TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Pierwsza wersja scenariusza do E3 skończona?

2003-01-16 23:19:00 Ain’t It cool news

Moriarty z Ain’t It cool news stwierdził, że zgłosił się do niego człowiek, który widział już pierwszą wersję scenariusza do Epizodu III. Sam Moriarty każe powątpiewać tym rewelacją, wskazując, że to raczej jest wymysł fana, niż prawdziwy scenariusz, ale kto ich tam wie. Więc nie są to typowe Spoilery, a raczej może fanowskie spekulacje. Niemniej jednak sama treść jest bardzo interesująca. Spoiler: Roboczy tytuł trzeciego epizodu to „A Jedi’s Destiny”, ale jest zaznaczone, że ma się zmienić. Film ma się zacząć od oczywiście napisów początkowych, po których zobaczymy setki, a może nawet tysiące Niszczycieli Gwiezdnych zmierzających ku planecie, która jest ostatnią twierdzą Federacji Handlowej, którą wciąż kieruje Nute Gunray. Zaraz potem mają się pojawić setki wczesnych TIE Fighterów (a właściwe Clone Fighetrów) a także wczesne V-Wingy, Y-Wingi i bardzo wczesne X-wingi, które mają być pilotowane nie przez KLONY, a zwykłych pilotów. Film ma się skończyć sceną, w której Ben Kenobi, zakryty kapturem przyniesie małego Luke’a Larsom. (o tej scenie pisaliśmy wczesniej w maju i warto też zajerzeć do tego newsa). Scenariusz ma ponoć wszelkie znamiona PG-13 !!! Ale mimo to kończy się happy endem, choć nie zupełnie w Hollywoodzkich standardach.
Imperium Galaktyczne ma być powołane przez Senat, wkrótce po tym jak zostanie pokonana Federacja Handlowa. W tym czasie komitet Loyalistów na czele z Bailem Organą i Yodą ma powołać do życia Sojusz Rebeliantów, do którego przyłączy się kilka systemów gwiezdnych, a także kilku Jedi (czyżby większość zginęła w wojnie?). Mace Windu i jeszcze kilku innych Jedi pozostanie na Coruscant, by śledzić poczynania Ciemnej Strony.
Bail Organa odwiedzi ... Korelię, gdzie będzie zamawiać statki u pewnego przemysłowca, który stracił właśnie głównego klienta – Federację Handlową. Przemysłowiec ten ma się nazywać ... Grando Carlissian. Oczywiście pojawi się też mały Lando, który spyta się ojca czy może pożyczyć Sokoła, by udać się nim na jakąś imprezę. Lando narozrabia i weźnie Sokoła bez zgody ojca, a Grando opowie Bailowi jak należy wychowywać dzieci. A po sfinalizowaniu umowy stwierdzi, że ma nadzieję, że uda im się zbudować i dostarczyć te statki, zanim zjawi się tu Imperium.
Tuż przed tym jak Senat powoła Imperium, Sidious spotka się z Dooku, i powie mu, że nadszedł czas upadku Jedi i Republiki. Potem będą rozmawiać o tym jak skusić Anakina na Ciemną Stronę, a na końcu Sidious wejdzie do sali, gdzie będzie się znajdował holokron Sithów. Otworzy go i pojawi się tam coś na kształt czarnej dziury, do której wejdzie. Zaczną błyskać jakieś płomienie, a z dziury wyjdzie Palpatine, już bez kaptura. Zapewne w ten sposób będzie on ukrywał swoją obecność w Mocy przed Jedi.
Padme, która przebywała na Naboo ma zostać porwana. Ta wiadomość dotrze do Obi-wana i Anakina, kiedy będą wracać z wojny i odkryją, że Republika już nie istnieje. Wtedy ich przyjaźń zacznie kruszeć. Anakin będzie miał za złe, że wciąż nie został jeszcze Rycerzem Jedi, mimo chwały jaką osiągnął na wojnie. Anakin będzie bardziej lojalny Imperatorowi niż Zakonowi Jedi. I kiedy Obi-wan postanowi przyłączyć się do Sojuszu Rebeliantów, Anakin postanowi udać się do Imperatora. Oczywiście nie obejdzie się bez kłótni, w wyniku której Anakin zostawi swój „dziecięcy” miecz Obi-wanowi. Imperator zaś rozkaże Anakinowi uratować Padme.
