TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Powroty oraz nowe twarze w E3

2003-06-26 22:40:00 Oficjalna ++

O ile wszystkie główne role w trzeciej części Gwiezdnych Wojen w zasadzie są nie tylko obsadzone, ale ich odtwórcy od dawna zapowiadali swój powrót, o tyle w przypadku drugoplanowych ról, a także wszelkich halabardzistów, czyli postaci przewijających się przez film, bez większego znaczenia dla akcji, Christine King, zajmująca się castingiem, miała pełne ręce roboty. Potencjalnych odtwórców szukała wśród utalentowanych australijskich aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Powróci też kilku weteranów drugiego epizodu, w tym Joel Edgerton, Jay Laga’aia i Rena Owen. A poniżej krótkie informacje o aktorach:
Joel Edgerton, czyli nie kto inny jak Owen Lars z AOTC, powróci, ponownie wcielając się w rolę przyszłego opiekuna Luke’a Skywalkera. Joel nie próżnował w tym czasie nie próżnował. Zagrał między innymi w filmie „Ned Kelly” – kolejnej opowieści o słynnym australijskim buszmenie w gwiazdorskiej obsadzie – Geoffrey Rush, Heath Ledger, Naomi Watts oraz Orlando Bloom . Na premierę czeka też „The Night We Called It a Day”. Kręci też film “King Arthur” (więcej>>>), w której spotka się z Keirą Knightley czyli Sabe z TPM. Jednak to nie koniec jego osiąg.ięć, w ciągu tych trzech lat grywał też w telewizji, a także pojawiał się w australijskich teatrach, nawet w sztukach Szekspirowskich. Trudno nazwać to ekscytującą informacją, gdyż sam Edgerton potwierdził tę informacje jeszcze przed premierą AOTC (więcej>>>).
Wróci też kapitan Typho – czyli Jay Laga'aia. Niestety do jego szczytowych, poza AOTC, osiągnięć należy wymienić występ w serialu „Xena” a także w australijskiej wersji Celebrity Big Brother (więcej>>>). Poza innymi filmami i serialami telewizyjnymi, Jay zajmuje się też muzyką, w tym grą na saksofonie i gitarze (także komponuje), oraz pracą w teatrze muzycznym.
Rena Owen, która w Epizodzie II zagrała, a raczej użyczyła głosu Taun We, powróci do obsady. Niemniej jednak oficjalna nie pisze, czy znów zagra Taun We. Poza aktorstwem zajęła się też pisaniem, reżyserią i produkcją. Najbardziej jest kojarzona z filmów: Droga straceńców oraz fenomenalnego Tylko instynkt, w którym zagrała u boku Temuera Morrisona, czyli Jango Fetta. To właśnie role w obu tych filmach przyniosły jej nominacje, wyróżnienia i nagrody.
Jednym z nowych aktorów wkraczających do sagi jest Kee Chan, który wcieli się w postać bliżej nieokreślonego senatora. Zagrał on między innymi w „Mission Impossible II”, a także w słynnej telewizyjnej adaptacji „Moby Dicka” z Patrickiem Stewartem w roli demonicznego kapitana.
Chantal Freer to właściwie debiutantka. Głównie pojawiła się w kilku bardzo małych rolach w filmach i programach TV, a także reklamach. Studiowała aktorstwo teatralne, a poza tym wykazuje talent w tańcu i śpiewie. W Epizodzie III zagra dworkę.
Christopher Kirby to kolejny po Genevieve O'Reilly i Brucie Spance’ie nabytek z Matrixów, gdzie zagrał Mausera. Zagrał także w „Królowej Potępionych” a także filmie o którym lepiej mu nie przypominać – „Zbuntowany Klon 3”. Ma za sobą także role teatralne. W części III zagra kolejnego senatora. Można zatem śmiało powiedzieć, że wielkie wydarzenia rozegrają się w rotundzie senatu.
Rebecca Jackson Mendoza – to kolejny ewenement. Właściwie to tancerka i piosenkarka, która czasem pojawia się na scenie w przedstawieniach muzycznych (w tym „Hair” czy „Miss Saigon”). Z pracy przed kamerą może pochwalić się jedynie kilkoma reklamówkami. W Epizodzie III zagra przywódczynię o królewskim rodowodzie.
Wszyscy zwolennicy teorii, że Lucas ściągnął wszystko od Tolkiena będą mieli w końcu koronny dowód. Otóż w napisach końcowych do E3 pojawi się pewnie Rohan. Tyle, że Rohan Nichol, aktor głównie z telewizyjnym doświadczeniem, który przewinął się też przez australijski musical „Garage Days”. W Epizodzie III zagra rolę młodego kapitana.
Kolejnym senatorem w E3 będzie Warren Owens, aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Pojawił się w „Mission Impossible”.
Kristy Wright zgra kolejną dworkę. Jej główne doświadczenie to kilka ról w serialach (ale raczej ogonów) i jeszcze więcej wystąpień gościnnych w serialach i programach telewizyjnych. Zajmuje się także pantomimą.
Z innych doniesień, powróci też David Bowers, który w Ataku Klonów wcielił się w rolę Masa Ameddy. Teraz znów będzie jednym z sojuszników i doradców Palpatine’a.

Nie wiadomo ile z tych osób pojawi się w finalnej wersji Epizodu III, a ile zostanie wyciętych. Swoją drogą zaskakuje liczba śpiewających i tańczących artystów. Czy to tylko przypadek?
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (934) Genevieve O'Reilly (38) Jay Laga'aia (10) Joel Edgerton (60) Rena Owen (16) Rohan Nichol (6)

KOMENTARZE (7)

 • DARTH VADER2003-06-30 00:50:59

  Gwiezdna Paulo, dlaczego uważasz że DARTH VADER ( czyli ja :D ) jest draniem ? :(

 • Gwiezdna Paula2003-06-28 15:12:40

  Moim zdaniem w E3 powinny wystapic postacie wystepujace w E2 i E4 - w koncu to w E3 dowiadujemy sie wieleistotnych faktów; m.in. jak Anakim stal sie tym draniem ( Vader ) itp.

 • Kisiel2003-06-27 14:20:24

  Ojciec Hana, to bardzo prawdopoobne, nawet z bratem... Może Lucas nie trzymając sie książek wymysli inne powiązanie między Hanem i Chewbaccą... hmmm :-)

 • Darth Fizyk2003-06-27 11:32:36

  Przecierz Han Solo nie może być starszy o 20 lat od Luke'a i Leii :/ Może, jeśli już ma grać jakiegoś Solo, Rohan zagra ojca Hana, albo brata?

 • JediAdam2003-06-27 10:24:05

  Ciekawe:) jakby pojawil sie mlody solo :] byloby fajnie... !! Tez bym chcial moglbym byc nawet sekundke w tle ale bym byl :)))

 • Kisiel2003-06-27 09:37:54

  Rohan Nichol.... W Epizodzie III zagra rolę młodego kapitana... Czyzby HAN SOLO ? :-) Kurde nawet podobny do "mlodego" Forda... ohh cuchnie mi ta sprawa :P

 • HaN2003-06-27 00:43:30

  czego ja bym nie dal zeby znalesc sie miedzy nimi:) moglbym nawet ginac w tle (to bylby wrecz zaszczyt), byle by tam byc :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..