Klasyczna Trylogia

Poprawiona wersja trylogii

TFN

Od dłuższego czasu słychać najrozmaitsze informacje o wydaniu trylogii na DVD. Póki, co mówi się o dwóch – pierwszym, według najnowszych, acz wciąż jeszcze nieoficjalnych wieści – we wrześniu 2004 – gdzie film miały być głównie odświeżony, ale niezbyt zmodyfikowany, oraz wersji superspecjalnej, którą jakoby mamy zobaczyć w 2007 roku. Tym razem w sieci opublikowano informacje, jakoby prace nad wersją superspecjalna już trwały. Podano także najbardziej prawdopodobną listę domniemanych zmian. Lista ta jest o wiele bardziej rozbudowana, niż poprawienie mieczy czy chmurek (więcej >>>). Zawiera ona pewne spoilery:

AHN
1. Dodano marsz Imperialny do pierwszego pojawienia się Vadera na statku Lei.
2. Gdy Obi-wan opowiada Luke’owi o jego ojcu, w tle temat Anakina przechodzi w marsz Imperialny.
3. Efekt włączania i wyłączania mieczy świetlnych został poprawiony i nie ma tam skaczącej klatki.
4. Ma się pojawić nowa scena, w której Imperator rozwiązuje Senat – nakręcona w czasie zdjęć do Epizodu III.
5. W kantynie w Mos Eisley, Durosi zostali zastąpieni Neimoidianami, pojawiły się też nowe osobniki z ras występujących w prequelach. Tu należy wytłumaczyć jedną rzecz. Wkrótce po Mrocznym Widmie, gdy zauważono podobieństwo między Durosami a Neimoidianami, ogłoszono, że są tą samą rasą,< tylko, że po kolonizacji Neimoidi jej mieszkańcy trochę wyewoluowali.
6. Krwawiącą ręką w kantynie została zastąpiona, przez nie krwawiącą – gdyż miecz świetlny nie powinien pozostawić krwawiącej rany.
7. Oryginalna wersja sceny pojedynku Greedo z Hanem Solo została przywrócona. Tu znów należy się wyjaśnienie. Otóż w oryginalnej wersji klasycznej trylogii Han Solo strzelił pierwszy do Greedo. W wersji specjalnej to Greedo strzela pierwszy. Jest to o tyle dziwne, że z tak małej odległości Greedo straszliwie chybia. Na dodatek niedawno Lucas przyznał, że w wersji oryginalnej zrobiono błąd w montażu i to Greedo miał strzelać pierwszy.
8. Poprawiono trochę Jabbę i teraz, Han nie następuje mu na ogon.
9. R2-D2, który chwiejnym krokiem wjeżdżał po rampie Sokoła Millennium został zastąpiony przez wygenerowanego komputerowo.
10. Poprawiono też wszystkie statki kosmiczne.
11. Sokół Millennium unika teraz ognia myśliwców i niszczycieli robiąc uniki.
12. Tuż po zniszczeniu przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu, pojawia się nowa scena, w której Yoda na Dagobah odczuwa to, co się stało. A następnie przeskakujemy do reakcji Obi-wana.
13. Dianoga w wysypisku śmieci na Gwieździe Śmierci jest poprawiona komputerowo i zobaczymy jej więcej.
14. Zniknął napis „Tractor Beam” – wiązka ściągająca. W jego miejsce pojawił się taki sam, lecz zapisany już w Aurebesh.
15. Na Gwieździe Śmierci przewija się więcej szturmowców.
16. Temuera Morrison podkłada głos pod wszystkich szturmowców.
17. Poprawiono pojedynek Obi-wana z Vaderem. Ma być teraz w nim więcej ruchów, ma być bardziej epicki. Być może pojawi się przez chwile w nim także muzyka z Duel of the Fates.
18. Zmieniono komputery i panele na Gwieździe Śmierci – by przypominały bardziej te z prequeli.
19. Plany Gwiazdy Śmierci w R2 mają bardziej przypominać to, co pokazano w Ataku Klonów.
20. Bitwa o Gwiazdę Śmierci jest ciekawsza. Zobaczymy więcej TIE Fighterów, a także myśliwców Rebelii. W tym kilka starych Naboo Starfighterów.
21. Ma się pojawić nowa scena, w której Vader ląduje na Coruscant. Wyląduje w tym samym budynku, w którym zrobił to Dooku pod koniec Ataku klonów. Tyle, że teraz nie jest on zaniedbany, a poważnie rozbudowany i pełni rolę Pałacu Imperialnego. Vader spotyka się tam z Palpatine’m i prosi o przebaczenia, a także informuje o nowej osobie władającej Mocą.
22. Chewbacca dostaje medal.

