Zemsta Sithów

3 dokument z Hyperspace

StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace, pojawił się 3 dokument pt. "We still do a little bit". Opowiada on głównie o tworzeniu efektów specjalnych do filmu. Co ważne, większość z nich nie jest wykonana przy pomocy komputera, a przede wszystkim z wykorzystaniem czynnika ludzkiego, w staromodny sposób (jak w klasycznej trylogii). Chodzi tutaj o tworzenie fali na wodzie, ruchy ścigacza, wybuchy, obracające platformy, czy sztuczny dym i wiatr. Na ten temat wypowiada się specjalista od tych ze efektów Dave Young oraz sam George Lucas. W dokumencie ukazano prace nad niektórymi scenami do filmu. (spoiler): Na początku widzimy sekwencje ucieczki Anakina, Obi-Wana i Palpatine`a ze statku Separatystów, w której aktorzy musieli wykazać się nie lada wysiłkiem. Otóż w skład tej sekwencji wchodziła scena wybuchu podestu, w której obaj Jedi złapali się liny co nie udało się kanclerzowi, który upadł. Dalej widzimy jak Lucas daje wskazówki, aby Anakin złapał Kenobiego lewą ręką a Palpatine prawą.
Następną sekwencja jest scena w wodzie, w której Skywalker i Obi-Wan dopływają do brzegu. Dalej widzimy prace nad sceną, gdzie Kenobi ujeżdża dziwne zwierze. Prawdopodobnie jest to "jaszczurka", w scenie pogoni za Generałem Grievousem.
Dalsze prace dotyczą sceny pościgu za Bailem Organą na Coruscant. Metoda kręcenia trochę przypomina tą z Ataku Klonów.
Ostatnia sekwencją przedstawia walkę Anakina i Obi-Wana. Obaj walczą na bardzo wąskiej platformie, na której dnie widnieje przepaść. Specjaliści od efektów mieli wiele pracy by realistycznie przedstawić tą scenę. Musieli tworzyć specjalny dym, który wydobywał się z butli pod ciśnieniem, a także stworzyć specjalne maszyny, które służą do wytworzenia sztucznego wiatru. W tej scenie Anakin i Obi-Wan walczą jedną ręką. Na początku trochę zwalniają tempo, patrzą sobie głęboko w oczy i przyjmują gardę, lekko się pochylając do przodu. Mimo wszystko walka nadal jest bardzo szybka i efektowna. Prawdopodobnie będzie to końcowa scena, w której Anakin wpadnie do wulkanu.
(koniec spoilera).Tagi: Webdoc (106)

Komentarze (5)

Być może więc to Kenobi będzie wisiał na linie, a Anakin będzie się pod niego podczepiał razem z Palpatine'em... być może będą razem wyciągać Palpatine'a skoro ten ma gdzieś wpaść...

"Dalej widzimy jak Lucas daje wskazówki, aby Anakin złapał Kenobiego lewą ręką a Palpatine prawą."
Jak Annie wisiał na linie to łapiąc dwoma rękami innych puściłby ją i wtedy wszyscy by spadli... Coś tu nie pasuje , albo to inna scena na tej samej scenografii.

Ktoś może wie, gdzie można sobie oglądnąć chociaż jakieś fotki z tego filmiku???

Jak ja się nie mogę oprzeć pokusie czytania spoilerow(sic!) Ale pewnie i tak przed premierą flanelowiec wypusci jakis trailer z filmu, który notabene bedzie skrótem całego filmu jak to mialo miejsce z AOTK.

A je nie mam kapuchy na Hyperspace... Błeee! Zna ktoś adres pirata? :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.