TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Co tam słychać u scenografa?

2003-01-18 15:14:00 StarWars.Com

Ostatnio na oficjalnej o postępach w pracach nad Epizodem III wypowiedział się scenograf – Gavin Bocquet, który niedawno pomagał przy tworzeniu filmu „xXx”.
„Jesteśmy teraz w dobrej pozycji” – mówi z uśmiechem Bocquet – „ale gdybyśmy byli w tym samym miejscu za sześć, siedem tygodniu, moglibyśmy już być lekko poddenerwowani. W chwili obecnej jednak jesteśmy całkowicie zrelaksowani.”.
Rick McCallum i Peter Russel (główny reżyser artystyczny) są w chwili obecnej w studiach Foxa w Sydney, gdzie pracują nad przygotowaniami. Jest tam też trochę lokalnej załogi, lecz jest ich na prawdę bardzo niewielu. Przez jakieś 2-3 tygodnie będą trwały jedynie przygotowania, za to w lutym wszystko powinno już w ruszyć, może jeszcze nie pełną parą, lecz tylko w połowie, ale w końcu to jeszcze prawie 6 miesięcy do zdjęć.
Bocquet zauważył też, że istnieje pewna różnica miedzy przygotowaniami do TPM i AOTC. Pierwszą z nich jest czas, jaki poświęcono na przygotowania, w AOTC było go mniej niż w TPM, a teraz jest jeszcze mniej.
Gavin stwierdził też, że choć wciąż nie ma w ręku ostatecznego scenariusza, to on i jego ludzie nauczyli się już pracować pod okiem Lucasa, który tylko coś powie i już powstają nowe pomysły. Jako przykład opisał statek dla jednego z głównych bohaterów. Powiedział, że na dzień dzisiejszy nie wiedzą, czy będą musieli budować tylko jego kokpit czy całość, niemniej jednak już powstają szkice, które nawet jeśli nie będą wykorzystane przez jego zespół do konstrukcji statku, zostaną przekazane do dyspozycji ILMu.
Bocquet powiedział także, że pomimo iż komputerowo wygenerowana scenografia ma wiele zalet, to jednak w E3 tej prawdziwej będzie mniej więcej tyle samo co w dwóch poprzednich częściach. Zarówno w TPM jak i AOTC na gwoździe, drzewo, materiały i pracę ludzi wydano mniej więcej tyle samo, choć dla AOTC stworzono 64 scenografie, a dla TPM 53. Tam mogą oczywiście być pewne różnice, zwłaszcza w cenie tego, ale mniej więcej wydano tyle samo i tyle samo planuje się wydać na E3.
Po spotkaniu z Lucasem, Bocquet dostał listę potrzebnych środowisk do stworzenia, a potem powiedział: „Myślę, że to będzie doskonałe połączenie starego z nowym.”.
TAGI: Gavin Bocquet (46) Industrial Light & Magic (298) Rick McCallum (205)

KOMENTARZE (1)

  • jedI2003-01-18 20:04:10

    Więcej oryginalnych scenografii !!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..