TESB
1. Tautany są teraz zrobione komputerowo.
2. Bitwa o Hoth jest trochę poprawiona. Zobaczymy jak statki Imperium lądują na planecie. Zobaczymy więcej pojazdów i starć miedzy żołnierzami obu stron. AT-AT będą też trochę poprawione.
3. Znów usłyszymy głos Temuery Morrisona jako szturmowców, a także Boby Fetta.
4. Statki kosmiczne zostaną poprawione.
5. Wielki kosmiczny ślimak będzie komputerowy.
6. Ian McDiarmid pojawi się w scenie rozmowy z Vaderem – została ona jakoby na nowo nagrana. Na dodatek rozmowa ta jest dłuższa i odnosi się bardziej do czasów prequeli.
7. Twarz Yody będzie animowana komputerowo, dzięki temu zyska on ciekawą mimikę. Na dodatek zostaną dołożone dwie sceny, wycięte, w których Yoda szkolił Luke’a.
8. Została dokręcona nowa scena, w której szturmowcy, tuż po złapaniu Lei, Hana i Chewiego, przynoszą Vaderowi pudło z fragmentami C-3PO. Vader polecił Chewiemu złożyć droida.
9. Efekty mieczy świetlnych zostały poprawione.
10. Upadek Luke’a w Mieście w Chmurach został na nowo nakręcony, z użyciem błękitnego ekranu i kaskadera.

ROTJ

1. Jabba jest teraz po części animowany klasycznie, a po części komputerowo.
2. Rancor został poprawiony i jest komputerowy.
3. Yoda także. Po jego śmierci zostają po nim ubrania, jak po Benie w ANH.
4. Ewoki są także komputerowe i jest ich o wiele więcej.
5. Istnieje plan by w chwili, gdy Luke i Leia rozmawiają o matce w tle leciało „Across the Stars”.
6. Temuera Morrison znów podłoży głos pod szturmowców i Bobę.
7. Ewoków w bitwie o Endor będzie więcej. Będą bardziej złośliwe i okrutne. Bitwa przez to ma być mroczniejsza.
8. Ponownie poprawiono białe smugi wokół statków kosmicznych.
9. Czarne krosty znikną z twarzy Palpatine’a.
10. Poprawiono efekty mieczy świetlnych. Znikły też cienie, które rzucały te miecze na podłogę.
11. W czasie śmierci, Anakina Marsz Imperialny powoli zmienia się w temat Anakina.
12. Sebastian Shaw ma być zastąpiony przez Haydena Christensena, – tyle, że odpowiednio ucharakteryzowanego. Nie koniec na tym. Anakin ma powiedzieć trochę więcej niż w oryginale. Ma przepraszać, za wszystko, co uczynił, co zniszczył i powiedzieć Luke’owi, że kocha go i jego siostrę. Poprosi Luke’a też o odbudowanie zakonu Jedi. Tuż przed samą śmiercią powie „Skończone”.
13. Zobaczymy więcej planet w końcówce filmu. Na Naboo zobaczymy Jar Jara, który jest teraz przywódca Gungan, którzy świętują wraz z ludźmi. Zobaczmy Watto na Tatooine, który teraz już porusza się tylko na lewitującym krześle. Podczas tych scen będzie słychać Across the Stars. Skończy się w wiosce Ewoków.
14. Duch Anakina to znów Hayden, tym razem u jego boku będzie stać także i Padme.

(koniec spoilerów)
Na tym jednak nie koniec. Podobno w 2007 – gdzie jakoby ma się ukazać wersja superspecjalna, zobaczymy też zmodyfikowane Mroczne Widmo, no i pewnie pozostałe części. Ile w tym prawdy, nie wiadomo.

Ciekawa jest też zbieżność pewnych faktów. Wkrótce po opublikowaniu tej listy, Lucas powiedział, że nie planuje żadnych więcej zmian w wersji specjalnej trylogii.Tagi: DVD (539) Epizod IV: Nowa nadzieja (633) Epizod V: Imperium kontratakuje (490) Epizod VI: Powrót Jedi (463)

Komentarze (78)

Okrutne Ewoki - to mi się podoba! Poza tym niezła kicha, szkoda, że nadal nie ma oryginalnej, tej prawdziwej, nie zmienionej Trylogii na DVD...

wolałabym stare, ale cóż i tak nie kupie bo nie mam kasy nawet na wyporzyczenie mi nie wystarczy. kieszonkowe za małe

Kilka scen naprawdę mi się podoba ale wolałbym aby jednak wersja superspecjalna się nie ukazała

