będzie musiał się wysilić, żeby rozkręcić hype zrujnowany przez Bobki, Obki i Andory. Mando ma największą, bo powstało pierwsze i miało pluszową lalkę. Tyle :)

 • AJ732024-02-15 16:09:49

  Już dobrze, dobrze.
  Nikt tego nie oglądał, tylko piwniczaki wiedziały o istnieniu tego serialu, w ogóle co to takiego ten cały "Andor" i można się już rozejść.
  Dżizas, że Tobie aż tak chce się napinać.

 • disclaimer2024-02-15 14:55:36

  Na tym jednym forum liczba oglądających względem liczby wszystkich użytkowników to jakieś skrawki i wciąż te same nicki, a wśród polskich fanów to już w ogóle promile :)

 • Stuntman Mike2024-02-15 08:28:00

  "Statystycznie większość fanów nie oglądała lub porzuciła oglądanie Andora po pierwszych odcinkach."
  Szczególnie to widać na takim jednym dość popularnym polskim forum :) Geniusz znowu zabłysnął :D
  Faktycznie, większość fanów SW nie ogląda SW albo porzuca oglądanie po pierwszych odcinkach. Nie ma co:)
  Na pewno są tacy, którzy oglądają tylko po to, żeby, niespodzianka! po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu, że SW to jednak gunwo, nie to co kiedyś :D

 • disclaimer2024-02-15 02:24:10

  Statystycznie większość fanów nie oglądała lub porzuciła oglądanie Andora po pierwszych odcinkach. Jakbym wiedział, że czeka mnie obserwowanie dorosłych chłopów urządzających sobie dystopijnego (czyli ponownie kinowo najmniej zniuansowane środowisko do komentarza społecznego) larpa, gdzie każdy charakter podlany jest takim miałkim, egzaltowanym bólem egzystencjalnym bez ani grama ironii w tym wszystkim też bym niepotrzebnie nie nabijał licznika :)

  A Akolitka bardzo ładnie wyglądała na tych screenshotach-przeciekach z kalkulatora - Neimoidianie, dużo mieczków świetlnych - postrach hejterów prequeli i SW, tylko obawiam się, że kartoflowa jakość jednak zaburza percepcję i skończymy na kartonowej scenografii w 4K Dolby Vision z uwstecznionym anty-symfonicznym udźwiękowieniem za czasów Mando i Bobka.

 • Elendil2024-02-14 15:20:38

  Co to znaczy "kolejny Andor czy raczej Obi-Wan Kenobi"? W sensie kolejny syf czy raczej syf?
  Czemu tak źle życzycie temu serialowi, może będzie dobry :P

 • Free artist2024-02-14 13:54:03

  Pewnie pokażą na dzień SW lub (jeśli będzie) "Zjazd sekciarzy Di$n€¥@ " i tam wszystko pokażą i podsumują TBB. JESZCZE muszą pokazać zwiastun TotJ 2!

 • Stuntman Mike2024-02-14 11:25:23

  @Qel Asim, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość i nieustannie demonstrował odklejenie od niej, nie zmieni to faktu, że statystycznie, nie tylko na bastionie ale generalnie wśród fanów, Andor pozostaje jedną z najbardziej cenionych produkcji Star Wars.

 • SW-Yogurt2024-02-14 06:56:05

  Oczywiście, że "Apocomito" nie będzie gwoździem do trumny SW. Po wybitnych osiągnięciach firmy na D w rodzaju filmów specjalnej TRoSki, czy innych Bobków i Obich, tam nie ma miejsca, by wbijać kolejne, a wieko przypomina stalowy sarkofag. ~:P

 • WIKspace2024-02-13 23:15:15

  "Acoltye", "Skeleton Crew"... a kiedy coś ciekawego? ;p

 • Qel Asim2024-02-13 21:59:08

  Andora przebija nawet SW Holiday Special i Kryształowa Gwiazda, także to na bank nie jest wyzwanie dla The Acolyte.

  Niemniej pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie będę miał ochoty rzucać kapciem w ekran na widok postaci z The Acolyte tak jak na widok Syrila :P

  W The Acolyte jest wiele rzeczy, które mogą sprawić totalny porgazm, a jednocześnie jest to jedna wielka bomba z opóźnionym (na razie) zapłonem.

  Tak czy inaczej, dawać mi ten serial 😂

 • rebelyell2024-02-13 21:56:00

  Fajnie by było, żeby tego nie spieprzyli.

 • bartoszcze2024-02-13 21:38:45

  Ja tylko powiem, że "latem" może oznaczać sierpień, i tego się trochę obawiam, że dopiero wtedy.
  Nie wiem tylko czy Skeleton Crew w maju, czy pod koniec roku.

 • AJ732024-02-13 21:36:32

  Btw., "Andora" raczej nie przebije, ale będzie "drugi po Bogu" ;)

 • AJ732024-02-13 21:35:28

  "Super Bowl... prawdopodobnie dlatego, że część osób liczyło iż tam właśnie zadebiutuje zwiastun do „The Acolyte”.

  Ja liczyłem !. A moje imię to LEGION !

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..