TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Jezioro łabędzie" - Van Damme czy McGregor?

2003-04-29 20:27:00 Stopklatka

Brytyjskie Towarzystwo Baletowe zaangażowało się w produkcję ekranizacji "Jeziora łabędziego", baletu Piotra Czajkowskiego.

Twórcy kinowej wersji "Jeziora" chcieliby, aby w czasie jej realizacji wykorzystane zostały te same efekty specjalne, które przyczyniły się do sukcesu filmów takich jak "Władca Pierścieni" czy "Harry Potter". Zdjęcia do obrazu ruszyć mają na wiosnę przyszłego roku, a gotowy film trafić ma na ekrany kin pod koniec 2004 roku.

Obecnie twórcy zaangażowani w produkcję "Jeziora" zajmują się kompletowaniem obsady. Wiadomo już, że w rolę Odetty wcieli się primabalerina Agnes Oaks. Rola złego Von Rothbarta, który zamienia Odettę w łabędzia, powierzana zostanie albo Jeanowi-Claude'owi Van Damme'owi, albo Ewanowi McGregorowi. Jako matkę ukochanego Odetty - Zygfryda - twórcy widzieliby najchętniej Judi Dench, Angelę Lansbury, Glenn Close albo Jane Seymour. Na razie nie wiadomo jeszcze kto zajmie się reżyserią filmu. Pomysłodawcy zamierzają w tej sprawie rozmawiać ze Stephenem Daldrym, Samem Mendesem i Nicholasem Hytnerem.
TAGI: Ewan McGregor (458)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..