TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Konkurs na fanowskie opowiadanie

2003-05-05 21:08:00

Jak informowaliśmy niedawno pod koniec sierpnia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się zjazd Fanów Gwiezdnej Sagi (więcej >>>). Całość imprezy będzie trwała dwa dni, a poza rozmowami i innymi atrakcjami przewidujemy wiele zabaw i konkursów. Jeden z tych konkursów rozpoczynamy już dziś!!

To konkurs na opowiadania fanowskie w jakiś sposób związane z Gwiezdnymi Wojnami. Nie musi być to koniecznie fanfic, jak te publikowane na Bastionie, może być luźno powiązane z sagą. Może dotyczyć filmów, książek, komiksów, postaci własnych, ale też tych z sagi. Może też opowiadać o przeżyciach fanów na prawdziwym świecie, choćby o przygodzie w kolejce po bilet na AOTC. Wiadomo o co chodzi, musi to być w jakiś sposób związane i inspirowane Sagą!

Nie ma ograniczeń co do liczby stron, ani specjalnie liczby opowiadań przysłanych na konkurs, ale radzimy skoncentrować się nad treścią i formą, a nie ilością. Cóż nikt nie odrzuci tysiącstronowego prologu do właściwej historii tylko dlatego, że ma tyle stron, ale pamiętajcie, że oceniający też są tylko ludźmi. Muszą to wszystko przeczytać. Postarajcie się wypaść jak najlepiej.

Konkurs rozpoczyna się już dziś i potrwa do 30 czerwca. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres:

„Polska Akademia Jedi”
Kino ARS
ul. Kościuszki 18
Dąbrowa Górnicza


Prace należy przysyłać wydrukowane, najlepiej na papierze formatu A4. Prosimy nie oszczędzać na czcionkach. Najlepiej wysyłać w wielkości 10-14. Cóż czytanie mniejszych czy większych może być męczące.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Zjazdu Fanów w Dąbrowie Górniczej (to o rzut beretem od Katowic, a na dodatek bardzo blisko Krakowa, więc dojazd zły nie jest). Prosimy autorów prac o podania namiarów na siebie.

Gdyby z jakiś przyczyn ktoś nie mógł wydrukować swej pracy i wysłać jej normalną pocztą, to istnieje jeszcze jedna szansa. Proszę przysłać ją przed 1 lipca 2003 do mnie na adres Luc@Gwiezdne-Wojny.PL z tematem „Alderaan 2003: Konkurs na opowiadanie”, a ja zajmę się dostarczeniem tych prac do Akademii.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Może Wam się to wydać dziwne, że w dobie internetu prosimy o wysyłanie prac zwykłą pocztą. Ale jest to nawiązanie do tradycji wielu konkursów literackich czy scenariuszowych, stąd preferujemy właśnie taką formę.

Lista nagród również zostanie dokładnie przedstawiona podczas zjazdu, a to głównie dlatego, że trudno dziś mówić ile przewiduje się miejsc równorzędnych, jeśli będą takie. Powiem tylko jedno, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to zwycięzca doczeka się swego dzieła wydanego drukiem w pewnej gazecie ;). Ponadto jeśli takie będzie życzenie nagrodzonych, to ich dzieła pojawią się także na Bastionie.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do udziału w konkursie.
TAGI: Konkurs (411) Konwent (438) Śląsk (288)

KOMENTARZE (1)

  • Dash Onderon2003-05-06 19:18:21

    Kiedy to czytałem, to z myślą, że jednak sobie daruję. Jak już piszę to lubię mieć nieograniczony limit czasowy, ale może uda mi się skrobnąć coś niezbyt długiego. ...Pominąwszy wszystko co fajne i dobre, jesteśmy tylko ludźmi i niektórzy z nas ( ja) mają nieziemskie problemy na tej naszej kochanej Ziemi :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..