Anakin, szturmowcy i kilku innych Jedi ma się udać na jakąś wulkaniczną planetę, która okaże się być bazą Dooku. Gdy Anakin dotrze do środka, Dooku przyzna mu się, że to on stoi za zabójstwem Shmi, a także, że to on porwał Padme. Zresztą będzie trzymał ją uwięzioną nad lawą. Ale to nic. W tym czasie pojawi się tam Palpatine z swoją Gwardią, który prawie pokona Dooku (na niby oczywiście), no Anakin przy tym też trochę ucierpi. Potem Dooku, ostatkiem sił wrzuci Padme do lawy, na oczach Anakina oczywiście. U tego wywoła to wściekłość.
Obi-wan na Alderaanie wyczuwa, że coś niedobrego dzieje się z Anakinem. Przekonuje on Yodę, by nadać mu tytuł Rycerza Jedi, a następnie wyrusza w poszukiwanie swego Padawana. Dociera do systemu Altair 6, bazy Dooku, której strzegą Upadli Jedi. Po wejściu do środka zauważa Dartha Sidiousa, oraz ciało Dooku leżące na ziemi. A także Anakina, który otwiera oczy. Obi-wan próbuje go przekonać, ale Anakin stwierdza, że teraz jest Darthem Vaderem. Dochodzi do pojedynku, choć Obi-wan początkowo bardzo nalega, by go nie było, ponieważ i tak jest za dużo przemocy w galaktyce. Vader będzie walczyć mieczem z czerwonym ostrzem. Będą w siebie rzucać różnymi rzeczami, a pod koniec Obi-wan mieczem muśnie głowę Anakina/Vadera. Potem Vader wpadnie do lawy. Zaraz potem Obi-wan zostanie zaatakowany mocą przez Sidiousa. Obi-wan będzie praktycznie bez szans. Sidious powie: „Nadchodzi twa śmierć, mistrzu Kenobi”. Ale wtedy pojawi się Yoda. Dojdzie do pojedynku Yody i Sidiousa, który będzie miał miecz o czarnym ostrzu, czyli nie świecącym... przez to Yoda będzie trochę zdezorientowany. W pewnym momencie Yoda na chwilę oślepi Sidiousa i to pozwoli mu i Obi-wanowi ucieć. Zaraz pojawią się strażnicy, a także żywe ciało – Darth Vader. Sidious zaproponuje uleczenie, w zamian za wierną służbę. Vader się zgodzi.
W świątyni Jedi dojdzie do rozłamu. Ki-Adi-Mundi i kilku innych Jedi przejdzie na Ciemną Stronę i ogłosi wierność Imperatorowi. Dojdzie tam do bitwy, w której zatryumfuje Anakin, zabijając Mace’a Windu. Windu przed śmiercią, powie, że tylko światłość może go jeszcze uratować.
Pojawi się też prototyp Gwiazdy Śmierci pod koniec filmu. Dowodzić nim będą Darth Vader (już w pełnej zbroi) oraz Wielki Moff Tarkin. Prototyp będzie o wiele mniejszy od tego co widzieliśmy w ANH czy ROTJ. Generalna próba stacji nastąpi na orbicie planety Naboo, która zostanie zniszczona. Przed zniszczeniem, Vader wyszepcze wiersz – memento dla swej ukochanej.
Niemowlęta – Luke i Leia pojawią się dopiero w ostatniej części filmu, na Alderaanie.
(koniec spoilera). Czy to tylko wymysł fana? Czy może fakty? W każdym razie osoba, która to pisała, stwierdziła, że scenariusz jest pisany tak, by zadowolić wszystkich, którzy zarzucają trzem ostatnim częściom (ROTJ, TPM, AOTC) regularny spadek, a także tym, którzy za wzór filmów trafiających w gusta współczesnych widzów stawiają LOTRa. No a przede wszystkim tak, by po obejrzeniu E3 każdy chciał obejrzeć jeszcze coś, chciał więcej SW.
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (936) Plotki (1200)

