TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Streszczenie pierwszych pokazanych fragmentów E3

2003-11-23 22:14:00 Lord Sidious

5 listopada miała miejsce zamknięta konferencja Lucasfilmu, głównie w sprawie licencji. To właśnie tam podano informację o planowanym wydaniu trylogii na DVD we wrześniu przyszłego roku. Więcej o przeciekach z konferencji przeczytacie tutaj. Poza planami pokazano tam także fragmenty Epizodu III. Poniżej publikujemy opis tych fragmentów, zawierający pewne spoilery:
Większość ujęć jest na zielonym lub niebieskim ekranie. Część z pokazanych była raczej dokumentalna, np. jak Nick Gillard instruował Haydena i Ewana. W każdym razie ich ruchy wydawały się być bardzo szybkie. W innej scenie pokazano Obi-wana walczącego z aktorami ubranymi w niebieskie kostiumy, na niebieskim ekranie. Zapewne zostaną zastąpieni przez coś komputerowego. Raczej nie była to scena z ratowaniem Palpatine’a, ale któż wie dokładnie. W każdym razie Obi-wan z trudem ich pokonywał, mieli oni jakąś broń, która sprawiała mu duży problem.
Początkowa bitwa gwiezdna wygląda zdumiewająco. Co prawda w wielu miejscach jest jeszcze niedokończona, ale zaskakujące jest to, ile już zrobiono. Jedna ze scen – blisko samego początku filmu, pokazuje jak myśliwce Obi-wana i Anakina wkraczają do walki. Po jakimś czasie, na ogonie Kenobiemu siadają myśliwce droidów. Obi-wan ma nieliche kłopoty, ale twierdzi, że zajmie się nimi sam. Anakin nalega, że mu pomoże. Obi-wan każe mu robić coś innego. W końcu Anakin nie wytrzymuje i atakuje samemu myśliwce, ratując Obi-wana, wbrew jego poleceniom.
Potem pokazano urywki ze sceny, już po bitwie. Statek – całkowicie nowy rodzaj, zupełnie niepodobny do tego co widzieliśmy wcześniej – rozbija się na planecie – Coruscant. Anakin nie traci zimnej krwi i dokładnie kontroluje sytuację.
Pokazano także Obi-wana na nowej nieznanej planecie – czyżby Utapau? Jest ona bardzo kamienista i żyją na niej bardzo szybkie i zwinne jaszczurki. Pokazano też pościg pomiędzy Obi-wanem a Grievousem. W wielu momentach jeszcze niedopracowany. W kilku pokazano nawet szkice koncepcyjne, zamiast roboczej wersji.
Pokazano też fragment samego pojedynku między Obi-wanem a Anakinem, albo raczej wstępu do tego pojedynku. Hayden jest tam zaiste przerażający, wygląda jak chodzące zło. Pada też zdanie „A więc przybyłeś, mój stary przyjacielu”.
Najciekawsze jest jednak dalej. Otóż następne fragmenty pojedynku były animatyczne – trudno było sprawdzić czy to prawdziwy Hayden i Ewan, czy też ich komputerowe wersje. W każdym razie, wszystko działo się wyjątkowo szybko, a wiele scen rozgrywało się na platformie otoczonej lawą. Scena sprawia wrażenie, jakby każdy z nich, mógł do niej wpaść w każdym momencie, wystarczy jeden nieuważny ruch.
(koniec spoilerów).
Wiele z tych faktów była już wcześniej publikowana, część ma nawet charakter dokumentujący sam proces tworzenia i doskonale współgra z tym, co publikowano w dziennikach z planu.
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (942) Lucasfilm (695) przecieki (341)

KOMENTARZE (12)

 • Luke Darklighter2003-11-24 16:21:09

  Master Thon - mnie sie bardzo nie podoba.
  dualsaber - victory jako "jakis nowy nie widziany dotchczas statek" ?
  A co do pól Coruscant w tamtych czasach to sie nie wypowiem, bo sie nie zam, z póxniejszych utworow wiem ze są.

 • Domator2003-11-24 14:17:10

  No takie se te spojlery :\

 • Taoron2003-11-24 08:28:31

  Niezły ten spoiler juz sie nie moge doczekać :)

 • dualsaber2003-11-24 00:35:17

  a poza tym Anor jak tyle statków mogło sie prześlizgiwać przez te pola, skoro były?rozwalały by sie!!!
  w czasie imperium na orbicie wielu planet zbudowano wiele orbitalnych platform obronnych (choćby seria GOLAN)
  i nie trzeba było mieć włączonego pola i statki swobodnie latały
  w AOTC nie było widać żednych platform obronnych, a wiele statków latało bez przeszkód(na planecie Byss Boba Fett prawie sie rozwalił w wyniku zderzenia z polem)

 • dualsaber2003-11-24 00:29:22

  książki z przed AOTC mają tyle nieścisłości, że nawet ich nie czytam
  (przeczytałem jedną, po angielsku,<zapomniałem tytuł> w której Mace Windu obcina głowę
  Darth Maulowi)

 • Anor2003-11-24 00:25:08

  Coś to z EU nie pasuje dual, bo w ksiązkach już było przed AOTC że Coruscant ma pola siłowe!!!

 • dualsaber2003-11-24 00:19:42

  zapowiada sie dobrze
  Luke Darklighter-->to pewnie niszczyciel klacy Victory, a jeśli chodzi o pola deflekterowe planety, to wtedy jeszcze nie potrafiono zbudować generatorów o tak wielkim zasięgu

 • Master Thon2003-11-24 00:13:15

  Darklighter co ty chcesz od promu w AOTC?? Fajny byl...

  A co do tych spojlerow, to ja dzis nie zasne :P

 • Darth Fizyk2003-11-23 23:34:00

  Zobaczymy jak to Lucas rozwiaze, a Anakin, to w koncu Jedi w drodze na Dark Side... z pewnoscia normalne, ze zachowa zimna krew :)

 • Luke Darklighter2003-11-23 23:07:17

  A ja sie bede czepial tym razem.....jaki znowu nowy statek ?! Wsciekli sie z tymi nowosciami. Pewnie kolejne brzydactwo jak prom z AOTC. To raz. A dwa - jakim cudem cokolwiek może się rozbić na Coruscant ?! Przecież jest ono chronione polami, czy jakąś inna tarczą...że ja nie wspomnę że gdzie jak gdzie, ale jezeli cos mialo by sie TAM rozbić, to raczej nie da sie zachować zimnej krwi.....przeciez to jest planeta obudowana dookola miastem, panie Lucas, jak by pan zapomnial po 5 filmach........

 • Darth_Mati2003-11-23 22:25:46

  Nawet niezłe:)

 • DARTH VADER2003-11-23 22:25:46

  Powiem tylko jedno
  "A wiec przybyłes, mój stary przyjacielu...." WŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ łałałaałłłłłłłłłłł kszzzzzz wżż kżżż wżżżżżżżżżżżż

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..