TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Potężne Spoilery

2003-12-13 20:40:00 StarWars.com

Coraz więcej spoilerów ukazuje się w sieci. Niedawno pojawiły się dość mocne. Oto one:

(spoiler):Ostatnio krążą plotki o pojawieniu się planety wulkanicznej o nazwę „Mustafar”. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jednak fakt o rozstrzygnięciu pojedynku Anakina Skywalkera ze swoim Mistrzem Obi-Wanem Kenobim, utwierdza w przekonaniu, iż takowa planeta pojawi się w filmie (zważywszy na treść książki Powrót Jedi, mimo małych nieścisłości między EU a filmami). Rick McCallum rozpoczął prace nad POST-PRODUKCJĄ Epizodu 3. Na dzień dzisiejszy zatwierdzono już wiele projektów, przedstawiających nowe statki i miejsca jakie pojawią się w nowym filmie. Jednym z nich jest MUSTAFAR planeta wulkaniczna, na której rozegra się najwspanialszy pojedynek miedzy Uczniem a Mistrzem w całej Sadze. Większa cześć walki miedzy Anakinem a Obi-Wanem rozegra się wewnątrz sekretnej kwatery/fabryki droidów należącej do Separatystów. Ten kompleks będzie charakteryzować się Gotycką architekturą. Drzwi fabryki będą składać się z kilku części, które będą się w szybki sposób otwierać (przypomina to trochę właz na Gwieździe Śmierci, który zatrzasnął się Darthowi Vaderowi w ANH). Za drzwiami znajdzie się przestronny korytarz, wokół którego, będzie umieszczone 7 kolumn. Tam właśnie rozegra się znaczna cześć pojedynku.
Planeta Mustafar jest jednym z ostatnich pomysłów jaki Lucas chce użyć w „początkach historii tworzenia się Galaktycznego Imperium”. Lawa i wulkany to główne cechy jakimi odznacza się ta planeta, także wielki wiatr (zwróćcie uwagę na Before the Helmet 10) , burze czy trzęsienia ziemi odgrywają tutaj ważną rolę. Można więc powiedzieć, iż ta planeta to wielka, naturalna katastrofa. We wczesnych rozmowach Lucas wspominał, iż Vader otrzymał swoje obrażania wpadając do reaktora nuklearnego. To było jeszcze przed pomysłem lawy. Jednak obie te opcje były brane pod uwagę, przy powstawaniu Mustafar. Zewnętrzne środowisko planety utrzymano w kolorach czarno-czerwonym, by wyraz planety nabrał prostoty. Dodatkowo ujrzymy mroczne chmury przemieszczające się nad czynnymi wulkanami, z których będzie wylewać się lawa. Będzie to cos w rodzaju „Góry Zagłady” z filmu Władca Pierścieni. Jednak widz zauważy ,że w Epizodzie 3 będą one posiadać zupełnie inne kształty oraz rozmiary, podczas szybkich akcji wokół miejsc należący do Separatystów. Wkoło gór i wulkanów pojawią się również anteny nadawcze oraz kilka wysoko usytuowanych wierz, którą mocno będą przylegać do skał. Będzie to przypominać istne „piekło”, które przewija się w literaturze czy malarstwie. Jest to swoiste nawiązanie do starożytnej Grecji.
Kompleks Separatystów zbudowany jest na gruntach wielkiego wulkanu. Wnętrze bazy wchodzi do groty/pieczary. Tam przepływa lawa, wychodząca z wnętrza góry. Dodatkowo z kompleksu wychodzą wielkie, otwarte rury, przylegające do rzek lawy. Znajdują się tam także wielkie kawałki mechanizmów, klap i rur, które połączone są z pułapem ze strony wypływającej lawy. Jest to bardziej surowa strona kompleksu droidów i pojazdów. Ujrzymy także „surowe materiały, części” użyte w procesie tworzenia droidów, czyli więcej niż było nam dane zobaczyć w Epizodzie 2. Zbudowano, przynajmniej dwie, ogromne dziury oraz cztery cylindry, które wykorzystano w celu zmniejszenia temperatury, ochłodzenia pomieszczenia/bazy Separatystów, zważywszy na gorące powietrze i suchy klimat. W pewnym momencie pojedynku Anakin lub Obi-Wan (nie wiadomo dokładnie który) wpadnie do tego szybu/cylindra.