KOMENTARZE (25)

 • Lak Sivrakh2004-12-31 14:13:44

  Co to g***o robi na tej stronie! Powinno się znależć w dziale "humor"! Naprawdę żal tyłek ściska!

 • Edi2004-05-30 22:49:00

  Wiele jest nieścisłości w tym scenariuszu ale zniszczenie planety Naboo?W klasycznej trylogii nie ma o niej nawet słowa a planeta jest ważna.Tylko że Proto powiedział że w SW:Galaxies jest ona.

 • Master Jasio2003-02-19 13:01:46

  Nawet ale za duzo miejsc lepiej 4 planety
  i wystarczy wojna nie mui byc asz tak
  pokazana wystarczy ze bedzie
  mroczna...<czarny miecz to niewypał>

 • Yuvennal2003-01-23 15:19:19

  Czy oni czasem nie przesadzają? Jak tak
  dalej pójdzie to chyba zacznę oglądać
  telenowele brazylijskie... To że Vader
  jest ojcem Luka dało się przeżyć... Leię
  też... potem dali Fetta z "tatusiem"...
  jak jeszcze wpakują Lando to naprawdę
  rzucę SW... Tak samo kawałek z Dooku
  trzymającym Padme nad lawą... straszne...

 • Valarian Skywalker2003-01-19 18:17:54

  Pomysł z rozwaleniem planety jest dobry ,
  ale nie Naboo. Lucas wymyśli jakąś nową
  planetę tylko po to , żeby ją potem
  zniszczyć ! :)

 • Kolarz2003-01-19 10:39:47

  Rzeczywiście kilka rzeczy jest
  niezgodnych z EU - n powstanie sojuszu i
  historia "Sokoła Millenium". Jak
  wiadomo z "Gambitu Huttów" Lando wygrał
  Sokoła w sabaka, a sojusz został
  zawiązany w "Świcie Rebelii"

 • Jeth2003-01-18 22:49:43

  Rozwalajac Naboo kanclerz moglby np.
  udowodnic ze na nim zadne grozby i
  szantaze nie robia wraznie. Ze jest w
  stanie rozwalic wlasna planete, jezeli ta
  sie mu sprzeciwi. Ale Lucas az tak madry
  nie jest by to zrobil.

 • Sebastiannie2003-01-17 23:16:51

  Generalnie do tego "scenariusza"
  stosuje się zasada im dalej w las tym
  ciemniej :) Początek całkiem niezły, ale
  później coraz gorzej. Wątek z Dooku,
  Padme i przejściem Anakina
  kompromitujący! Oczywiście, że to
  podpucha.

 • Kisiel2003-01-17 22:34:18

  czemu mają nie
  rozwalac Naboo ?? dla
  mnie to by byl czad !
  bo pierwszy prototyp
  Death Star bedzie
  mogl pokazac na co go
  stac i rozwalil by
  piękną Naboo, a potem
  piękny ALDERAAN,
  czyli domowe planety
  pań senator :D

 • Yennefer2003-01-17 21:05:50

  To chyba nie jest
  scenariusz, chociaż
  nawet brzmi nieźle.
  Tylko niech nie
  rozwalają Naboo;-( A
  tak w ogóle to
  faktycznie poroniony
  pomysł z przejściem
  Jedi na Ciemną
  Stronę.

 • Proto2003-01-17 20:29:14

  Zniszczenie Naboo? Bzdura, polecam newsa o Galaxies na TFN:
  http://www.theforce.net/games/index.shtml#19466.
  Jasno z niego wynika, ze Lucas zatwierdzil istnienie Naboo w SW:Galaxies, ktora to gra ma miejsce w
  czasach TOT. Do az takiej niezgodnosci na pewno by nie dopuscil.

 • FraqMaster2003-01-17 19:46:15

  Aha no i skad pomysl
  o przechodzeniu Jedi
  na CSM ?

 • FraqMaster2003-01-17 19:45:01

  Bardziej mi sie
  podoba od tego
  fanowskiego Fall of
  the Republic co
  kiedys byl, ale wciaz
  sporo niescislosci...
  Nie sadze, aby to
  wyszlo spod reki
  Lucasa.

 • Valarian Skywalker2003-01-17 19:24:35

  moje zdanie [ze
  spoilerami]
  zniszczenie Naboo
  -nieeeeeeee !!
  koniec z DS mi się
  podoba , ale miecz
  Sidiousa to słada
  ściema. i jeszcze kit
  z holocronem. a może
  to była przebieralnia
  ?

 • Lord Sidious2003-01-17 17:11:06

  Proto: na AICN jest
  to już w newsach
  archiwalnych, z tego
  tygodnia. Co do reki
  Lucasa to jest tak.
  Tam piszą, że to
  podesłał koleś,
  którego kolega
  pracuje w Lucasfilmie
  obecnie gdzieś na
  ranczu... albo coś.
  Może artysta, albo
  ekspert od pażenia
  kawy :P. I coś tam
  podkradł...

