TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Ogłoszono nominacje do Saturnów

2003-03-05 19:30:00 Filmweb

Na Filmwebie znalazła się informacja o 29 nominacjach do Saturnów. Warto zwrócić uwagę na ilość naminacji jakie otrzymał Atak Klonów (7).
Po raz 29. Akademia Horrorów, Film Fantasy i Sci-Fi ogłosiła listę do minacji do Saturnów, nagród przyznawanych filmom i twórcom obrazów fantastycznych. Największa szansę na nagrody mają "Dwie wieże" Petera Jacksona, które zostały nominowane aż w 10 kategoriach. "Atak Klonów" otrzymał 7 nominacji, a "Harry Potter i komnata tajemnic" oraz "Spider-Man" po 5 nominacji.

Pełna lista nominowanych filmów i artystów

NAJLEPSZY FILM SCI-FI
"Faceci w czerni 2"
Raport mniejszości
"Znaki"
"Solaris"
"Star Trek X: Nemesis"
"Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"

NAJLEPSZY FILM FANTASY
"Harry Potter i komnata tajemnic"
"Władca Pierścieni: Dwie wieże"
"Władcy ognia"
"Śnięty Mikołaj 2"
"Król Skorpion"
"Spider-Man"

NAJLEPSZY HORROR
"Blade - wieczny łowca 2"
"Atak pająków"
"Ręka Boga"
"Królowa potępionych"
"Resident Evil"
"The Ring"

NAJLEPSZY FILM AKCJI/PRZYGODOWY/THRILLER
"Tożsamość Bourne'a"
"Śmierć nadejdzie jutro"
"Zdjęcie w godzinę"
"Czerwony smok"
"Droga do zatracenia"
"XXX"

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
"Epoka lodowcowa"
"Lilo i Stich"
"Spirited Away: W krainie Bogów"
"Planeta skarbów"

NAJLEPSZY AKTOR
Pierce Brosnan - "Śmierć nadejdzie jutro"
George Clooney - "Solaris"
Tom Cruise - Raport mniejszości
Tobey Maguire - "Spider-Man"
Viggo Mortensen - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
Robin Williams - "Zdjęcie w godzinę"

NAJLEPSZA AKTORKA
Kirsten Dunst - "Spider-Man"
Jodie Foster - "Azyl"
Milla Jovovich - "Resident Evil"
Natascha McElhone - "Solaris"
Natalie Portman - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"
Naomi Watts - "The Ring"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Ralph Fiennes - "Czerwony smok"
Tom Hardy - "Star Trek X: Nemesis"
Andy Serkis - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
Toby Stephens - "Śmierć nadejdzie jutro"
Max Von Sydow - Raport mniejszości
Robin Williams - "Bezsenność"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Halle Berry - "Śmierć nadejdzie jutro"
Samantha Morton - Raport mniejszości
Connie Nielsen - "Zdjęcie w godzinę"
Rachel Roberts - "Simone"
Sissy Spacek - "Tuck Everlasting"
Emily Watson - "Czerwony smok"

NAJLEPSZA ROLA MŁODEGO AKTORA
Alexis Bledel - "Tuck Everlasting"
Hayden Christensen - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"
Tyler Hoechlin - "Droga do zatracenia"
Daniel Radcliffe - "Harry Potter i komnata tajemnic"
Jeremy Sumpter - "Ręka Boga"
Elijah Wood - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"

NAJLEPSZA REŻYSERIA
Chris Columbus - "Harry Potter i komnata tajemnic"
Peter Jackson - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
George Lucas - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"
Bill Paxton - "Ręka Boga"
Sam Raimi - "Spider-Man"
Steven Spielberg - Raport mniejszości

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Scott Frank i Jon Cohen - Raport mniejszości
Brent Hanley - "Ręka Boga"
Hayao Miyazaki, Cindy Davis Hewitt i Donald H. Hewitt (wersja angielska) - "Spirited Away: W krainie Bogów"
Mark Romanek - "Zdjęcie w godzinę"
Hillary Seitz - "Bezsenność"
Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair i Peter Jackson - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"

NAJLEPSZA MUZYKA
Danny Elfman - "Spider-Man"
Reinhold Heil i Johnny Klimek - "Zdjęcie w godzinę"
Jo Hisaishi - "Spirited Away: W krainie Bogów"
Howard Shore - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
John Williams - Raport mniejszości
John Williams - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"

NAJLEPSZE KOSTIUMY
Deena Appel - "Austin Powers i Złoty Członek"
Trisha Biggar - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"
Ngila Dickson - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
Lindy Hemming - "Harry Potter i komnata tajemnic"
Bob Ringwood - Star Trek X: Nemesis"
Deborah L. Scott - Raport mniejszości

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE
John Mitchell, Nick Davis, John Richardson i Bill George - "Harry Potter i komnata tajemnic"
Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook i Alex Funke - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
Scott Farrar, Henry La Bounta, Michael Lantieri i Nathan McGuiness - "Raport mniejszości"
John Dykstra, Scott Stokdyk, Anthony LaMolinara i John Frazier - "Spider-Man"
Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll i Ben Snow - "Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak Klonów"
John Hynek, Matthew Butler, Sean Andrew Faden i John Frazier - "XXX"

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA
Michelle Taylor, Gary Matanky, Bob Newton i Mark Boley - "Blade - wieczny łowca 2"
Nick Dudman i Amanda Knight - "Harry Potter i komnata tajemnic"
Peter Owen i Peter King - "Władca Pierścieni: Dwie wieże"
Michele Burke-Winter, Camille Calvet i KNB Effects Group, Inc. - "Raport mniejszości"
Rick Baker, Jean A. Black i Bill Sturgeon - "The Ring"
Michael Westmore - "Star Trek X: Nemesis"

TAGI: Andy Serkis (100) Ben Snow (8) Epizod II: Atak klonów (884) George Lucas (1107) Harry Potter (105) Hayden Christensen (257) John Knoll (91) John Williams (433) Max von Sydow (37) Natalie Portman (380) Pablo Helman (23) Rob Coleman (25) Saturny (13) Star Trek (117) Trisha Biggar (23) Władca Pierścieni (132)

KOMENTARZE (2)

  • Gith2003-03-07 19:18:00

    NO ! I to mi sie podoba :D

  • xan2003-03-06 21:29:36

    Czy moze mi ktos powiedziec gdzie na
    stopklatce sa podane wyniki Internetowych
    nagrod filmowych? (najlepiej link)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..