TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Próby Jedi

2003-08-06 22:06:00 Starwars.Com

W nadchodzącą piątkową sesję zdjęciową będzie potrzeba aż ośmiu nowych Jedi na planie, stąd wszystko musi być wcześniej przygotowane. Departament kostiumów już wczoraj działał pełną parą, by przyodziać Rycerzy i Mistrzów (sądząc po wieku kandydatów, Padawnów nie będzie). Ośmiu z nich pokazało się wczoraj, a jeszcze jeden powinien zgłosić się dziś rano. Łatwo zatem wyciągnąć wniosek, iż jeden z kandydatów nie zagra w filmie. To prawie jak eliminacje do Reality Show.

Nad dopasowywaniem kostiumów czuwają Kerry Thompson (Nadzorująca Garderobę) i jej pomocnicy - Amanda Craze, Damir Peranovic oraz Jo Thorpe a także młodsza kostiumolog Sarah Brest. Kostiumy te nie są nowe, ale mają trochę zmieniony wygląd. Większość z nich użyto w scenie walki na Geonosis w AOTC. Wszystko musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki wykorzystaniu kamer cyfrowych, w kinie niedoróbki można zauważyć nawet w dalekim tle. Dlatego paniom pomagają jeszcze inne osoby, zwłaszcza podczas zatwierdzania kostiumów.

Kandydaci to zarówno mężczyźni jak i kobiety, mocno zróżnicowani. Możliwe, że choć dwoje będzie robiło za obcych. Na stole leżały dwie maski Nikto, jakiegoś beznosego i rogatego dziwadła i jeszcze jedna. Czekają by kandydaci je przymierzyli.

Wielki dzień miał też Colin Ware, co prawda ani nie wystąpił w filmie, ani też nie podkładał głosu, ale artykułował ruchami Neimoidiańskiego pilota, który ma trzy linie dialogu wygłaszane przez nadwornego czytacza planu E3 - Duncana Younga. Colin narzekał, że trudno mu było wszystko zegrać, bo widoczność była bardzo słaba. Colin nie jest tam jakimś byle jakim statystą na planie. W "Szeregowcu Rayanie" zagrał martwego żołnierza w jednej scenie.

I jeszcze o mostku. Co prawda cała scenografia mostka jest olbrzymia i z oczywistych względów statyczna (nie da się nią ruszać), spece od efektów specjalnych wchodzą do akcji. To oni wraz z kamerzystą dadzą złudzenie ruchu i manewrowania statkiem.
TAGI: plan (92) Relacja (276)

KOMENTARZE (2)

  • cobo2003-08-07 19:27:06

    Tak przypominam sobie. Taki w zielonym mundurze. ;-)

  • Neimoidian2003-08-07 10:50:43

    A pamiętam tego martwego żołnierza w Ryanie! Był tam taki jeden ;-)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..