Zemsta Sithów

Dokument #5 z Hyperspace

StarWars.com

Na Hyperspace pojawił się piąty dokument o produkcji Epizodu 3 pt. ”This weapon is your life” (cytat Obi-Wana z AOTC).

(spoiler):Na początku prezentowane są migawki z wszystkich części Klasycznej jak i Nowej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Skupiają się one głownie na użyciu mieczy świetlnych oraz wszelkiego rodzaju broni, od blasterów po duże wyrzutnie. „Każda kultura ma własny rodzaj broni, która wyraża ideologie danych czasów, a także o tym co o niej myślą i do czego ją wykorzystują. Dzięki temu występuje ich szeroka mnogość, które występują w tym nierealny świecie. Przez to wywiązują się konflikty, które oznaczają wielką przemoc, czyli cos z czym musimy się na co dzień stykać. Jest to cześć naszego życia, do której musieliśmy przywyknąć” – w czasie tej wypowiedzi George`a Lucasa prezentowane są zdjęcia nowych szturmowców-klonów w E3, a także szkice broni.

Dalej prezentowane są nowe rodzaje broni. „Oto bron jednoręczna., przeznaczona dla o wiele większych stworzeń (zapewne chodzi o Wookie`ich ) „- Ty Teiger. „Następnym krokiem będzie stworzenie z niej modelu 3D, który potem użyjemy w filmie”. Ty Teiger „Gwiezdne Wojny to bardzo wielki projekt. Nikt nie może się dowiedzieć znaczących rzeczy nad którymi pracujemy. Wszystko wykonujemy w „domu”, dlatego chcemy by wszystko zostało dobrze zrobione.

Następnie Peter Wyborn (produkcja modeli) prezentuje nową broń. „Właśnie ta zostaje stworzona specjalnie dla organicznej postaci, czyli nowego obcego nowej rasy, którego zatwierdził Lucas. Stworzyliśmy 6-7 sztuk”. Następnie prezentowane są modele kartonowe 2D „zrobiliśmy je po to byśmy mogli dokładnie obrać kształt” - PW.

”Bronie nowoczesnego społeczeństwa są zawsze tworzone po przez oparcie się na modzie jakie panuje wśród danego uzbrojenia, co powoduje ze są bardziej osobiste w walce, co choćby można zauważyć u droidow jak i klonach”. Następnie Teiger prezentuje jak tworzona jest dana bron. Rzeźbiony jest model, który potem obkładany jest pewną substancją. Potem ona stygnie i twardnieje. Następnie przecinana jest lekko na pół i tworzy się forma, która stosowana jest do produkcji danej broni na większą skalę. Dalej Peter Wyborn prezentuję broń droidów, którą łamie Teiger, przez co ukazuje jak rzeźbiony model nie jest trwały. Wszystkie bronie tworzone są pod względem wykorzystania ich w danej scenie. Lekkie stosowane do ujęć bitewnych, ciężkie do „ozdobnych” scen, a gumowe do szybkich scen akcji (kaskaderskich), przez co aktor lecący w powietrzu może liczyć na całkowite bezpieczeństwo.

W kolejnej scenie Ty Teiger prezentuje Lucasowi różne rodzaje broni w tym Generała Grievousa i droidów. Następnie George „testuje” bronie przeznaczone dla Wookie`ich. „Lucas jest fantastycznym facetem, który docenia każdą włożoną prace w produkcję filmu” – Ty Teiger.

Następnie widać Lucasa przy oglądaniu story boardów – walka Obi-Wana z „ochroniarzami-droidami” Grievousa. Mowa jest o nowej broni Separatystów, która wytwarza pole energetyczne dzięki nośnikom energii na obu końcach „kija”. Dzięki temu miecz świetlny nie jest w stanie jej przeciąć. „Chciałem wymyślić broń, która mogła by sprzeciwstawic się mieczom świetlnym, a jednocześnie nim nie była. Tak powstał pomysł na elektryczny kij (pałkę), którego nie może przeciąć laser” - GL. Dalej Lucas poprawia szkic, rysując 2 kule energetyczne na końcu kija, wraz z polem energetycznym które go otacza.
Następnie Ty Teiger pokazuje kije energetyczne, czyli broń ochroniarzy Generała Grievousa „Tej broni nie jest w stanie zniszczyć żaden miecz swieltny”. Dalej pokazuje się początek sceny w której Obi-Wan walczy z droidami Grievousa. Obi stoi i przygląda się trzem ochroniarzom Grievousa, którzy podchodzą do niego powoli. Patrzą sobie w oczy, a następnie Kenobi wyjmuje miecz i zaczyna się walka.
„Miecze świetlne zawsze są kojarzone z bardziej cywilizowanymi czasami, w której honor w walce stawiany jest na pierwszym miejscu.
Dalej Thomas Van Koeverden (projektant mieczy) pokazuje miecze Obi-Wana, które wyciąga z szafy. W miedzy czasie pokazuje się fotka promocyjna, które przedstawia Kenobiego trzymające gardę. Podczas kręcenia scen korzysta się z 3 rodzajów rękojeści. Do walki, do ozdoby (przyczepiona do paska) oraz do scen kaskaderskich. Każda z nich różni się jedynie materiałami użytymi do ich produkcji. Dalej pokazywane są inne miecze jak Anakina, Dooku, 2 rękojeść Obi-Wana (z NT) oraz 1, z której korzystał Hayden podczas treningów. Ty Teiger pokazuje jak tworzy się miecze świetlne. Wykorzystuje się identyczną metodę jak w przypadku broni, czyli rzeźbiony model, a potem odlew, na końcu malowanie. Dalej Lucas ogląda rękojeści Anakina i Dartha Vadera.

Końcowe sceny tego dokumentu przedstawiają urywki prezentujące bronie, a także zdjęcia do filmu. Można wyróżnić m.in. walkę Anakina i Obi-Wana przeciwko droidom na statku Separatystów, treningi Christophera Lee do walki na miecze, scenę w której Anakin efektownie używa miecza, a także miecz Sidiousa.
(koniec spoilera).Tagi: Epizod III: Zemsta Sithów (890) George Lucas (1013) Webdoc (106)

Komentarze (9)

srebrny? to kolor dla NEJowców... niedozaakceptowania... będzie purpurowe napewno... NAPEWNO... :)

A najlepiej srebrny.

wczesniejsze spoilery mowiły ze to bedzie czarny albo czerwony....no ale zobaczymy - moze mu dadzą jakis zołtawo brazowy ;)

Myśle, że Luca$ raczej wyduma mu jakiś taki godny zapamiętania (jak Mace'owi ;)).

a może sid bedzie mial kolorowy ??? :P (i tak jestem dalton(joke)) :P

CZERWONY NAPEWNO fETT!!!

Ciekawe, jaki kolor będzię miało ostrze w mieczu Sidiousa? :)

Po pierwsze-broń, której nie zniszczy lightsaber...pałka energetyczna.....dwuznacznie brzmi...i jest do bani
Po drugie-"(...)pokazuje miecze Obi-Wana, które wyciaga z szafy." heheh ja tez trzymam swojego w szafie....dobre tak sobie po prostu wyciąga z szafy...

Mocno techniczny ten filmik nal;ezy powiedzieć, chętnie by się obejrzało:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.