TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Lądowiska i wielkie sceny...

2003-07-23 18:29:00 StarWars.com

Dzień rozpoczął się od kontynuacji poprzedniego. Zdjęcia aż czterech różnych lądowisk na Coruscant, zresztą wszystkie kręcone na jednym planie. A wszystko to dzięki użyciu zielonego koloru, prawie wszędzie. Podobne rzeczy działy się na Republikańskich Gunshipach. W AOTC one w ogóle nie istniały na planie, był tylko błękitny ekran, a cały Gunship był wygenerowany cyfrowo. W E3 nie ma wiele więcej, są tylko jakieś skrzynie, które mają pomóc w realizacji lądowania Gunshipem. No i jeszcze jest maszyna generująca wiatr, ale ona nie jest częścią Gunshipa. W scenie tej grają Samuel Leroy Jackson i Ewan McGregor, a na skrzyni stoi gąbkowa głowa Yody, z którym mają rozmawiać. Duncan Young czyta teksty Yody, będąc za kamerą.

Następna scena to holograficzny przekaz Mace'a Windu. Samuel stoi opatulony w zielony ekran i patrzy w Duncana, tak by nie miał problemów ze skupieniem wzroku. Efekt będzie podobny do transmisji Mace'a z AOTC, którą otrzymał Anakin. Zdjęcia odbywają się z dwóch kamer jednocześnie. Gdy wrócą do ILMu, John Knoll sprawdzi, czy da się z nich zrobić pełny trójwymiarowy obraz, obracającego się aktora.

Kolejna scena to znów platforma lądownicza, a na niej Palpatine, Mas Amedda (Dave Bowers) i czterech gwardzistów. Pojazd jest tylko częściowo zbudowany, reszta to zielone kolory. Prom będzie większy, a aktorów poinstruowano jak mają chodzić, by żaden z nich przypadkiem nie wszedł w statek.

Następna scena to typowe Gwiezdne Wojny. Ponad dwa tuziny aktorow w kostiumach, obczych czy droidów. W scenie są Ewan, Hayden, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson oraz Jimmy Smits (Bail Organa) oraz mnóstwo senatorów. Ahmed Best jako Jar Jar Binks nosi nowy strój, łatwiejszy do późniejszego zanimowania. Ponadto są tam MAtt Rowan (Orn Free Taa), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma) nosząca srebrnomalowany hełm. Pojawiają się także nowi senatorowie - Warren Owens, Chris Kirby, Kee Chan oraz Rena Owen i dwóch nowych polityków. No i statyści - jak Olive Levi - ludzki senator oraz senator z Mon Calamari, senator Ask Aak, Querreński senator i jego towarzyszka (z trudnej do rozpoznania rasy - zakryta czarnym kostiumem) oraz kilku błękitnych strażników. Być może dojdą do tego senatorowie generowani komputerowo. A i jeszcze jedno. W scenie jest też Anthony Daniels jako C-3PO oraz R2-D2 tym razem sterowany przez radio.

Na koniec kręcono kolejną platformę, o przepraszam hangar do lądowania. A w hangarze pojawia się Bail Organa i jego alderaańscy doradcy. Wiele rzeczy tutaj ma być kręconych za pomocą miniatur.
TAGI: Ahmed Best (69) Anthony Daniels (220) David Bowers (7) Genevieve O'Reilly (37) Hayden Christensen (239) Hyperspace (147) Ian McDiarmid (128) Jimmy Smits (72) plan (92) Relacja (276) Rena Owen (16) Samuel L. Jackson (294)

KOMENTARZE (3)

 • Strid2003-07-24 15:55:41

  A tu ---> http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=53179 <--- ciekawe info o EIII :D

 • FraqMaster2003-07-23 23:48:09

  Sorry ale te infa z Oficjalnej zaczynaja byc po prostu chore.. Niedlugo bedziemy znac wszystko scena po scenie... Wiecej nie bede tego czytac :P

  BTW Lord dostales mojego maila odnosnie wspolpracy miedzy naszymi serwisami?

 • Anor2003-07-23 21:07:22

  już powoli zaczynam odczuwać gorączkę, chyba tym razem przyjdzie szybciej niż przed AOTC.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..