  Komentarz do newsa
  (Spoilery):
  Może faktycznie jest
  w tym część prawdy,
  ale i na pewno część
  jest zmyslona:
  - Padme. Lucas
  stwierdził, że ma być
  jej dużo, a tu nie ma
  prawie w ogóle..
  hmm..
  - Grando, Lando i
  Sokół. Takie coś to
  jakiś banał, w ogóle
  nie ma miejsca na to
  w historii filmu. A
  druga sprawa, to że
  mieli pokazać
  emocjonalne
  przywiązanie do
  Sokoła Hana Solo,
  więc... wierzyć się
  nie chce.
  - Dooku -
  konstrukacja postaci
  dziwna. Z tragicznej
  postaci robią w
  praktyce idiotę,
  który na własne
  życzenie daje się
  zabić.
  - Naboo i GS - już
  widzę, jak Lucas
  rozwala tysiące
  Gungan. Taa a jego
  synek chyba byłby w
  niebowzięty i wrócił
  do swego prawdziwego
  nazwiska... więc
  powiątpiwam to.
  - A gdize powiązanie
  młodych Skywalkerów z
  matką.. w ogóle
  gdzieś znikło. Nagle
  pod koniec filmów
  dowiadujemy się, że
  Padme urodziła
  bliźniaki... pomysł
  ekstra.... :) Ale
  chyba
  niedopracowany.
  Cóż zobaczymy co z
  tego będzie.

 • Valorum2003-01-17 16:33:15

  Mnie się bardzo
  podoba.

 • Proto2003-01-17 15:54:50

  Pomimo, ze jest mala
  szansa aby
  rzezczywiscie bylo to
  rekodzielo Lucasa, na
  wszelki wypadek i tak
  tego nie czytam :).
  Tylko czemu na AICN
  nie moge znalezc
  nawet wzmianki na ten
  temat?

 • Kisiel2003-01-17 15:32:40

  Troche wydaje mi sie
  to komixowe... Lord,
  i co teraz, moze moje
  nadzieje na walke LDS
  z mieczem sie spełnią
  :D nie bedzie tylko
  gosciem od mówienia,
  ale faktycznie
  zawalczy, eh ciekaw
  jestem....

 • przyb2003-01-17 15:08:00

  Troche denerwujące są
  nieścisłości między
  książkami a
  filmem...
  ale scenariusz nie
  wygląda źle...
  śmiesznie tylko
  zabrzmiało jak Dooku
  trzyma PAdme nad
  lawą... normalnie jak
  z kreskówek... :)

 • Ricky Skywalker2003-01-17 14:32:50

  To się nie zgadza z
  EU!
  Lucas chce chyba
  sp******ć całą
  historię żeby to
  książki okazały się
  niezgodne. Przecież w
  "Świcie Rebelii"
  jest już opisane
  powtanie Sojuszu!

 • jedI2003-01-17 12:43:13

  Boze chroń nas przed
  takim scenariuszem
  !!!

 • zumar2003-01-17 09:47:15

  Jak na szkic
  scenariusza to
  całkiem niezłe, ale
  za długie na
  dwugoddzinny film.
  Czyta się z
  przyjemnością.

 • Darth_Mati2003-01-17 01:00:48

  No nie wierze by to
  było prawdziwe, ale
  bym mniał wielka beke
  gdyby była to prawda.
  Nawet mi sie podoba
  fajna moze okazac sie
  walka Yody z
  Sidiousem

 • Lord Sidious2003-01-17 00:07:59

  Tvan'Oris: czy to
  plotka, wg mnie też,
  ale przeczytanie jej
  mnie sprawiło
  przyjemność :-D. Ale
  pierwsza wersja
  scenariusza powinna
  już być kończona. W
  końcu GL ma niecałe 6
  miesięcy jeszcze, a
  wersji pewnie będzie
  conajmniej 3.

 • Tvan`Oris2003-01-16 23:56:26

  hahaha niezlu zart w
  tak wczesnym stadium
  to jescze jednak TO
  jest plotka tak
  akurat jakis koles
  widzial co lucas
  pisze nie no to mnei
  zabija jescze
  neiminol rok i juz
  scenariusz

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..