TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Wirujący plan

2003-07-17 19:57:00 StarWars.com

Wczoraj trwały prace nad przygotowaniem efektów specjalnych. Choć dziś generalnie kojarzą się one z efektami cyfrowymi oraz miniaturami stworzonymi przez ILM, efekty specjalne to coś więcej. Są one otrzymywane przed kamerą podczas filmowania, a mogą być to maszyny generujące wiatr, deszcz, dym, ogień i tego typu rzeczy. W Epizodzie III stworzono duży plan, który będzie się obracał.

Całą machinę, specjalnie dla Epizodu III stworzył zespół twórców efektów specjalnych pod kontrolą Dave'a Younga, która obecnie bierze się za ostateczne testowanie urządzenia napędzanego 22 kilowatowym silnikiem. Całość sama waży osiem ton, składa się poza silnikiem z opon, które pobudzają klatkę, spoczywającą na szesnastu mniejszych kołach, które zapewniają ruch klatki. Trochę to przypomina wielkie koło dla chomika.

W środku klatki znajduje się drewniane pomieszczenie, w którym będzie znajdować się scenografia. Planowane jest stworzenie tam aż czterech różnych planów. Razem z całą scenografią, machina będzie ważyć ponad dziesięć ton.

Dziś też przygotowano ponad dwadzieścia kostiumów, część z nich będzie użyta później, a cześć w specjalnych ujęciach, które rozpoczęły się o 9 rano i zakończyły o 17. Głównie występują w nich statyści jak np. Gwardziści Palpatine'a.

Ale jeden z nich jest dość znany - to Jimmy Smits, którzy przybył do studia Foxa po raz pierwszy. Poza kostiumami musiał odwiedzić fryzjera i charakteryzatora. Rozszerzenie roli Baila Organy oznacza, że Smits będzie musiał parę razy zmienić kostium w filmie.

Wczoraj także wielki dzień miał Chewbacca, a dokładniej Dave Elsey i Rebecca Hunt, które ten kostium przygotowywały. Chewie miał się zaprezentować przed samym Lucasem, króry ewentualnie miał zaakceptować ostatnie poprawki i finalny wygląd.Wszyscy na planie byli mocno zainteresowani wyglądem Chewiego, nawet Sam Leroy Jackson opuścił swoje stanowisko, by przyjrzeć się lepiej wielkiemu Wookieemu.

Wszystkich do pracy przywołał pierwszy asystent reżysera - Colin Fletcher. A Chewie ściskał się z co poniektórymi obecnymi na planie.

Szkoda tylko, że nie powiedziano nic, co to była za scena.
TAGI: Hyperspace (147) Jimmy Smits (71) plan (92) Relacja (276) Samuel L. Jackson (294)

KOMENTARZE (9)

 • MadMad_The_Jedi_Knight2003-07-18 00:03:08

  Dyskusja zeszła na boczne tory, jak widzę... co do obrotowego planu...: co myślicie o walce Jedi i bieganiu po ścianach? Byle tylko Lucas nie skopiował, jak obecnie wszyscy reżyserzy, Matrixa...

 • Anor2003-07-17 22:13:50

  Według mnie to trzeba mieć uszanowanie do czas i trudu jaki ludzie poświęcają w tworzenie takiej strony. I mimo, że samemu jestem uczulony na punkcie ortografii, to bez problemowo nie zwracam uwagi na te błędy. Zresztą samemu pewnie też je robię. Jeśli chcesz LSie, to ja mogę być korektorem, bo i tak czytam każdy nius na Bastionie i pewnie zauważam dużo błędów ("to Jimmy Smits, którzy przybył ":)), ale najlepiej, żeby je "wypominać" poza oficjanymi kanałami:o

 • Lord Sidious2003-07-17 20:39:14

  A i jeszcze jedno. Może Raul skojarzy sprawę, ale parę miesięcy temu przyłapaliśmy pewnego bardzo znanego dziennikarza, publicystę i felietonistę - jednego z ostatnich wielkich krytyków, którego notabene bardzo szanuję, właśnie na błędach ortograficznych. Cóż nawet taki autorytet potrzebuje korektora ;)

 • Lord Sidious2003-07-17 20:32:32

  PS. Może chcesz zostać korektorem?? - etat wolny... Wcześniej Marbacca trochę próbował - ale nie miał stałego łacza :(

 • Lord Sidious2003-07-17 20:32:01

  Valorum - a ja nie chwaląć się w IV klasie liceum miałem najwięcej punktów na sprawdzianie odnośnie zasad ortografii i interpunkcji, dysklasując w praktyce ponad połowę klasy, ale na dyktandzie reszta zdysklasowała mnie o kilka długości. Tyle, że im liczyły się obie oceny, a mi tylko ta z zasad ;)

 • Valorum2003-07-17 20:29:00

  Cóż, nie chcę się chwalić, ale ja w pierwszej klasie podstawówki zająłem III miejsce w międzyklasowym konkursie ortograficznym :)

 • Lord Sidious2003-07-17 20:22:06

  Valorum - Thx - Word mi tego nei wykrył :( ale za to znalazł synonimy do warzy - ukrop, kipiel itp. A ja nawet w pracy magisterskiej mogłem sobie napisać, "rze" - zrestą na maturze i na egzaminie do liceum także i nikt nie miał prawa mi nic zrobić. Cóż znam zasady ortografii, ale nie umiem ich zawsze zastowosać. I jak widać maszyny nie wszystko potrafią wykryć. THX.

 • Neimoidian2003-07-17 20:15:11

  Valorum - to była wrzuta ;-)

 • Valorum2003-07-17 20:09:05

  waży nie warzy... Co za czasy że wypuszczają niepiśmiennych magistrów :) :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..