Pomieszczenie wojenne Separatystów, również znajduje się w tym kompleksie. W nim umieszczone są na około hologramy różnych światów, w których rozegrało się wiele bitew. Będzie to wspaniały efekt w filmie, będzie on polegał na wyborze strategii obejmującą daną planetę. Dowodzący zasiadają przy stole, który znajduje się w centralnym punkcie pomieszczenia wojennego. Znajdują się w nim również okna, umieszczone po obu stronach pomieszczenia, także na suficie. Strop jest bardzo niski.
Tajna kwatera Separatystów, jak i inne budowle wybudowane są wokół wielkiego wulkanu. Znajduja się tam kwatery, platformy lądownicze, widokowe, wierze oraz anteny. Po jednej stronie wulkanu zobaczymy trzy wielkie budowle, które są okrągłe na szczycie, a po bokach przypominają trochę starożytne piramidy. Te ogromne budynki posiadają na górze numery wierz kontrolnych oraz anteny.
Następna czesc góry pokryta jest platformą widokową, która przypomina trochę skocznie narciarską z lat 60tych. Nieprzestraszcie się, chodzi tutaj jedynie o kulistą architekturę. Powyżej platformy znajdują się kamienie, które odpowiednio do niej przylegają. Po lewej stronie znajdują się ogromne kamienie oraz cztery szyby, z których będzie wydobywać się dym i lawa. Schody prowadzące na tą platforme, przypominają trochę te w piramidach. Na górze schodów znajdują się trzy wejscia do kompleksu. Schody, wieże i budynki wykonane są w czysto gotycki sposób.
Wewnątrz tego ogromnego kompleksu, wokół którego będzie umiejscowiona szeroka gama mechanizmów, rozpoczenie się widowiskowy pojedynek miedzy Anakinem, a Obi-Wanem. Na początku nastąpi erupcja wulkanu, a wtedy zacznie się walke. Będzie się ona toczyć także w przestronnych korytarzach. Finał pojedynku ma się podobno odbyć nad wulkanem. Pierwsze skrzyżowanie mieczy Aniego z Obim nastąpi prawdopodobnie w pomieszczeniu wojennym Separatystów, a dalej przeniesie się do przestronnego korytarza. Na prawo od tego pomieszczenia, będzie znajdować się przejscie/skrót do platformy lądowniczej, niestety pojedynek się tam nie odbędzie. Starcie dziać się będzie we wnątrz kompleksu. Korytarze będą otoczone przez trójkątne okna (przez które będzie widać wulkany, z których wypływa lawa), a strop będzie raczej dosc niski. Za korytarzem znajdować się będą rury i pieczary. To własnie tam walka przeniesie się dalej.
Można jedynie spekulować, iż najważniejsza lokacja, w której odbędzie się pojedynek, będzie przedstawiać trzy platformy, umiejscowione blisko siebie, rozciągające się blisko fasady czynnego wulkanu. Z wyglądu przypomina to troche dwa pomieszczenie w TESB. Jedno gdzie został zamrożony Han Solo, a drugie to finał pojedynku miedzy Darthem Vaderem a Luke`iem. Lokacja ta nie będzie miała zadnych barier wokół, ale znajdą się na niej długie miejsca do lądowania, na których końcu znajdą się ogromne rzeki lawy. Dodatkowo będzie można zobaczyć drobne, zginające, pionowe platformy. Trzy z nich będą umiejscowione blisko siebie, zachowując mały dystans. Mogą one sprawić nie lada kłopot niejednemu Jedi, który będzie wykorzystywać “skok mocy” (force jump). Dwie z tych platform (na końcu) znajdować się będą dosc daleko od siebie, jedna z nich będzie ruchliwa
(koniec spoilera).
Jeszcze wiele rzeczy zostanie dodanych i zmienionych w procesie post-produkcji. Poczekajmy jeszcze do maja 2005, wtedy przekonamy się jak wypadnie Finałowy Epizod Sagi.
TAGI: Plotki (1200) przecieki (340) spekulacje (135)

