Książki

Wojny Klonów...

StarWars.Com

Przez wiele lat fani Star Wars na całym świecie mogli jedynie w marzeniach oglądać Wojny Klonów. Teraz, po AOTC, nadszedł czas na konfrontację tych marzeń z „rzeczywistością”. Już wkrótce LucasBooks (a także inne firmy) rozpoczną ukazywać chronologicznie przebieg tej fascynującej wojny. Część z nich będzie opisywać zwycięstwa lub porażki, czyli koleje wojny, a w części będzie ona jedynie tłem dla właściwej opowieści. Wszystkie książki i inne pozycje będą oznaczane specjalnym znaczkiem – „Wojen Klonów” (trochę jak NEJ). Znaczek ten wygląda mniej więcej tak:
Piszę mniej więcej, albowiem będzie się on trochę różnił na poszczególnych pozycjach. Ale wróćmy do książek. Pierwszą z nich ma być „Shatterpoint” o której pisaliśmy wielokrotnie. Książka Matthew Stovera ukaże się w 2003. Pokazano też jej finalną okładkę.Ale to będzie dopiero początek. W najbliższych latach pojawi się więcej książek o Wojnach Klonów (niektóre też jako audiobooki, no i zapewne e-booki, ale o tym drugim oficjalna nie pisze). W 2004 ma się pojawić następna książka z cyklu Wojny Klonów, której autorem będzie William Dietz.
Jednakże nie tylko Del Rey bierze się za Wojny Klonów, w grę wchodzi także Scholastic (co może dla nas być tym nieszczęściem, że trudno będzie zobaczyć te książki szybko w polskim wydaniu). Oczywiście chodzi tu o serię o młodym Bobie Fetcie, której dwie części, autorstwa Terry’ego Bissona, są już dostępne w Stanach (The Flight to Survive i Crossfire). Obie ukażą się jeszcze w miękkich okładkach z inną ilustracją. Pojawi się też trzecia część –Maze of Deception, autorstwa Elizabeth Hand. Poniżej ich okładki:Ale to dopiero początek. Star Wars Insider będzie zawierał wiele ciekawych opowiadań z okresu Wojen Klonów, lecz także będzie w nim drukowany Holonetnews. Holonetnews to pamiętne wieści z Republiki, tym razem jednak w wersji papierowej. Dodatkowo dojdzie jeszcze gra „The Clone Wars”, której akcja zacznie się bitwą o Geonosis. No i komiksy, które począwszy od Star Wars Republic #50 (i także Star Wars: Jedi) będą opowiadać koleje tej wojny.
Na koniec znalazła się ciekawa zapowiedź, która zapowiada dalsze rewelacje projektu Wojny Klonów. Czyżby faktycznie chodziło o serial, o którym pisaliśmy już dwukrotnie?Tagi: Boba Fett (seria książek) (15) Del Rey (464) Elizabeth Hand (25) Matthew Stover (83) Scholastic (122) Terry Bisson (7) Wojny Klonów (książki) (86) zapowiedzi książkowe (261)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.