Ach, sorki za literówki, ale tak mnie niektóre "oświecone" komentarze zdenerwowały, że nawet korekty nie byłem w stanie zrobić ;) A żeby nie było, że wrzucam komentarz zupełnie niepotrzebnie, to dodam, że Jar Jar to idiotyzm, Watto ujdzie w tłoku, przerobienie kompleksu na pałac to troche naciągane, a ci, co obawiają się o trudności techniczne uspokoję, że nawet nie zdają sobie sprawy, z jaką łatwością dzisiaj modeluje się ludzi w 3D , a co dopiero w okolicach 2007 roku:)

Ludzie, apnikujecie i to zupełnie niepotrzebnie. Raz, ze jak komuś sie zmiany nie podobają, to po to ma nie zmieniona trylogie, zeby ja sobie w zaciszu domowym oglądać. Dwa, lucas zawsze pragnął, by jego filmy były monumentalne, przepakowane fektami specjalnymi. Po to zrobił SW. Nie oszukujmy się-jemu zawsze chodziło tylko o to, żeby zaprezentowac oszałamiajace FX, okręty,r asy itp. Fabułę wymyślił na kolanie. Historia numerku IV jasno dowodzi, że Lucas nie miał pomysłu na historię... I niewiele brakowąło, zeby to wszystko rzucił w diabły. poza tym to on stworzył SW, więc ma wszelkie prawo do:
a)zarabiania na nich kasssy
b)wprowadzania takich zmian, jakich chce
poza tym powiedzice mi, czy po obejrzeniu nowej trylogii spojrzycie na to, co wyprawiał darth Maul i porównacie to z tymi śmiesznymi-pożal sie Boże-"piruetami" z IV epizodu, które są "tak szybkie" że zwykły człowiek postawiony namiejscu Dartha Vadera gdzieś z 4 razy dźgnąłby Obi-Wana w plery...Pomyślcie jeszcze nad tym, że bitwa o DS wygląd awręcz śmiesznie w obecnej postaci-TO jest dopiero popelina, masakra i tiotalna chała!!! Gdzie te tysiuace myśliwców, stacjonujących na stacji? Ach, no tak, Tarkin nie chciał, żeby wystartowały. Terefere-Vader miał tyle władzy, ze mógł nakazać start jakichś 120 z palcem w opancerzonej dupie.
Ja jednak uwazam, ze te zapowiedzi sa zbyt ostrożne. Dodałbym jeszcze rozszerzona sekwencje zniszczenia Alderaana, Egzekutora, a bitwę na pow. endora wogóle bym zmienił, bo to jest jakieś smiechu warte-banda pierd*** miśków rozwala elitarny oddział szturmowców-paranoja! pokazałbym raczej, że miśki wygrąły, bo miały przewage liczebną, i podczas gdy one ginęły setkami, rebelianci zrobili swoje-po prostu niecnie wykorzystali tą rasę i tyle. Ale ta zmiana muzyki pod koniec ROTJ i Padme to juz przegięcie, tutaj mówię veto.

Mógłbym jeszcze o tym dłuuugo gaworzyć, ale nie o to chodzi. Fakt faktem-te zmiany sprawią, ze pierwotna Trylogia nadąrzy za nową i spełni oczkeiwania jej twórcy, by pokazał wreszcie to, co on chce, żeby oddała monumentalnosć jego wizji. I przestańcie, doprawdy, bluzgać na niego, mówić "ja tego nie kupię". Może nie kupisz, ale gwarantuue ci, że tak cię przyciśnie chęc zobaczenia SSE na włanse oczy, że kupisz. A jak nie, to chociaż "u kolegi", lub po chamsku z neta ściągniesz. A potem spojrzysz z melancholią na starą, wyśiwechtaną trylogię i z uśmiechem odłożysz ja na półkę, razem z dobrymi wspomnieniami o niej. oczywiscie, nadal bedziecie mówić, że "to miało kliamt", ale tak naprawdę zaakceptujecie porpawiona wersję i to ja pokażecie keidyś wnukom...

A JA BYM PROPONOWAŁ PRZEPROWADZIĆ SONDE NA TEN TEMAT GDYŻ JEST ON CZĘSTOOOOOOO KOMENTOWANY PUKI CO WIDZE 73 KOMENTARZE :D

Bardzo ciekawe jak zostanie to przedstawione w filmie... bradzo ciekawe... ogólnie to uważam że bardzociiekawie się zapowiada... i cóż może by tak przed wyjściem 2007 roku wypuścić obie trylogie ponownie w kinach???

Mi się podoba ale nie kosztem poprzednich wersjii nich wyda wersje z 77 i 97 a potem z 07. Alo cóż co ma być to będzie :\

Ok, ok. Ale gdzie jest scena w Anchorhead? Mi sie zmiany podobają, wyrzuciłbym tylko całą scenę z Jabbą i Hanem na lądowisku. Han następuje Jabbie na ogon? Nie pozwoliłby na to!

