Książki

Co tam u Stovera

Homing Beacon

Jakiś czas temu (a dokładniej 1 października 2003) do Matthewa Stovera zadzwoniono z wydawnictwa Del Rey Books. Dostał on kuszącą propozycję napisania książki na podstawie Epizodu III. Oczywiście ofertę przyjął. Pisaliśmy o tym wcześniej

Stover dołączył do R.A. Salvatore`a i Terry`ego Brooks`a, jako jedna z osób, które piszą nowelizacje na podstawie scenariusza. Różnica między "zksiążkowaniem" prequeli jest taka, że obecnie pisarze mogą widzieć wszystko to, co chciał pokazać reżyser. W przypadku Epizodów IV-VI było inaczej.

Jako, że Stover musi napisać nowelizację, przeczytał już scenariusz Epizodu III. I prawdą jest, że ten mu się spodobał. "Nigdy nie dokonywałem adaptacji scenariusza, więc nie wiem tak na prawdę, co mnie czeka, ale myślę, że będzie to świetne przeżycie. Historia jest `mocna` i uważam, że nie będę miał trudności"- powiedział.

Stover nie jest "na świeżo" w uniwersum Star Wars. Napisał już dwie świetne powieści- "Zdrajcę", będącego jednym z tomów Nowej Ery Jedi i "Punkt Przełomu"- powieść, której fabuła ma miejsce w czasie Wojen Klonów. "Ta druga książka pozwoliła mi bardziej zagłębić się w świat gwiezdnej Sagi."- mówi. "Praca nad nią dawała mi dużo swobody. Nie było zbytnich ograniczeń, których się musiałem trzymać. "Zdrajca" za to był pisany "pod presją". Musiałem trzymać się wyznaczonych przez wcześniejsze tomy NEJ reguł."

Jednym z głównych tematów obu tych powieści była Ciemna Strona Mocy. "Myślę, że Del Rey wybrało mnie, ze względu na to, iż znam się na opisywaniu mrocznej ścieżki, po której krążą niektórzy obdarzeni Mocą.- powiedział Stover. Na początku 2004 roku miał się on wybrać na Skywalker Ranch i porozmawiać z G. Lucasem. Jak sam powiedział: "Ja mogę przedstawić swoją wizję, ale ostateczny wygląd będzie oparty o wyobrażenie George'a".Tagi: Del Rey (464) Epizod III: Zemsta Sithów (871) Matthew Stover (83) Nowa Era Jedi (173) Wojny Klonów (książki) (86)

Komentarze (11)

A ja z przedmówcami :D

Zgadzam się w pełni z moim przedmówcą.

Ja też jestem przekonany , że adaptacja będzie dobra. Ze wszystkich dotychczasowych najbardziej podabała mi się książka z AOTC.

No to już wiemy że book bedzie dobry>..

Strider: zdarza się, ja też kapnołem się za chwilę ;)

Hmm, jeżeli nowelizacje pisze Stover to film będzie równie dobry jak jego książki, czyli mroczny (nareszcie).

Ciekawe czy książka będzie lepsza od filmu, bo wcale bym się nie zdziwił.

lubię tego autora coraz bardziej :D

Teraz się skapłem ze to autor "Punktu Przełomu" !!! No to jak będzie lepsza od PP to będe wniebowzięty !!!!!

No czekam z niecierpliwością !!!!!!!

No i dobrze,że będzie to duża książka - stare z ESB i ROTJ były raczej ... takie sobie!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.