TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

R2-D2: Beneath the Dome na oficjalnej

2002-12-24 11:48:00 StarWars.Com

Rok temu w sieci zadebiutował film dokumentalny „R2-D2: Beneath the Dome”, opowiadający prawdziwą historię R2-D2. Dziś można przeczytać o nim krótki artykuł na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen – http://www.starwars.com, ponieważ w USA już 26 grudnia w wybranych sieciach supermarketów pojawi się on w wersji na DVD. O czym pisaliśmy parokrotnie.
Ale to nie koniec, bo gdy podstawowe zdjęcia w Australii (nad Atakiem Klonów) dobiegły końca, dokumentaliści zabrali się za ich przeglądanie, a także wielu archiwalnych zdjęć. Poza tym co wykorzystano w filmie, lub nie, znaleziono też wiele śmiesznych fragmentów. Wtedy do Biesa dołączyli Paul Ens, Mary Beth Bresolin, Kim Bromley oraz Nelson Hall, i razem z tego postanowili stworzyć spójną narracyjnie opowieść o R2, wzbogacając ją o specjalne wywiady.
Dotychczas praktycznie poza zwiastunem tego filmu, który w USA pojawił się w TV w 2001 przed „Mrocznym Widmem”, a także był umieszczony na płycie DVD z „Ataku klonów”, wszystko było dostępne jedynie w sieci. Jest to bardzo ciekawy przykład, jak film sieciowy wkracza na nośnik DVD. Pozostaje jedynie żywić nadzieję, że poza wybranymi sieciami supermarketów w USA film ten trafi też na większy rynek i dotrze kiedyś do Polski.
W tym 20-minutowym filmie poza R2-D2 występują też: George Lucas, Steven Spielberg, Ewan McGregor, Samuel L. Jackson, Natalie Portman, Hayden Christensen, Francis Ford Coppola, Richard Dreyfuss oraz Anthony Daniels jako aktor wcielający się w C-3PO.

TAGI: Anthony Daniels (224) DVD (544) Ewan McGregor (486) Francis Ford Coppola (39) George Lucas (1105) Hayden Christensen (256) Natalie Portman (379) R2-D2: Beneath the Dome (13) Samuel L. Jackson (295) Steven Spielberg (260)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..