Lol, ktos mial niezla fantazje :D. Przeciez to niemozliwe zeby na tym etapie nawet sami tworcy mieli pewnosc co da takich szczegolow. Jak zwykle kupa halasu o nic... :) Za to niezla frajda, przy niektorych propozycjach wymieklem :).

Przesada, przesada... większość kosmetycznych zmian, któr były by akceptowane przez fanów można było wprowadzić już w SE. Jak tak dalej pójdzie to za 20 jak się porowna klasyczną trylogie z 39 SE version to będą to całkiem inne filmy!!

Dla mnie to wszystko blef i wcale tak nie będzie! Poza tym uważam, zę takie zmiany to już nie są zmiany, tylko praktycznie kręcenie nowych filmów! Zmainy to poprawki jakiś mieczy itp, a tu mamy mega dodawanie nowych sce i co więcej nowych postac których nie było! To jest dla mnie niemożliwe i nie wierze ze się to ziści! Poza tym nie mówie jaki to wprowadzałoby haos do EU i ile niezgodności powstałoby w związku z tymi zmianiami!!

Dla mnie to super wiadomosc.. zawsze chcialem zobaczyc ST w pelnej krasie.. tzn z pelnymi efektami specjalnymi i wogole poprawionymi niektorymi scenami... Podoba mi sie pomysl z komputerowym Yoda.. doda to wiecej realizmu do tej postaci (poza tym w ST napewno zrobia go inaczej niz w prequelach - przeciez jest starszy), podoba mi sie pomysl z dodaniem aktorow z prequeli to swietny pomysl by zobaczyc oba pokolenia aktorow z SW razem!! Poza tym generowane komputerowo statki dodadza calej Trylogii realizmu (wy jakbyscie mieli dwa niszczyciele z tylu to byscie sobie lecieli prosto (jak w ANH) czy wywijali statkiem by uniknac strzalow? Co do walki Obi vs Vader to dla mnie moze byc (aby przynajmniej szybciej rekoma ruszali :P)... Reszta tych zmian kosmetycznych tez moze byc..

Natomiast nie podoba mi sie definytywnie pomysl z Watto i Jar Jarem - to jakies szalenstwo!! Co by dopiero bylo gdyby sie okazalo jeszcze ze Jar Jar ma dzieci :|... Niechce o tym myslec... Niektore zmiany w muzyce rowniez mi sie nie podobaja (chociazby w koncowce ROTJ).

Tak jak czytalem te wszystkie komentarze (a jest ich tu prawie 70!!) to doszedlem do wniosku ze wiekszosc z was jest zainteresowana takimi zmianami :D... Popieram pomysl z wieloma wydaniami ST na DVD (ale pominalbym juz poprzednia SE... chociaz nie mam nic przeciwko :P i kupilbym gdyby byla :P)

I jeszcze taki maly apel do fanow.. moze nazwiecei mnie glupcem... lub niewiem kim... ale nie podoba mi sie jak mowicie na Lucasa, to troche nie wypada. Ten czlowiek wkoncu stworzyl caly ten wszechswiat ktory nas tak wciagnal, sprawil ze sami poczulismy sie czescia tamtego swiata. Poswiecil na to mozna powiedziec cale swoje zycie. Nie powiem ze jest aniolkiem i, ze nie szuka sposobow na zarobienie kasy ale wkoncu to wszystko on wymyslil wiec ma do tego pelne prawo.. I do zmian i do zarabiania na tym pieniedzy.

DZIEKUJE...

zobaczymy, to będziemy oceniać...

Czuje że takie nie logiczności jak ta z duchem Padme dowodzą iż te zmiany mogą być tylko i wyłącznie podpuchą !

Te zmiany mogą być dobre pod tym względem że zatrą się rozbieżności pomiędzy starą i nową trylogią. Złymi zmianami a wręcz niedopuszczalnymi są duch Padme (nie jest ona Jedi amy miała takie zdolności) oraz krwiożerczy Ewokowie (byli dobrzy dlatego pomogli w walce). Może być ciekawie :)

Te zmiany mogą być dobre pod tym względem że zatrą się rozbieżności pomiędzy starą i nową trylogią. Złymi zmianami a wręcz niedopuszczalnymi są duch Padme (nie jest ona Jedi amy miała takie zdolności) oraz krwiożerczy Ewokowie (byli dobrzy dlatego pomogli w walce). Może być ciekawie a poza tym :)

Ps. Może tylko bym miał pretensje do złowrogich Ewoków - zabije to klimat bitwy.

