TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Fox zarezerwował datę na premierę E3...

2002-12-30 00:57:00 Sci-Fi Wire

Obecnie w Hollywood trwa kolejny wyścig, o to które studio zarezerwuje sobie jako pierwsze najlepszą datę premiery swojej superprodukcji. Oczywiście wszystko jest robione bardzo nieformalnie, lecz same studia podchodzą do tego wyjątkowo poważnie. Sony Pictures już zapowiedziało, że druga część Spider-mana wejdzie do kin w pierwszy weekend maja 2004. W odpowiedzi na to, 20th Century Fox zapowidział, że wprowadzi swój futurystyczny hit – „Tomorrow” 28 maja 2004, a Universal swój przebój o wampirach – „Van Helsing” 21 maja 2004. Paramount zapowiedział, że 3 część „Mission: Impossible” także wejdzie w okolicach Memorial Day (dnia pamięci w USA – ostatni poniedziałek maja). Natomiast 3 część przygód Harry’ego Pottera została zapowiedziana na czerwiec 2004.
Ale studia już zaczęły też rezerwować sobie daty z 2005 roku. Na pierwszy ogień poszły „Gwiezdne Wojny Część III”. Fox zapowiedział, że film pojawi się w weekend przed Dniem Pamięci, który w 2005 wypadnie tak jak powinien – 30 maja (w USA kiedyś Memorial Day był obchodzony 30 maja, lecz przeniesiono go na ostatni poniedziałek maja, dzięki temu każdy może sobie zaplanować 3 dniowy weekend). A skoro tak, to weekend wcześniej zaczyna się w piątek 20 maja, a znając Lucasa Epizod III pojawi się pewnie dzień lub dwa wcześniej, zatem być może będzie to faktycznie 19 maja, o czym pisaliśmy półtora miesiąca temu.
Choć podawano już datę premiery IV części Indiany Jonesa, to na razie jest ona zaznaczona jako czerwiec/lipiec. Natomiast na lato 2005 już zapowiedziano „Jurassic Park IV” oraz kolejny przebój Pixara „Cars”.
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (920)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..