Książki

Spoilery do "Cestus Deception"

LS za TFN

Na łamach TFN pojawiło sie streszczenie nowej książki z cyklu Clone Wars pt "Cestus Deception". Oto ono:

(spoiler): Ord Cestus to planeta niegościnna i prawie martwa. Skolonizowano ją głównie z myślą, by stworzyć więzienie, na odległej planecie, z której nie ma ucieczki i na której nie ma jak się ukryć, gdyż nie ma warunków do życia.
Ale dzielni pionierzy odkryli tam bogate złoża i zaczęli budować z powodzeniem fabryki produkujące droidy. Gdy wybuchły Wojna Klonów, okazało się, że importowane składniki do produkcji droidów są racjonowane, a Republika rozkazała zamknąć produkcję droidów. Ord Cestus stanęła w obliczu ekonomicznej katastrofy.
Wchodząc do Konfederacji Systemów Niepodległych - Separatystów - Ord Cestus może się uratować, eksportując to co ma najcenniejsze - biodroidy. Ta techno-organiczna hybryda może stać się ważną bronią w arsenale Konfederacji, której sam pomysł by stworzyć armię biodroidów wzbudza strach wśród rządu Republiki.
Republice bardzo zależy by powstrzymać sprzedaż biodroidów, ale obawiając się użycia siły Najwyższy Kanclerz Palpatine postanawia użyć politycznych gierek. Wysyła on z misją grupę dowodzoną przez Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego. Ich celem jest przekonanie rządu Ord Cestus, by zaprzestał dogadywać się z Konfederacją, podczas gdy w sekrecie podsycają rewolucyjne zapędy wśród planetarnej biedoty. Dyplomacja to jeden występ. Jeśli wszystko to zawiedzie, Republika nie zawaha się użyć siły i przeprowadzić atak na pełną skalę, który nie tylko zniszczy produkcję biodroidów, ale też wypleni całe życie z planety, po to by zademonstrować konsekwencję nielojalności.
Dla Obi-Wana jest to ciężka próba, a sam pomysł takiej masakry tylko podsyca jego przypuszczenia o tym jak złowieszczą drogę wybrała Republika. Tyle, że Mistrz Jedi Kit Fisto i szturmowcy klony przypisani do tego zadania są gotowi wykonać polecenia Najwyższego Kanclerza. A gdy przywódcy Ord Cestus odmawiają kapitulacji, Palpatine gwałtownie traci cierpliwość, nadzieję Obi-Wana na pokojowe rozwiązanie konfliktu nagle maleją. Kenobi musi znaleźć wiedzę i siłę by zapowiedz masakrze i uratować Republikę, przed zbeszczeszczeniem starożytnego kodeksu, którego przysiągł strzec życiem.
(koniec spoilera).

Będzie to druga książka z cyklu Wojny Klonów. W Polsce ukaże się dopiero w przyszłym roku. Książka po raz pierwszy została napisana przez czarnoskórego autora, jest nim Steve Barnes. Sama powieść będzie poprzedzona e-bookiem "The Hive", o którym pisaliśmy tutaj.Tagi: Steve Barnes (13) Wojny Klonów (książki) (86)

Komentarze (16)

zapowiada się niezbyt ciekawie szczeże miowiąc.

Oj stary... jest różnica między "chcieć" a "pragnąć tego ponad wszystko". Jeśli chcesz znać moją szczerą opinię. to byłoby fajnie jakby w jakimś komiksie Mara była rozebrana, ale SW to nie są jakieś głupie erotyki i tak nigdy nie będzie. Co inngo arty Shabbiego ;-) :D

Wyluzuj, Durron.

Twoja wypowiedź jest bezpodstawna. Który facet by nie chciałby zobaczyć gołej Mary Jade? Nawet taki hipokryta jak ty nie wyrzuciłby jej z łóżka.

A może lubisz chłopców? Nie wiem, może inaczej interpretujesz "normalność" Brencz...

Kyp stwarzasz tylko pozory normalnego.

A co do książki to siem nie mogę doczekać :) i tu się z poprzednikami zgodze że oby Amber zdążył całe CW wydać przed E3. Może się ktoś obudzi i zobaczy że CWi E3 są powiązane :)

Kyp, to było świństwo :P jasne, że uwielbiam Marę, ale za wszystko; ładny wygląd to tylko dodatek.

:P

Ricky -> czytałem uniona i dla mnie to syf...i rozczaruję cię bo Mara ani razu się nie rozbiera...nawet jak przymierza sto sukni ślubnych to nic nie pokazują wiec się nie napalaj.

Strider->naczekały się to niech jeszcze poczekają.
Najważniejsze żebysmy przed premierą EIII mieli pełen obraz WOjny Klonów bo bez tego fabuły w pełni nie zrozumiesz...

Kyp - Union to nie syfny komiks :P

A X-wingi rzeczywiście już sie naczekały, podobnie jak NEJ...

Kyp - Te X-Wingi juz się naczekały :/ Czemu Amber wydaje niemal wszystko z aż takim poślizgiem ?

Skąd ta pewność , że będzie w przyszłym roku? Amber już przedstawił swój plan wydawniczy?

Tsavong: Taki kraj... :)

Fajnie się zapowiada, ale czekać do następnego roku na polskie wydanie...uff.

Mam nadzieję że durnie z amberu wydadzą wszysktie te powiesci klonowe przed premierą EIII...
bo na razie to wydają syfny komiks i xwingi które mogą przecież poczekać.

"czarnoskórego". Palpiszon wreszcie pokazuje kto tu rządzi :)

Możliwe - takie wersje beta :)

Biodroidy? Może jakieś mniej zaawansowane wersje Grievousa? :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.