Zabijcie mnie {żart , żart - odłóóżcie miecze} ale mi te zmiany się bardzo , ale to naprawdę bardzo podobają.

a mi wiele z tych zmian sie podoba. zespolily by one jeszcze bardziej wszystkie filmy. niektore z nich to glupi pomysl ale ja tam w sumie jestem za:) ciekawe kiedy beta testy:P

Powiem tylko jedno: całkowita profanacja. Mam jednak nadzieję ,że to tylko plotki. Zgadzam się tylko z jedną zmianą ....a raczej zmianą zmiany :) Oczywiście Han strzelał pierwszy .

raczej się cieszyć zostaną dodane nowe sceny
które nie były nigdy wykorzystywane.

Kurcze nie uważacie że Lucas powinien stylizować nowe epizody na stare a nie na odwrót.

Kurcze jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli 3 wersje starej trylogii ....lol.... 1 orginalna, 2 po nie tak dawnym odświeżeniu, no i 3 super nowa ... lucas chyba chce żybyśmy zbankrutowali ... :P

PS nie bierzcie tego kom. na poważnie :))) Pozdro All

Matko jak mozecie w ogole takie plotki tolerowac? Oczywiscie, uklepszenia tak zwane kosmetyczne sa konieczne ale ewoki komputerowo? Yoda komputerow? Rancor komputerowo? Starfightery Naboo nad Gwiazda Smierci?? Ludzie! Jakby tak pozmieniac calosc za 20 lat MAtrixa to byscie chcieli zobaczyc Neo w bialym garniturku jak naprza sie z Agentami ??!!
Mam andzieje ze caly news to sciema zmyslona przez fana i za rok we wrzesniu ujrzymy tylko ta leciutko poprawiona trylogie.

smiamy moze fajne ale co do padme jako duch to jakos mi nie pasuje

Pdme? Przecuez w postaci ducha mogli sie pojawic tylko Jedi i to tylko ci najsilniejsi mocą... zatem Padme???????

mi sie pomysl w sumie podoba poza paroma wyjatkami, jak chociazby naboo fightery, co do Padme na koncu filmu mam mieszane uczucia....
Mimo to ciekawie byloby zobaczyc te zmiany i tak jak mowi VADER, zeby byly wydane 3 wersje ST:D

Ale co do Naboo fighterów atakujących 1 gwiazde śmierci to mi by się to podobało. Nie mam nic przeciwko.

Problem w tym, że prawie połowa z tych zmian to są zmiany czysto kosmetyczne. Ekipa Lucsa nie szanuje swoich błędów, które stały się w praktyce kultowymi scenami. Vide Indiana Jones na DVD - nie można już znaleźć węża odbijajacego się w lustrze. Błąd głupi i żenujący, ale jakże kochany... I tam właśnie jest bardzo dużo takich drobnych zmianek. Fakt, część zmian jest wzięta z powietrza, ale znając życie, niektóre z nich pewnie zobaczmy w wydaniu DVD w przyszłym roku.

dziś jeszcze kilka moich uwag - musiałem to wszystko nieco przemyśleć...
1. Boba Fett OK, ale nie zmieniać głosów szturmowców!! To już totalnie skopie EU!! Jak Lucas chce nam koniecznie powiedzieć że duża część szturmowców to klony to niech każe napisać jakąś ksiązke na ten temat, ale niech filmy zostawi w spokoju!!
2. Co komu zawinił Sebastian Shaw??
3. Na końcu ROTJ nie może być Aross the Stars!!! Victory Theme które mamy obecnie jest zaje****e!!
4. Okrutne Ewoki??? Poj****e!!

Poza tym, wiele zmian jest naprwade ciekawych...co nie znaczy, że wszystkie, których nie wymieniłem, mi się podobają...

Widze, że raczej mało komu to się podoba, ale ja rozumiem Lucasa. Stworzył na ekranie własny świat i dba, aby ten świat był w jakis sposób ciągły. Od czsów starej trylogii bardzo wiele się zmieniło w sposobie realizacji filmów i nie ma innego sposobu na utrzymanie jednolitości wszystkich części bez zmian w starej trylogii. Wiele elementów tego filmu powinno się zmienić np. wygląd komputerów i inny urządzeń technicznych w cz. IV-VI. To samo dotyczy efektów związanych z mieczami itp. Sporo sprzeciwu jest też w stosunku do starych myśliwców Naboo, ale pomyślcie rebelianci byli raczej słabo wyposażnonymi siłami. Musieli działać w ukryciu i ciezko było im o dostęp do nowej technologii. Zastosowanie więc starych ale jeszcze na chodzie myśliwców było okazją nie do przegapienia. No i dodatkowo Lucas uzyska efekt łaczności z nowymi cześciami, a dodatkowo z zmianami w trylogii przemawiają pewnie i pieniadze, bo fajnie jest sprzedawać ten sam film kilka razy :)

A ja sam do końca niewiem czy być za czy przeciw .... ;/ Niektóre zmiany są świetne, inne do bani. Jedne są potrzebne inne spadły chyba z choinki. Ale ogólnie rzecz biorąc Lucas chce poprostu żeby obie trylogie były jakby jednolite. Prośba tylko żeby nie przesadził ...