KOMENTARZE (13)

 • TIBI_TIBI2003-12-16 13:29:45

  Brzmi to wszystko nawet ciekawie - pytanie, jak to zrealizuja i czy nie wyjdzie odtworczo zamiast tworczo - chodzi mi wlasnie o podobienstwo do LOTR.
  A tak w ogole to nie lubie sie czepiac (no dobra - lubie :)))), ale "wieża" pisze sie przez "ż" a "wewnatrz" razem. Soreczki - ale komus, kto to przeczyta raz i drugi, może sie tak utrwalic, zwlaszcza, jezeli niewiele czyta "tradycyjnych" ksiazek. Nota bene - w gwiezdnowojennych wydawnictwach Amberu jest masa bledow fleksyjnych - to swiadczy tylko o tym, ze nadal ksiazki SF sa traktowane po macoszemu - przeciez to "tylko literatura popularna" ;(. Ale chiba mocno zboczylam z tematu ;)) - proponuje taki temacik na forum - o ile nic podobnego juz nie zaistnialo - ostatnio brak mi czasu na cokolwiek poza sporadycznym sprawdzaniem poczty, wiec musicie mi wybaczyc przynudzanie w komentarzu ;))))))
  Pozdrawiam-
  zapracowana TIBI_TIBI
  P.S.
  "Nie przestraszcie sie" pisze sie chyba osobno :)
  To z Hulkiem byloby dobre:)))

 • Anor2003-12-14 12:47:22

  Racja takie to trochę masło maslane, jakoś nic konkretnego nie można stąd wychwycić

 • Maniaczka2003-12-14 10:00:21

  Ja tam w każdym bądź razie uważam, że podnecenie wywołane takim wielkim spoilerem coś znaczy. Mam nadzieję, że Lucas odejdzie w końcu od "Władcy Pierścieni" i nie wzorując się na książce i wrotach zagłady stworzy coś, czego nie będę ludzie porównywac do trylogii Jacksona, tylko będzie to dla nich oddzielny film niczym nie powiązany...

 • Przemas2003-12-14 09:27:58

  no to chłopaki zanim rostrzygną walke bedą łazić po całej bezie :)

 • Taoron2003-12-14 09:10:31

  Jak ja nie znosze kiedy jest dużo tekstu. Ale zapowiada się coraz bardiej ciekawie :)

 • Calsann2003-12-13 23:32:09

  hehe wychodzi Vader z reaktora nuklearnego i mówi: "HULK, to znaczy VADER być zły!" :D

 • Misiek2003-12-13 22:37:36

  Duuuuuużo tekstu... ale przyjemne. Teraz tylko czekać, aż się koncept/fanarty pojawią ;-)

 • DARTH VADER2003-12-13 22:37:05

  Luke dziura do przejsca jest w TESB - chodzi mi o chatke yody ;)

 • DARK MASTER2003-12-13 22:26:43

  Luke chyba wlasnie nei wiesz:P Vader ma racje to walsnei ta scena:) co do spoilera hmmm ze tak powiem maslo maslane ale jakos wyciagnelem z tego informacje bardzo ciekawe:D

 • Luke Darklighter2003-12-13 22:25:14

  Aha...to dla nie to nie byl wlaz, tylko normalna "dziura do przejscia" z wrotami ;-) Właz to jest na koncu TESBU, jak Lando jedzie windą na czubek Sokola zeby Luke'a bez reki do srodka wciagnąć.

 • DARTH VADER2003-12-13 22:14:31

  Scena ucieczki Sokoła z DS. Luke strzela, niszczac wejscie, dziek czemu automatycznie się zatrzaskuje.

 • Luke Darklighter2003-12-13 21:53:50

  przypomina to trochę właz na Gwieździe Śmierci, który zatrzasnął się Darthowi Vaderowi w ANH

  Ja o czyms nie wiem ?

 • Obiwan2003-12-13 21:05:51

  Pięknie ! To E III może być faktycznie najlepszą częścią sagi !

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..