Różne

Kostrzyńska sprawa...

Lord Sidious za Gazeta Lubuska

Tutaj pisaliśmy o plotce, która głosi, jakoby George Lucas planował zainwestować ogromne piniądze w Polskim Kostrzynie i stworzyć tam park rozrwyki. Dziś, za "Gazetą Lubuską" uściślamy nieco informacje odnośnie tejże pogłoski.
Oto tekst znaleziony na stronie Gazety Lubuskiej.:

Byłym poligonem coraz bardziej interesuje się George Lucas, reżyser ,,Gwiezdnych Wojen''. Myśli o wybudowaniu wielkiego parku rozrywki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w zeszły piątek było kolejne spotkanie z inwestorami.

Amerykanie chcą kupić lub wydzierżawić około 150 ha terenów. W pierwszym etapie zamierzają zainwestować 600 mln zł i zatrudnić około 1 tys. osób. W minimiasteczku mają powstać obiekty rekreacyjne i rozrywkowe oraz hotele i obiekty towarzyszące.

Ściśle tajne
W przymiarkach do inwestycji pomógł przypadek. Reżyser ,,Gwiezdnej sagi'' inwestuje obecnie w obiekty rozrywkowe, kasyna, hotele i miasteczka rozrywki. Takie miasteczko miało powstać pod Berlinem, ale w związku z wojną w Iraku i ochłodzeniem stosunków między USA i Niemcami Lucas wycofał się z tego pomysłu i zaczął szukać gruntów w najbliższej okolicy. Pracująca dla multimilionera firma konsultingowa CBS zaproponowała 35 różnych lokalizacji. Amerykanie odwiedzili m.in. Wrocław i Warszawę. Z naszych informacji wynika, że Kostrzyn spodobał im się najbardziej. Negocjacje z firmą konsultingową CBS są najściślej strzeżoną tajemnicą kostrzyńskiego magistratu. Burmistrz Andrzej Kunt nie potwierdza, ani nie zaprzecza, że Amerykanie interesują się byłym poligonem. Do pierwszej wizyty doszło 22 września. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy CBS, agenci George'a Lucasa oraz wojewoda lubuski Andrzej Korski i burmistrz. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegły piątek odbyło się kolejne spotkanie z inwestorami, utajnione nawet dla urzędników z magistratu.

Miasto kupi ziemię
Miasto w szybkim tempie postanowi3o kupić 200 ha poligonu od Agencji Mienia Wojskowego. Na terenach tych znajduje się m.in. historyczny fort wojskowy Sarbinowo. AMW opuściła cenę nieruchomości do 3 mln zł. Radni zatwierdzili już transakcję. W przyszłym tygodniu miasto wybierze, od kogo weźmie trzymilionowy kredyt. Miasteczko rozrywki George`a Lucasa powstałoby za terenami Strefy Ekonomicznej, przy drodze wylotowej na Gorzów Wlkp. Amerykanie mają podjąć ostateczną decyzję w ciągu pół roku.


Poczekamy pół roku i zobaczymy...Tagi: George Lucas (924)

Komentarze (11)

Lucas włada Centralnym Biruem Śledczym? :P

Więc coś w tym jest, bo ojciec mojego kumpla powiedział że (jak tam był) coś się buduje właśnie tam.

Mekke nam może zbudują :D

Oj Chompo oni budują 2km rocznie!! :D A poza technologi w jakiej oni je budują to za 2 lata będzie asfalt na niej wyglądał jak Wielki Kanion (często jeżdże A4 Katowice-Kraków to wiem coś o tym)

Otas a wiesz że w pobliżu budują autostrade... więc jeden problem z głowy...
Jak zwykle sceptyczni...
A Jackson nie zbudował parku bo poprostu wszędzie protestowali i tyle.

Ceta dobrze mówi, Jackson też miał zrobić w Polsce park rozrywki (gdzie bawiłby się z małymi chłopcami :P). Nie sądze, że coś takiego powstanie :( Na pewno z wizyt polaków by się nie utrzymali a żeby przyjechali turyści to musieliby chyba zbudować chyba z 2 autostrady do niemieckiej granicy i jeszcze lotnisko w okolicy.
NIE MA SZANS NA PARK.

ja tez nie mysle ze to plotki..

jakos w to wszystko nie wierze w takie gadanie
.jeszcze pare lat temu była mowa za Michael Jackson ma przebudowac chorzowskie wesołe miasteczko i zrobic z tego cos wielkiego hehe ,a jakos latem tego roku dalej jezdzilam na karauzeli starszej niz SW :P

Kurde... Taki potencjał... Byłoby bosko, gdyby GL zrobił u nas park choć częściowo związany z SW. No i byłoby fajne miejsce na zjazdy...

No ode mnie to w maire blisko:) Poza tym kto mówił ze wojna w Iraku nam nic nie daje:P

Tym razem juz sie nie twierdzi ze to bedzie akurat park zwiazany z SW........

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.