TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Młodzieżówka „Leia - Księżniczka Alderaana”

2024-03-22 04:15:30 Olesiejuk

W sieci pojawiła się pełna zapowiedź drugiej tegorocznej nowości od wydawnictwa Olesiejuk. Powieść „Leia - Księżniczka Alderaana” autorstwa Claudii Gray to kolejna z zaległości, wydana pierwotnie w 2017 roku, jaka zostanie przetłumaczona na język polski przez Martę Dudę-Gryc. Powieść wówczas była częścią projektu „W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi”, który miał nas przygotować do premiery epizodu VIII - „Ostatni Jedi”. Warto wspomnieć, że na podstawie powieści stworzono mangę, która miała już u nas premierę w 2023 roku w nakładzie Egmontu, póki co w dwóch tomach, pod tytułem „Trzy wyzwania księżniczki”.
Książka trafi do sprzedaży 10 kwietnia w cenie 44,99 PLN, na którą zamówienia możecie składać m.in. na stronie księgarni Świat Książki.TA PEŁNA EMOCJI OPOWIEŚĆ ROZGRYWA SIĘ KILKA LAT PRZED NOWĄ NADZIEJĄ. CZYTELNIK ZNAJDZIE W NIEJ PEWNE NAWIĄZANIA DO FILMU STAR WARS: OSTATNI JEDI.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce….

była sobie księżniczka, która przeszła do legendy.

Szesnastoletnia księżniczka Leia Organa staje przed najtrudniejszym zadaniem w swoim życiu: musi podołać wyzwaniom ciała, umysłu i serca, aby zostać oficjalną następczynią tronu Alderaana. Bierze więc udział w intensywnym kursie orientacji w terenie, aktywnie działa w polityce i organizuje misje humanitarne na planety pod rządami Imperium. Ma jednak też inne zmartwienia. Jej rodzice, Breha i Bail, od pewnego czasu zachowują się inaczej niż kiedyś. Oddalili się od niej, a w dodatku ważniejsze stały się dla nich przyjęcia, na których przyjmują sojuszników z Senatu, niż własna córka. I jakby się czymś niepokoili…

Leia postanawia odkryć, co się z nimi dzieje, i wkracza na niebezpieczną ścieżkę, narażając się na zainteresowanie Imperium. Kiedy ostatecznie odkrywa, co planują w tajemnicy rodzice i ich znajomi, staje przed bardzo trudnym wyborem. Czy ważniejsi będą dla niej mieszkańcy Alderaana, w tym ktoś, kogo pokochała – czy też szalę przeważy cała galaktyka, rozpaczliwie potrzebująca kogoś, kto zbuntuje się w jej obronie?

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Claudia Gray (102) Marta Duda-Gryc (14) Olesiejuk (94) W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi (Journey to Star Wars: The Last Jedi) (24) zapowiedzi książkowe (342)

KOMENTARZE (5)

 • SW-Yogurt2024-03-24 00:34:10

  Nie przygotowała mnie ta książka na EVIII, no to teraz już za późno na zakupy. ~:P

 • WIKspace2024-03-23 11:05:03

  Chyba jedna z premier, która najbardziej mnie ciekawi.

 • Adam Skywalker2024-03-22 15:26:43

  OMG, nie mogę uwierzyć, że się doczekaliśmy tej książki w Polsce

 • Karwan892024-03-22 08:29:29

  Zamówię, idealny prezent na imieniny nie ist... :D

 • Burzol2024-03-22 08:16:30

  To fajna książka, polecam jeżeli ktoś nie miał okazji jeszcze ;).

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..