Różne

Religia Jedi cd...

Kisiel
Wszystkich tych, którzy są zainteresowani szerzeniem kultu Jedi w Polsce, ale nie wiedzą co to dokładnie oznacza, zapraszamy na stronę www.jediism.org, gdzie zostały dokładnie opisane kodeks, techniki medytacyjne, istota Moc i wiele innych rzeczy, przydatnych w codziennym wypełnianiu religijnych obowiązków.Tagi: Jediism (26)

Komentarze (21)

To nie przejdzie , chociaż kilkaset tysięcy anglików, powiedziało podczas ich "spisu powszechnego", że praktykują religię Jedi , a nie jakiś tam katolicyzm.

Hmm... pomysl kontrowersyjny. trzeba przyznać jednak, że ideały ?Jedi są dość uniwersalne, moralnie poprawne i do wielu mogą przemawiać.

Tworzenie nowej religii to nie ma sensu...
Jednak jest wiele przesłanek ku temu, że różne rzeczy może człowiek wyprawiać...
Pamiętacie Kaszpirowskiego, albo Zbyszka Nowaka - "Ręce które leczą"? - coś w tych musi być, bo inaczej nie byłoby tylu różnych dziwnych zdarzeń typu: uzdrowienia, bilokacja, telekineza itp.

Szlag mnie trafia, bo znowu przez taką bandę idiotów będę musiał się wstydzić, że lubię Gwiezdne Wojny... >:-[

A z sektami to sobię radzę jak w Fallout 1 i 2 :D (czytaj: minigun)

PS. A w ogole to na miejscu Lucasa pozwalbym to cale towarzystwo do sądu za cośtam i coś innego.

Sadzac po tym, co pisza na swoich stronach, ci 'jediisci' to taka kolejna New Age'owa odmiana pseudo-buddyzmu. Jedi to tylko pretekst, 'zahaczka'. Problem jest taki, ze powoluja sie na film - pewnie w celu zdobycia popularnosci i kolejnych 'chetnych', w zwiazku z czym znow wyjdzie, ze milosnicy Gwiezdnych to sekciarze :(
Oczywiscie moze sie tez okazac, ze to znowu ktos sobie dowcipy robi - szczegolnie ta sprzedaz -shirtow jest nieco podejrzana. Tak czy inaczej, lepiej zachowajmy zdrowe rozgraniczenie miedzy fikcja a rzeczywistoscia.

Sam pomysł Religii Jedi to już dość niebezpieczne przekroczenie płynnej linii filmu i rzeczywistości. Jak dla mnie cały ten pomysł pachnie rzeczywiście nowym odłamem religijnym. Osobiście uważam, że Kodeks Jedi jest logiczny i w zasadzie jest spisem odwiecznych cnót ludzkich (zaczerpniętych zresztą z czasów rycerstwa). Jednak medytacje... droga światła... wiara w Moc - to już trochę za mocne dla mnie. Trzeba wiedzieć, gdzie kończy się film, a zaczyna rzeczywistość.

jak juz cos to nie jedisi tylko jediisci (dzedaisci) poza tym gdybyscie sie choc troche interesowali sie religioznawstwem to wiedzielibyscie , ze Jedi to nawiazanie do wielu wschodnich religii i nie ma w tym nic nienormalnego . to tak jakbyscie wysmiewali buddyste ->> opiera sie na Karmie , czyli calosci swoich dokonan (w Jedi cos takiego jak Karma tez jest ...jesli jest wiecej zlego do przechodzi na ciemna strone...itd), Dharmie , czyli nazwijmy to ..prawdzie ..cos co sprawia , ze jest tak a nie inaczej i Budzie ...budda polaczyl sie z calym wszechswiatem czyli ...nazwijmy to z Moca ....Poza tym istnieje bardzo wiele odmian buddyzmu ..mniej lub bardziej odchodzacych od tego pradawnego (praojca ..nazwijmy to tak) , wiec i Jediism mozna podpiac pod taka "odnoge" i na pewno lepszy buddyzm niz Raelianie czy Christ Science .

Thengel: uwazaj, bo potykasz sie o indyferentyzm ;)

Lepiej idź na www.sith.pl moze to nie "religia" ale przynajmniej są tam normalni ludzie a nie jacyś "jediisi" :/

A ja chcialbym oficjalna strone o religii Sithow.

W to wierzy kilka miliardów ludzi.. Nie ma w tym niczego nowego... Moc. T ajemnicza siła spajająca galaktykę. Inaczej możnaby ją nazwać Bogiem, chi, Allachem czy Absolutem lub Bytem Nieskończonym....

Tez sobie wymyslili... Teraz tylko czekac na 'oficjalna religie' Sithow :>

No tak, ludzie ze wszystkiego zrobią religię, bo taka już jest chyba ich natura. Zresztą jesteście odważni jeśli twierdzicie, że to jest w jakiś sposób gorsze od tego w co wierzy kilka miliardów ludzi...

A nie piszą czy służa Jasnej czy Ciemnej stronie? ;-)

NO NIEEEEE !! TYLKO NIE JAKAŚ SEKTA DZIECI KSIĘŻYCA CZY TEŻ ZŁAMANEGO MIECZA ŚWITLEGO !!! TOŻ TO SEKTA JAK SIĘ PATRZY, PEWNO ZARAZ ZROBIĄ ZBIOROWĄ "SE-KU-PE" CZY TEŻ "SE-PU-KU" MIECZEM ŚWIETLNYM !!!
ALE JAJA, JAK BALONY !!!

Qrde z naszego ukochanego filmu sekte robą :(

Bzdura!Kto na takie coś pójdzie!

Popieram...

ŻA-ŁO-SNE!!!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.