Atak klonów

Królowa Jamilla Update

TFN

W Brytyjskim wydaniu Star Wars Magazine (z października / listopada) podano do wiadomości, że królową Jamillę zagra Ayesha Dharker.
Update: (Lord Sidious; 2002-01-17; 23:57)
Mamy już kilka zdjęć Ayeshy: Ayesha Dharker, Ayesha Dharker, Ayesha Dharker ze znajomymi, Ayesha Dharker jako królowa Jamilla.
Warto też przybliżyć choć troche postać tej aktorki. Ayesha urodziłą się w Indiach w 1977, a na ekranie zadebiutowała już w wieku 9 lat. Można rzec, iż w Bollywood stała się prawie odpowiednikiem Natalie Portman (chociaż to już przesada). (Bollywood - to filmowe centrum Indii, a co najważniejszy Indie produkują dwukrotnie więcej filmów niż USA, chociaż filmy te są specyficzne i rzadko wychodza poza ich rynek (no trafiają też na inne rynki wschodnie np. Arabski), a te które wychodza np. Monsoon Wedding zupełnie nie odzwierciedlają typowych produkcji Bollywoodu). Ayesha zdobyła tam sławę dzięki wielokrotnemu wykonaniu piosenek w scenach z deszczem. Niestety trudno mi się wypowiadać o tej częsci jej biografii, zwłaszcza, iż nie można policzyć (bo Hndusi nie prowadzą takich dokładnych filmografii) w ilu filmach tam zagrała. Ponadto w 1989 dała poznać się światu grąc we francuskim filmie "Manika, dziewczyna, która żyła 2 razy". Później zagrała jeszcze w jednym francuskim filmie (1992), i przez parę lat grywała tylko w Hinduskich produkcjach. Dopiero rola w amerykańskiej "Terrorystce" z 1999 otworzyła jej okno na świat. "Atak klonów" będzie jej 7 filmem poza typową kinematografią Hinduską. W roku 2001 pojawiła się też gościnnie w jendym odcinku serialu "Doctors".Tagi: Ayesha Dharker (5)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.