Książki

Dziedzictwo Jedi...

StarWars.Com

Scholastic, znany amerykański wydawca powieści młodzieżowych z cyklu SW, po raz kolejny zaskakuje swoimi nowymi propozycjami. Tym razem będzie to powieść, wydana w twardej okładce pt. „Legacy of the Jedi”, której autorką jest szalenie popularna Jude Watson, twórczyni serii Uczeń Jedi. Tym razem postanowiono rozszerzyć pomysł wykorzystany już wcześniej w Specjalnym Wydaniu Ucznia Jedi, czyli jedną spójną historie rozbić na kilka lat. W Wydaniu Specjalnym Ucznia Jedi wprowadzenie było w czasach gdy Obi-wan szkolił się u Qui-Gon Jinna, a zakończenie w czasach, gdy Kenobi szkolił Anakina. Tym razem to cztery pokolenia Jedi będą bohaterami tej samej historii.

Opowieść zaczyna się od historii dwóch młodych uczniów Jedi – Dooku i Loriana Noda, którzy są obiecującymi adeptami i przyjaciółmi. Dopiero zaczynają swoją ścieżkę w zakonie i będą musieli zmierzyć się z zakusami Ciemnej Strony Mocy, a nawet mistrz Yoda, który ma ich pod swoją opieką nie jest w stanie im pomóc.

Po latach losy Dooku i Loriana Noda znów się krzyżują. Dooku jest już mistrzem Jedi, uczącym Qui-Gon Jinna, a Lorian Nod zbuntowanym piratem. Dooku pragnie upokorzyć dawnego przyjaciela, zupełnie bagatelizując skutki, które może odczuć jego własny Padawan i jego pogląd na świat.

Kiedy Jinn został mistrzem i uczył Obi-wana, znów spotkał się z Lorianem Nodem. Tym razem w starciu z Lorianem ponoszą pewną porażkę, co rodzi pewien konflikt między mistrzem i jego uczniem.

Kiedy rozgorzały Wojny Klonów, Obi-wan i jego uczeń Anakin Skywalker, raz jeszcze spotykają Loriana Noda. Muszą go przekonać, aby dopomógł im utrzymać pewną planetę z dala od Separatystów. Sytuacja się zaognia, gdy wychodzi na jaw, że to sam hrabia Dooku będzie dowodził Separatystami, który chce wykorzystać tę sytuację.
„Legacy of the Jedi” to kolejna opowieść Jude Watson, tym razem opatrzona logo “A Clone Wars Novel”. Zawiera ilustrację Davida Mattingly oraz opracowanie graficzne Keirsten Geise. Powieść ma się pojawić w USA w sierpniu i ma być wydana w twardej okładce.

Powieści Scholastica wydawał w Polsce Egmont. Zatem w najbliższym czasie nie ma szans, abyśmy zobaczyli polskie tłumaczenie.Tagi: Jude Watson (77) Scholastic (122) Wojny Klonów (książki) (86) zapowiedzi książkowe (272)

Komentarze (4)

Ciekawe kto to wyda? Egmont czy Amber?
No chłopcy, obstawiamy!

Pytanie tylko kiedy będzie w Polsce. Za 5
lat :(.

Z tym tytułem to chyba rzeczywiście
jeszcze sobie poczekamy, natomiast sam
pomysł na pisanie takich przekrojowych
historii jest bardzo intrygujący...

Ah... chyba sobie kupie jak juz bedzie po
polsku ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.