TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen

2004-03-16 22:37:00

27 marca 2004 w Katowicach odbędzie się impreza „Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” organizowana przez Polską Akademię Jedi. Tematem przewodnim będzie oczywiście premiera gry Knights of the Old Republic w wersji polskiej. Jednak całość nie ograniczy się tylko do tego wysoko ocenianego RPGa.
KOTOR to komputerowy RPG, stworzony przez LucasArts i Bioware (twórcy sagi Baldur’s Gate) osadzony około 4000 lat przed wydarzeniami znanymi z filmu „Gwiezdne Wojny Część IV Nowa Nadzieja”.
„Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen” odbędzie się w katowickim Centrum Filmowym Helios (budynek Unicentrum, ul. Uniwersytecka 13). Rozpoczynamy około godziny 10:00 a planowane zakończenie będzie gdzieś koło 16:00.
Głównym punktem programu będzie oczywiście pokaz KOTOR PL. Będzie to się odbywać na dwa sposoby, na komputerach, będzie można podejść i zobaczyć, ale też na dużym ekranie, gdzie gra zostanie przedstawiona na forum publicznym.
Ale to dopiero początek atrakcji. Przez cały czas trwania imprezy, będzie rozgrywany turniej, w którym nagrodą będzie właśnie KOTOR. Turniej ten będzie składał się z dwóch zasadniczych części, zabaw sprawnościowych oraz konkursów wiedzowych (tu będziemy się pytać o pewne niuanse związane z kinowymi filmami z cyklu „Gwiezdne Wojny”). Konkurs „Walka o KOTORa” będzie rozbity na części i będzie trwał przez całą imprezę. Jeśli ktoś chce wygrać KOTORa, będzie musiał być na całości.
Najprawdopodobniej LEM zaprezentuje także inne gry z cyklu Gwiezdne Wojny – w tym Jedi Academy, ale już tylko na komputerach.
Dobra wiadomość dla fanów karcianek, zwłaszcza TCG. Będzie możliwość pogrania, wymiany kart, a także pokazowa gra, by przyswoić wszystkim zasady.
Wstęp na imprezę jest wolny, mało tego, osoby, które nie chcą startować w konkursie mogą przyjść (i wyjść, a potem wrócić) w każdej chwili.
Całość odbędzie się pod patronatem dystrybutora gier LucasArts, a także producenta polskiej wersji językowej gry - firmy LEM.
Swoje wątpliwości i pytania o "Dzień w Świecie Gwiezdnych Wojen" można wyrażać też na forum.
TAGI: Katowice (34) Knights of the Old Republic (201) LEM (70) Śląsk (288)

KOMENTARZE (4)

 • ceta2004-03-17 08:26:20

  Anor spójrz na date ;)
  nie za bardzo ;)

 • Anor2004-03-17 08:21:00

  Ws umie bardzo ciekawie to brzmi na pewno będzie wielu fanów ze Ślaska i nie tylko:)

 • jar jar binks2004-03-17 07:45:33

  program zapowiada sie bardzo ciekawie napewno bende i moze ktos nauczy mnie grac w TCG.

 • Kisiel2004-03-17 01:14:14

  Impreza za darmoche? SUUUUUUPER.
  Zawsze musze zachorowac nie w nie odpowiedni moment :(((((((((

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..