Książki

Wywiad z Timothym Zahnem

Fett za starwars.com

W Stanach Zjednoczonych do księgarni trafiła najnowsza powieść Timothy`ego Zahna pt. "Survivor`s Quest". W związku z tym, Oficjalna strona Star Wars przygotowała wywiad dotyczący nowego dzieła "ojca" Trylogii Thrawna. Nim jednak napiszę, o co pytano pisarza, napomnę nieco o nim samym...

Tmothy Zahn to człowiek, którego książki sprzedaje się w milionach (obecnie wydrukowano około 4 miliony kopii jego dzieł). Pisze on nie tylko ogromne powieści, ale też opowiadania i nowelki, których ma na kącie łącznie około stu. Dla nas, fanów, znany jest najbardziej z powieści starwarsowych, a szczególnie Trylogii Thrawna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni Rozkaz) i dylogii "Ręka Thrawna" (Widmo Przeszłości, Wizja Przyszłości). Jego najnowszą powieścią jest właśnie "Survivor`s Quest".

Przedstawiciele Oficjalnej zadali Zahnowi kilka pytań dotyczących m.in. nowej powieści spod jego pióra (jego klawiatury?). Chyba normalne jest, że najpierwpierw zapytano go, jak to jest wrócić do pisania książek z logo Star Wars (bo nie tworzył ich od 6 lat!). Odpowiedział prosto: "Napisałem kilka gwiezdnowojennych opowiadań, więc nie ma mowy, że próżnowałem w tym czasie.". Zapytany o przyczynę skucesu swych dawnych książek zauważył, że nie jego trzeba o to pytać, a fanów. Jako przepis dla innych pisarzy powiedział: "[...]trzeba stworzyć ciekawe postacie, interesującą fabułę i dodać sporo akcji."

"Survivor`s Quest" opowie m.in. o tzw. Outbound Flight, czyli projekcie stworzonym przez Jedi (i mocno popieranym przez Jorusa C`baotha), a wcielonym w życie na kilka dni przed początkiem Wojny Klonów. Akcja miała na celu wysłanie grupki istot obdarzonch Mocą w kierunku Niezbadanych Terytoriów i umorzliwienie im poszukiwań nowej galaktyki. Statek został zniszczony jednak przez chissowskiego komandora - Mitth`raw`nuruodo (alias Thrawn). Więcej czytelnik dowie się z tej książki, w której spotkamy wielu starych znajomych, a wśród nich Luke'a i Marę Jade Skywalker; Na koniec dodam, że dowiemy się też o Imperium Ręki - wizji Thrawna na temat Imperium Palpatine`a.


Po więcej informacji zapraszam tutaj.Tagi: Timothy Zahn (206) wywiad (150)

Komentarze (9)

Stacpole w roli Corrana wypadł źle... za to Zahn całkiem dobrze :)

Wiesz Misiek - w zdjęciach do CCG chodziło nie tyle o dokładne pokazanie Karrde'a co raczej o smaczek dla graczy. Zresztą do zdjęcia Corrana Horna pozował Stackpole i wypadł gorzej niż Zahn (moim zdaniem). Zresztą jak chcesz to sam oceń: Talon Karrde jest na kartach: http://calder.decipher.com/starwars/cardlists/reflections2/light/large/talonkarrde.html i http://calder.decipher.com/starwars/cardlists/reflections2/light/large/thisplacecanbealittlerough.html (na tym drugim z Marą). A Corrana macie tu: http://calder.decipher.com/starwars/cardlists/reflections2/light/large/corranhorn.html

Inaczej sobie wyobrażałem Talona Karrde'a; u mnie uderzał bardziej w latynoskie klimaty...

A ja wiedziałem jak wygląda Zahn, bo pozował do zdjęć CCG jako Talon Karrde.

"A co do newsa to zrobili mi chętke na ta książke :D"

Mam talent :D

Mój pierwszy, tak długi news :P A postaram się, aby było więcej :)

Ja też inaczej sobie Zahna wyobrażałem :)

A co do newsa to zrobili mi chętke na ta książke :D

Ja se go wyobrazalem jako starego dziadziunia z dluga siwa broda(ok. 80 lat :D )

fajny nius,,,, nie wiedziałem, ze Zahn tak wyląda:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.