PO CO PADME OBOK MISTRZÓW JEDI ?????!!!!!!!!!! :(

Glupota, plotka

Szkoda, że nie przeczytałem tego newsa wczoraj - miałbym pewnie w nocy koszmary, ale bym sie z tym trochę oswoił. A teraz czuję że się we mnie gotuje i cały dzień będę wsciekły. Kogos tam chyba ostro pop$#@%*&^%$!!!. Parę zmian kosmetycznych jest OK, ale tylko parę. Jak zobaczę Naboo Fightera nad DS to się potnę czerstwą bułką! Po kiego h&%^ zmieniac glos szturmowców. Co to znaczy "poprawiono pojedynek Obi-wana z Vaderem" - jeśli jest więcej ruchów, to Obi i Vader muszą byc dorobieni w 3D - MASAKRA.
Cały czas mam wrażenie (i nadzieję), że to wszystko jest wyssane z palca. Rzeczy jakie chcą dorobić na kompie (np. Ewoki, Tauntauny), będą strasznie trudne do wykonania. Tu nie ma blue screenu, tylko ręczne kluczowanie przy wklejaniu grafy. Jeśli się za to wezmą, to będzie wyglądało gorzej (i bardziej sztucznie) niż Rancor u Jabby.
Howgh!
PS. I co im zawinili Durosi?

Ja myslę że powinnyśmy się cieszyć...
Rozbudowują naszą sagę, czyż to nie wspaniale !!!?
Co do zmian ANH i ESB zgadzam się... Jestem sczególnie zainteresowany, by pojawiły nowe sceny z Imperatorem. A ROTJ ? Według mnie, Watto nie powinien już żyć w tamtym okresie, a uczynienia Jara królem Gungan przychodzi najśmielsze oczekiwania. Śmieję się..., bo prawie półtora roku Jackson tak prorokował.
Ale do 2007 roku, jest jescze daleko, więc poczekajmy cierpliwie. Pogadamy o tym na forum, gdzieś na początku 2006... :0

Eh... cos mi tu jakas sciema smierdzi;)Ale jezeli to prawda to ide sie powiesic:P Caly urok trylogii polegal na tym ze nie byla komputerowa(a SE nawet też można było zniesc;) )ale to juz przesada... najlepiej niech Lucas jeszcze cala trylogie od nowa nakreci bo ta mu sie nie spodoba :-/a tak przy okazji... cos mi tu smierdzi przy okazji zrobieniem jeszcze czesci 7,8,9... tak jak przed TPM wydali SE, teraz chca wydac SSE... Eh... ja jednak licze na to ze to jakas sciema jest :D

JEZU TO JAKIS KOSZMAR .... naboo statki nad gwiazda smierci ,
Durosi zostali zastąpieni Neimoidianami kto to wymysla te bzdury wiekszosc z tych poprawek to az nadto zeby klasyczna byla podobna do nowej , han nienastepuje na ogon przeciez to bylo fajne a ci ze dodali wogole jabbe to jescze zmieniaja. PRZECIEZ LUKA$ MOWIL ZE NIEBEDZIE ZMIAN to ja wybieram te wersje co teraz bedzie bo jescze bedzie miala klimat lecz i tak juz lekko naruszony tej PRAWDZIWEJ TRYLOGI............KLASYCZNEJ

A ja mam pytanie. To miało by sie ukaza w 2004 czy w 2007 ??? A tak pozatym może być. Byle by wogóle wydali te trylogie na DVD :)

teraz dopiero bedziemy miec sixtologie sw. nie uwazam,zeby bylo to zmiany zle. raczej przydadza sie do calosci.
my starzy fani mozemy miec pretensje, ale nowi potraktuja to jako calosc i dla nich bedzie to super-nikt jeszcze jnie nakrecil tylo-czesciowego filmu, gdy dodamy wojny klonow, to az 7 !!!

jeśli to prawda to ja temu flanelowcowi brodę zgolę... >:[

ale raczej nie sadze zeby cokolwiek takiego powstalo :) bo to jest zbyt dziwne, jak na Lucasa, chiciaz niektorymi rzeczami bylbym naprawde mile zaskoczony

hmm, musze powiedziec ze na pierwszy wglad to mi sie bardzo podoba... wiekszosc oczywiscie bo nie wszystkie :)

MASA :D

Jak by kazdy szturmowiec mniał jego głos wyszło by na to ze oni sa klonami!!!

A mi się najbardziej niepodoba ta koncepcja, że wszyscy szturmowcy mają mówić głosem Morrisona:/ i to, że Han nie wdepnie Jabbie na ogon... ile ta scena by przez to straciła...

