TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Qui-Gon nie zagra przeciwnika Batmana

2004-02-23 16:15:00 Film.Gery.pl

Wbrew wcześniejszym informacjom, Liam Neeson nie zagra w nowym "Batmanie" czarnego charakteru.

Pierwotnie podano, iż Neeson zagra głównego przeciwnika Batmana - międzynarodowego terrorystę o pseudonimie Ra's al Ghul. Okazuje się jednak, iż będzie wręcz odwrotnie. Aktor wcieli się bowiem w postać Henriego Ducarda - mentora, nauczyciela i starego przyjaciela Bruce'a Wayne'a.

Rezygnując z odtwarzania czarnego charakteru Neeson zrezygnował jednocześnie z dołączenia do całkiem zacnego towarzystwa. Jak do tek pory w czterech kinowych wersjach "Batmana" w czarne charaktery wcielali się bowiem tylko znakomici aktorzy: Jack Nicholson pojawił się jako Joker w pierwszej części filmu, w "Powrocie Batmana" z 1992 roku w Pingwina wcielił się Danny DeVito. W 1995 roku w obrazie "Batman Forever" Tommy Lee Jones zagrał Buźkę, a Jim Carrey - Zagadkę. I wreszcie w 1997 roku w "Batmanie i Robinie" jako Mr. Freeze pojawił się Arnold Schwarzenegger.

Film "Batman: Intimidation" (albo "Batman Begins") wyreżyseruje Christopher Nolan. Scenariusz napisali David Goyer i Nolan. Produkcją zajmie się Emma Thomas. Za zdjęcia odpowiada Wally Pfister, który współpracował wcześniej z Nolanem przy jego obrazach "Memento" i "Bezsenność". Początek zdjęć zaplanowano na luty w Londynie. Do kin film wejdzie w lipcu 2005 roku.

W roli głównej wystąpi Christian Bale. Swój udział w projekcie potwierdzili także Michael Caine i Katie Holmes. Jako Jonathan Crane czyli Scarecrow ma pojawić się Cillian Murphy. Morgan Freeman wcieli się w postać Luciusa Foxa - szanowanego biznesmena, który prezesuje należącej do Bruce'a Wayne'a korporacji.
TAGI: Batman (53) Liam Neeson (226)

KOMENTARZE (5)

 • ceta2004-02-23 23:43:52

  Tak wlasnie sobie siedze i wyobraziłam sobie co by było gdyby Jim Carrey grał w jakimkolwiek epizodzie z SW :D:D:D:D:D:D:D ,no nie powiem chcialabym to ujrzec :D ale chyba tylko na Jar Jara sie nadaje chodz jako Anakin przechodzacy na dark side :) ładnie by było powymiatane :P

 • Killrah2004-02-23 22:21:09

  Dla mnie to dobrze, gdyz Liam emanuje jasną Aurą i dziwnie bylo by go oglądać w roli przeciwnika Batmana a zwłaszcza że sam grał Super Bohatera z powieści komiksowej - " DarkMan " gdzie mrok to jego druga twarz ...

 • Strid2004-02-23 17:10:28

  Najpierw Mistrz Obi-Wana a teraz Mistrz Batmana :) Ciekawe czy będzie w "Batmanie" walczył jakimś mieczem :D

 • Paweł2004-02-23 17:03:03

  Już się wystraszyłem , że wcale nie zagra :P

 • Mistrz Fett2004-02-23 16:18:55

  Lepszy ryc niż nic :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..