Komiksy

Komiksy latem

StarWars.Com

Choć wiosna dopiero przed nami, to Dark Horse już planuje co wyda latem.

4 czerwca ukaże się komiks „Star Wars: Empire #10” pt. „Yavin Base”. Autorami będą Paul Chadwick i Tomás Giorello, a okładkę narysował Kilan Plunkett.
Sam komiks będzie opowiadał głównie o Generale Janie Dodonnie i pierwszych latach Sojuszu Rebeliantów. Sojusz będzie musiał zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, w tym pilotami, których wyszkolił słynny generał. W komiksie tym, Dodonna uzna za stosowne, przeniesienie sił rebeliantów, a za dogodne miejsce uzna porośnięty dżunglą księżyc Yavinu 4.

18 czerwca pojawi się natomiast „Republic #55” pierwszy z czterech tomów „The Battle of Jabiim”, kolejnej odsłony Wojen Klonów. Autorami są Haden Blackman i Brian Ching, a okładkę zaprojektował Kev Walker.
Będzie to następny szczebel w karierze wielu istot, młody Jedi zostanie bohaterem, inni męczennikami, a na dodatek zaważy to na dalszych losach następnych pokoleń rodziny Skywalkerów. Jabiim to świat, sprzyjający Separatystom, na którym ciągle pada śnieg. Generał Obi-wan, jego pierwszy oficer Anakin Skywalker i zastęp szturmowców mają za zadanie odzyskać tę planetę, lecz wszystko sprzysięga się przeciwko nim.

23 czerwca pokaże się 16 część Star Wars Tales, której autorami będą: Ashley Wood, Brian Horton, Paul Lee, Jason Hall, Tod Parkhill, Joey Mason, Howard Shum i inni.
W numerze znajdą się opowieści o Jabbie, Hanie Solo, Vaderze czy Yodzie. Tyle, że np. ta o Yodzie, będzie pokazywać jego młodzieńcze lata, kiedy to Młody Jedi Yoda po raz pierwszy pojawił się na Dagobah, gdzie niebezpiecznie otarł się o Ciemną Stronę Mocy.

16 lipca pojawi się 7 część reprintów komiksów Marvela, tym razem pod tytułem „Far, Far Away”. Natomiast 23 lipca pojawi się zbiorczy tomik „Star Wars Empire I”, zawierający „Betrayal” oraz historię z Bobą Fettem.Tagi: Empire (131) Marvel Comics (353) Republic (189) Star Wars Tales (132)

Komentarze (4)

Już dobrze :)) Już mi nie jest przykro
:)))

czemu ci przykro

Oj, Kisiel, przykro mi....
:]|

Podobają mi sie te rysunki.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.