No cóż, niektóre zmiany, zwłaszcza kosmetyczne, wyjdą trylogi na zdrowie, a co do zmian akcji itp... hmm... mam mieszane uczucia.
Co dowydania wersji SSE, to wydaje mi się ona coraz bardziej prawdopodobna. Pamiętacie pogłoski jakoby Padme miała się pojawić w ROTJ, większość uznała, za bzdurę, ewentualnie pomieszanie zmysłów Lucasa, a teraz znowu temat wraca, na dodatek w całkiem rozsądnym rozwiązaniu.
Ciekawym i wiele mówiącym dopełnieniem tych informacji byłyby dane na temat roszad personalnych, i wysokości zarobków (premie itp) w kręgu ludzi bezpośrednio związanych z projektem SW.

eeee tam mogli by troszke poprawic, a nie az tak kolosalne zmiany. to z haydenem i Padme na koncu jest do 4 liter. No Rancorna mogli by poprawic:). A co do Jabby w ANH to mi sie zdaje ze troche zamały jest. A tak to jest to troche CHORE

Niektóre zmiany mi się podobają, takie jak komputerowe ulepszenie statków, rozbudowanie bitew i tym podobne. Niektóre informacje wydają mi się wyssane z palca, a niektóre całkiem prawdopodobne... jednak moim zdaniem Lucas chce na siłe wiązać Starą Trylogię z Nową...
I have a bad feeling about this...

zobaczymy kilka pomysłów jest ok ale reszta.......zwłaszcza Jar Jar :(hm cienko to widze ale kto go tam wie w kazdym razie utwierdzam sie w przekonaniu ze luca$ jednak szykuje nam nową trylogie w koncu skoro kłamie co do ST to pewnie podobnie jest i nowymi filmami

..jeśli to prawda to ..NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI bo bez mocy tego nie da się przełknąć... p.s ZABRAĆ KOMPUTERKI LUCASOWI! DOŚĆ ZABAWY!

Ja nie wiem co to jest chyba jakias popelina. Strzał ok głosy szturmowcow ok jakies tam inne pierdołki ok ok ale Hayden?? Dodanie komputerowego Yody?? Naboo Fightery NIE NIE NIE. Ale ostatnio tez czytałem ze Lucas nie chce poprawic juz tamtej trylogi

Zgadzam sie ze Striderem co pkt. 8. bez tego detalu scena straci jakiś swój klimat. No a Jar Jar to zupełna pomyłka. Przywódca Gungan! Może go GL jeszcze upodobni do Bossa Nassa? Byłby taki plujacy na wszystko Binks z nadwagą. Mnie to by sprawiło nawet jakaś satysfakcję, ale mimio wszystko wolę tgo nie widzieć. A reszta - no cóż... moze być. Natomiast podobają mi się zmany dot. muzyki, oraz to, że Morrison ma podłozyć głos.

nie wiem dlaczego...ale kukly i modele robily na mnie wieksze wrazenie niz komputerowe.....nie wyobrazam sobie ewokow komputerowych ...a za Yode to bym zabil

nie rozumiem tego. czy nie lepiej i taniej wyszłoby przystosowanie nowej trylogii pod tą starą, a nie odwrotnie? Fakt, kilka pierwszych pomysłów jako tako trzyma się kupy (sorry, Yako ;), ale cała reszta po prostu sucks

Co to nowy film ma być czy co ???? Kilka pomysłow jest dobrych ale reszta to miejmy nadzieje że to jakiś żary

JAR JAR!!! HURRA!!!!!!
wiecie.. ciekaw jestem jak by wyglądała trylogia jakby lucas miał ją od początku kręcić... czy byłby Luke... czy byłaby Leia itp. :D

a JOR to by sie z JarJara cieszył :D

Masz rację Vader to by było najlepsze rozwiązanie !

nie powiem, niektóre poprawki są ciekawe - choćby to z rancorem, o czym marzyłem już od dawna. Niektóre ze zmian też przejdą, ale... inne są do bani!
Mimo to, chciałbym, by powstała SSE.

Ciekawe pomysły nie powiem, aczkolwiek po co psuc MAGIE KLASYCZNEJ TRYLOGII ?
Moze niech Trylogia zostanie wydana w 3 rodzajach:
- ORYGINALNA - 70's - 80's czyli ta co leciała w kinach w "zeszłym tysiacleciu"
- SPECIAL EDYTION - czyli 1997
- Super SE - czyli taka z poprawkami, które są wyzej

Mysle ze było by to odpowiednie rozwiazanie, bo JA np chciałbym miec ORYGINAL jak i SE...no i SUPER SE jak by sie wogole pojawiło...GL by na tym DUUUZOOO kasy zarobił i NAM FANOM wyszło by to na "zdrowie" :)

MTFBWY

Nie kupuję tego.

