Książki

Trochę o książkach w najbliższej przyszłości

T'bone

Lucasfilm Licensing przedłużył licencję dla firmy Del Rey, do roku 2007. Sposób wydawania kolejnych książek nieco się zmieni. Del Rey położy większy nacisk na wielkie serie, takie jak seria Wojny Klonów i Nowa Era Jedi. Del Rey nie będzie kontynuować wydawania książek, których fabuła będzie oparta na grach (wydali tylko jedną taką książkę: Ruins of Dantooine).

Jedną z lepszych (albo gorszych?) wiadomości jest że seria Medstar została nazwana przez jednego z krytyków ”next X-wing series”(kolejną serią X-Wing). Nie znamy detali o książkach, jakie mają ukazać się w roku 2005, ale jedno ze źródeł podają, że Durge (postać którą możemy zobaczyć w kreskówkach z serii Clone Wars i komiksach) zostanie szerzej opisana w jednej z książek z serii Clone Wars.

Del Rey zapowiedział, kolejną mega serie – składającą się z 15 książek serię książek o czasach Sojuszu Rebeliantów. Pierwsza książka z tej serii ma ukazać się najprawdopodobniej w czerwcu 2005 roku, krótko po premierze Epizodu III, a ostatnia książka zostanie wydana pod koniec obecnej licencji Del Reya. Seria będzie nosić tytuł Rebellion. Edytorzy Del Reya zapowiadają, że seria ta zostanie napisana przez tylko trzech autorów!, czyli będzie się mocno różnić od dwóch poprzednich mega serii, w których jeden autor napisał po jednej dwóch książkach, a jakość książek była strasznie nierówna. Dzięki temu w książkach nie będzie masy zaczętych i nie zakończonych wątków. Okładki tej serii zaprojektują najprawdopodobniej Tim Bradstreet, Dave Seeley, i Jan Duursema. Seria ta będzie pisana nie tylko dla fanatyków, ale również dla fanów słabiej obeznanych z Expanded Universe. Nieoficjalnie mówi się, że zostaną wydane komiksy i podręczniki do RPG, których historia będzie pokrywać się z serią Rebellion.Tagi: Del Rey (445) Plotki (1032)

Komentarze (19)

Zapowiada się ciekawie

gdyby mi ktoś to kupił to było by fajnie :)

piehu - bardzo możliwe że Lucas zostawia sobie miejsce na nowe epizody ale ja jednak bym na to nie liczył....

Z pomysłem długiej serii zgadzam się 100%. Tylko czas, w jakim ma być umiejscowiona ta seria mnie martwi. Bądź, co bądź ale ostatecznie wiemy czym się to zakończy. Ekstermianacją Jedi, umacnianiem władzy imperium, no i oczywiście zalążkami rebelii. Nie jak wy ale ja tam wole wiedziec co sie stanie po NEJ. W końcu tyle jest w NEJ gadania o roli Bena Skywalkera w przyszlosci ...

Valorum - co do Wyżynania Jedi zaproponowanego przez Calsanna to baaaaaardzo możliwe. A to dla tego że akcja tych książek bedzie sie najprawdopodobniej toczyć miedzy EIII a EIV a przeciez wtedy Vader i Inkwizytorzy (o których się zapomina) wybijali Jedi.

Po NEJ Rumcajsie bedzie Trylogia Denninga :)

Hmm... megaseria z okresu między EII i EIV... do 2007 roku... czyli po NEJ narazie nic... hmm... mam coraz silniejsze przeczucie, że Luca$ jednak planyje nakręcenie kolejnych epizodów... hmm... coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ich akcja toczyć się będzie po NEJ...

A co ty myślisz że oni piszą książke w tydzień. Napisanie książki zajmuje im kilka miesięcy. Np. Denning zaczął pisać Gwiazde po Gwieździe na 2 lata przed wydaniem. to razczej nie jest miesiąc.

Dobrze że wiadomo kto będzie wydawał książki, ale że tylko o 2 lata przedłużono im licencje to mnie martwi.

No i ja wolałbym dalej rozwijać czasy po NEJ niż wracać do czasów Rządów Imperium. No ale cóż jak już zdecydowali to pewnie tak bedzie.

Bendu ma rację. Na napisanie książki powinien być minimum kwartał, a i to niewiele. A do tego musi dojść korekta, dopisywanie, kolejna korekta, poprawki, ostateczna korekta...

X-Wingi? No, jeżeli to będzie tak dobre jak X-Wingi to lucas odkupił sobie troche win }:P

Ja uważam że w ogóle Lucas skopał sprawę książek. Jak Zahn zabrał się za pisanie Dziedzica, to miał kupę czasu i pomysły...a teraz ci wszyscy pisarze maja na napisanie książki wyznaczony termin i często wychodzą jakieś gnioty...wierzcie mi, do napisania dobrej książki nie wystarczy miesiąc... komercja, komercja, komercja...

Jak może być wielu Jedi, skoro Vader wszystkich wyrżnął? A swoją drogą, skora na 2005 jest już zaplanowanych 6 innych książek, to jak oni wepchną 15 książek w 2006 i 2007?

Chciałbym, aby w tych książkach było wielu Jedi, a o Leii Organie czy Eskadrze Łotrów świat nie słyszał... :)

Cóż przynajmniej Del Rey skumał swoje błędy z robienia duzych serii. Podobnie jak poprzednicy wolałbym by seria była Imperium - nawet gdyby miala pokazywać "potworności" jakie dokonuje system... Ale cóż Rebellion to tytuł obecny... w fazie planowania, więc dużo jeszcze może sie zmienić.

Raczej w latach -19 - 0. A tak liczyłem że ta seria będzie się nazywała Empire... A tak znowu pieprzona rebeliancka propaganda :) Właśnie Amerykanie wiedzą już co będą czytać za prawie cztery lata, a my w Polsce nie wiemy co będzie za miesiąc.

to wolę żeby ten okres faktycznie był zapełniony jakimś cyklem który powie nam jak formowały się Imperium i Rebelia niż chmarą pojedyńczych.

na to wyglada...

Ciekawe czy to będzie się działo w latach między E3 a E4??

Pożyujemy zobaczymy :P

Ale ja bym coś o polskich książkach chętnie się dowiedział.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.