TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Krótkie opowiadania z Wojen Klonów

2003-07-03 23:33:00

The Force.Net donosi:
Paizo (wydaje mi się, że jest to firma dystrybująca fanowskie magazyny), nie tylko zapodała więcej informacji na temat "Hasbro Short Stories", ale podobno udostępniła nawet pliki PDF ze wszystkimi historyjkami. A tutaj o czym są opowiadanka:

Większość historyjek z serii Star Wars: Short Story Collection będzie dostępna jedynie z zabawkami wydawanymi przez Hasbro, ale kilka z nich może trafić też w ręce fanów na konwentach. Jednym z takich konwentów będzie Comic-Con w San Diego, oraz ma Wizards World w Chicago i Illinois.

Jude Watson, autorka serii Uczeń Jedi i Jedi Quest, napisała niedawno nową specjalną edycję pt. Legacy of the Jedi, a także Storm Fleet Warnings, specjalnie na potrzeby Hasbro. Historyjka opowiada o przygodzie Anakina Skywalkera i Obi-Wana, którzy wykrywą podejrzany konwój, podczas podróży powrotnej do Akademii Jedi. Ich nowy wróg okazuje się przerażający, ale starcie osobowości mistrza i ucznia, może być równie niebezpieczne. Brzmi zachęcająco.

Matthew Stower, autor Shatterpoint, zaprezentował opowiadanko pt. Equipment.
Republikański oddział clonetrooperów spotyka się z nieprawdopodobnymi przeciwnościami losu podczas bitwy o Halruun Kal. Clonnetrooperzy podczas walk okazują się zaskakująco ludzcy i przejmuje ich bardzo los towarzyszy broni. Pytanie tylko czy ich los wogóle interesuje republikę.
Stover jest także autorem Zdrajcy - kolejnej części z serii Nowa Era Jedi.

Pośród autorów krótkich historyjek Hasbro, znalazł się nawet Timothy Zahn i jego opowiadanko "Duel". Głównym bohaterem historyjki jest mistrz Jedi - Yoda, który musi uratować żołnierza Republiki, przed schwytaniem przez Separatystów. Jak nietrudno się domyślić schwytanie wojaka okazuje się priorytetowym zadaniem sił separatystycznych. Mistrz musi sobie jednak poradzić z pewnym sprytnym droidem.

Zabawki z opowiadaniami ukażą się w serii Clone Wars w sierpniu.

Hmmm... przetłumaczyłem jak się dało, mam nadzieje, że w większości poprawnie. Jak widać, historyjki, które chce zaoferować Hasbro, by uatrakcyjnić swoje produkty, nie są wzięte z kapelusza. Ich autorami są w końcu jedni z najlepszych ludzi "w branży".

TAGI: Hasbro (638) Jude Watson (79) Matthew Senreich (25) Opowiadanie (oficjalne) (21) Timothy Zahn (258)

KOMENTARZE (7)

 • Andaral2003-07-04 23:36:18

  Temat o Hasbro na Forum:

  http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=19574

 • Darth_Mati2003-07-04 22:51:55

  Tak to prawda Andaral :). Kiedys poszedłem do kiosku po komiks "Gwiezdne Wojny" wydawany przez Egmot to Musiałem 15 minut mu tłumaczyc o co chodzi a ten mi kazdy inny komiks pokazywał. A co do tego ze nie bedzie tych figurek w polsce to normalka:)

 • Andaral2003-07-04 19:11:14

  Trzeba zaznaczyć, że w/w pozycje ukażą się najprawdopodobniej tylko w niektórych krajach europejskich, do których Polska nie należy. A o zabawkach z serii Saga lub Clone Wars, możemy napewno zapomnieć, pozostają tylko zakupy przez sieć. Po wejściu Polsku do UE, wszystkie zabawki np. z Hasbro (USA) podrożeją. Polskie Hasbro nadal twierdzi, że na naszym rynku nie ma zbytu na tego typu produkty, ponieważ to co sprowadzili na premierę E1 i E2 zalegało w sklepach bardzo długo, a były to znikome ilości towaru sprowadzonego do nas. Można z tego wyciągnąć morał następujący, albo faktycznie nie ma rynku zbytu, albo towar trafiał do takich sklepów, że lepiej o nich nie wspominać. Jak narazie importerzy np. Warhammera nie narzekają, poprostu wstawili swój towar do odpowiednich sklepów, gdzie jak ktoś się pyta o "W" to sprzedawca wie o co chodzi, a nie trzeba komuś cały wykład zrobić na temat towaru którego się akurat szuka, tyczy się to również sklepów z książkami, gdzie w większości sprzedawcy na słowo Star Wars uciekają, krzycząć, na zaplecze po wodę święconą i krucyfiks !!

  Pozdrawiam
  Andaral

 • Strangler2003-07-04 18:26:12

  Short Story Collection można pobrać z usenetu: alt.binaries.starwars

 • Strangler2003-07-04 10:02:19

  Faktycznie pdf był na www. A w nim oprócz opowiadanek jest chronologiczna lista publikacji, w których zostaną opisane wojny klonów (30 kolejnych miesięcy po Aotc) i troche reklam książek (np. Star Wars: Legacy of the Jedi) i zabawek :)

 • Jackson2003-07-04 01:10:38

  Paizo, Kolarz jest od Insidera jak kojarze

 • Sebastiannie2003-07-04 00:16:21

  Mamy na Bastionie kilku amatorów figurek Hasbro, więc może jak zdobędą opowiadanie to się z nami podzielą? Gorąco liczę, że tak właśnie będzie.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..