Zwłaszcza Naboo Fighterów w Bitwie o Yavin. A już na pewno komputerowego Yody, który, choć świetny, nie ma ani przez chwilę tak klimatyczny, jak stary. Po mojemu to wszystko wymyślił jakiś fan, któremu prequele podobały się bardziej, niż stara trylogia.

Mi się to raczej podoba.

No wlasnie nie... to wprowadzi zamet w glowach.... oryginalna tak, Specjalna tak, a Super jeszcze inaczej... :]

sluchajta a mi sie zmiany podobaja(procz Ja-Jar'a), przeciez GL wprowadzi te zmiany wtedy Trylogi technicznie upodobni sie do sequeli, a pozatym pomyslcie sobie macie w domu na pulce(oltarzyku) 18 plyt DVD(9 E1-E6+dodatki) i macie swiadomosc ze nie ma takiego drugiego filmu ktory doczekalby sie aby fani posiadali taki zbiorek filmow, czyz to nie cudowne:) pozdrowienia dla WSZYSTKICH SW FANOW:)

Ja bym nie wprowadzał prawie żadnych zmian. Może tylko miecze i strzały ze statków i pistoletów. Nie wiem po co poprawiać stary i dobry film, żeby dogonił dzisiejszą technologie. A już wogule nie widze sensu poprawiać Mrocznego Widma i Ataku Klonów. Jak zrobił błędy to trzeba było je poprawić przed premierą a nie po fakcie.

Lord, no wlasnie nie... a raczej przeczytalem, ale dopiero po zapostowaniu tutaj tego linka :(

Cytat z TFN: "These are more of a wish list than accurate information", nie nastawiałbym się więc na zmiany z cyklu Yoda w ANH czy 0duch Padme w ROTJ. Ale zmiany w postaci McDiarmida w ESB, poprawienia muzyki, efektów specjalnych czyz zastąpienia Shawa przez Christensena w ROTJ mogłyby być IMO ciekawe. Zresztą, skoro Lucas mówi, że czegoś takiego nie będzie, to na razie nie widzę powodów, by mu nie wierzyć.

No nie!. Tragedia. Sens maja tylko tak jak Lord powiedzial miecze i han. Ian McDairmid to tez bezsensownypomysl. Imperator W ESB byl duzo lepszy niz w ROTJ.

Fizyk - a czytałeś może ostatni akapit tego newsa ;) to powiażanie do tego co sam podałeś..

problem w tym, że GL dużo mówi, a czesto robi cos innego - choćby sam mówił, ze wyda trylogie na DVD dopiero w 2006 - ba początkowo nawet TPM miało być w 2006 - jeden szesciopak... potem był trójpak... a teraz bedzie trylogia w przyszłym roku... przynajmniej tak to wygląda.... cóż - dlatego nie wierzę do końca jego słowom i tyle.

Za 8 punkt w ANH zabije !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! reszta jest do przyjecia niektore nawe popieram ale 8 w ANH nie odpuszecze i bede potepiał po wsze czasy !!!!!!!!!!

Ale zobazccie tego newsa....
http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=4511

Chociaz niektóre zmiany mogą być ciekawe... wiekszosc z ANH, czesc z TESB, i kilka z RotJ

Siąść i zapłakać... Trylogia była dobra... to teraz Lucas chce ją zepsiuć naleciałościami nowej trylogii... Eh... oby nie... oby nie...

Pewnie się wam naraże ale moim zdaniem to wspaniały pomysł na te zmiany i wszytstkie (no może 4 czy 5 nie)popieram ! Zrozumcie Lucas od dawna już chciał przedstawić stare części w ten sam sposób jak prequele ale nie miał do tego środków a teraz poprawia ten film aby bardziej pasował do jego idealnej wizji Gwiezdnych Wojen.
Nie musicie się ze mną zgadzać ale takie jest moje zdanie.

ehhhhhhh......... I' ve bad feelings about this..... co za duzo to nie zdrowo jak to mowia

Pare newsow wczesniej bylo pisane, ze Lucas powiedzial, ze takiej wersji nie bedzie?

Nie wiem czemu, ale mi się podobają te zmiany :)

Od siebie dodam, że może z 3 zmiany mi się tutaj podobają. Zmieniłbym miecze - to raz. Przywrócił bym Hana strzelającego do Greedo to dwa. A trzy to ew. ale EWENTUALNIE - w TESB dałbym Iana McDairmida...

bo tutaj to jak już tak idą, to mogliby choć Xizora wstawić.... reszta zmian - nie poprawek - tylko zmian, to jakas paranoja. oby była to plota.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.