TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Powrót na Jedhę

2024-05-13 21:32:58 Olesiejuk

Po „Nawałnicy” przyszła pora na kolejne zjawiska, tym razem o charakterze wojennej. Przed chwilą ukazała się zapowiedź kolejnego skryptu do audiobooka „Wielka Republika: Bitwa o Jedhę” autorstwa George'a Manna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Powieść trafi do sprzedaży 20 czerwca. Na książkę w cenie okładkowej 54,99 PLN można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


PO WYDARZENIACH PRZEDSTAWIONYCH W POWIEŚCI WIELKA REPUBLIKA. KONWERGENCJA, JEDI UDAJĄ SIĘ DO ŚWIĘTEGO MIASTA W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA BITWA O JEDHĘ.

Jedha. Przedwieczne uliczki tego starożytnego świata – odwiedzanego przez wszystkich, ale nienależącego do nikogo – to miejsce, w którym zbiegają się liczne galaktyczne szlaki. Jedi są tu zaledwie jedną z wielu grup czczących Moc i zgłębiających jej tajniki. Od Strażników Whillów, aż po członków Ścieżki Otwartej Dłoni, niezliczone istoty przybywają do Świętego Miasta, aby uczyć się i dzielić w pokoju swoją wiedzą.

Podczas gdy cała Jedha przygotowuje się do Festiwalu Równowagi, galaktyka wciąż boryka się z konfliktem, w który uwikłane są bliźniacze światy Eiram i E’ronoh. Kiedy jednak udaje się udaremnić spisek obliczony na jego rozjątrzenie, Jedi zaczynają żywić nieśmiałą nadzieję na zaprowadzenie trwałego pokoju między planetami. Mistrz Jedi Creighton Sun i rycerka Aida Forte przybywają na Jedhę wraz z delegacjami zwaśnionych stron, aby formalnie zakończyć „wieczną wojnę”. Jedi liczą na to, że atmosfera harmonii, w jakiej współistnieją tu ze sobą liczne odłamy religijne, pozwoli na podpisanie traktatu, będącego dla reszty galaktyki symbolem tego, co można osiągnąć dzięki jedności.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z zaangażowania zakonu w tę sprawę, a co więcej – są i tacy, którzy zdecydowanie woleliby, aby do zawarcia pokoju nie doszło. Zaczynają krążyć plotki, że obecność Jedi zwiastuje kłopoty. Nieufność i gniew, tak długo podsycające wieczną wojnę, teraz grożą zakłóceniem harmonii na Jedzie. Kiedy na Świętym Księżycu dochodzi do zamieszek, wszystko wskazuje na to, że chociaż miał tu nastąpić kres waśni, może stać się wręcz przeciwnie – ten pokojowy świat zostanie w nią uwikłany.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Anna Hikiert-Bereza (155) George Mann (33) Olesiejuk (100) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (234) zapowiedzi książkowe (344)

KOMENTARZE (5)

 • SW-Yogurt2024-05-15 22:28:09

  Jakiś czas potem nad księżycem pojawi się taka elegancka czarna kulka i zrobi porządek, a Święta Miasto osiągnie wreszcie spokój. Ostateczny. A skoro znam finał, to słuchowisko sobie odpuszczę. ~;)

  Aha, jakoś nie kojarzę Piotra i Pawła z 20 czerwca, w przeciwieństwie do 29. ~:P

 • WIKspace2024-05-14 21:50:37

  Kilka dni po urodzinach? Mniam.

 • ObiWajd2024-05-14 15:45:43

  A to akurat wyjdzie na Piotra i Pawła 🙂

 • Karwan892024-05-14 09:17:48

  Yay, THR :D Nigdy dość.

 • Nestor2024-05-13 22:10:37

  Czekam!!!111

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..