TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Aayla Secura w E3

2004-05-12 09:15:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się raport na temat udziału Aayli Secury w Epizodzie 3. Oto jego obszerne streszczenie:


(spoiler): W czasie kiedy Wojny Klonów ogarniają całą galaktykę, wielu Rycerzy Jedi jest zaangażowanych w walkę na froncie, jednocześnie utrzymując kontakt z centrum dowodzenia na Coruscant dzięki holograficznym projektorom. W Epizodzie II mieliśmy okazje poznać Jedi jako obrońców pokoju, nie jako żołnierzy. Trzy lata później dzięki galaktycznemu konfliktowi stają się bardzo przydatni w nowej roli, do której wcześniej nie przywykli
Kilka ujęć z Epizodu 3 zostało oznaczonych w posprodukcji przedrostkiem CJW, chodzi o sceny w których z/baczymy nowe pomieszczenie w Świątyni Jedi, czyli pokój wojenny.

Jedną z wielu dowódców poszczególnych kampanii jest lubiana przez Fanów Aayla Secura, niebiesko skóra Twi`lekanka Jedi która nie pochodzi z wymysłu George`a Lucasa, ale z serii komiksów Dark Horse. Secura była charakteryzowana do Ataku Klonów jedenaście godzin, włączając w to akcje z udział%m Jedi na Geonosis. Cała wina spada na reżysera George Lucas, który wziął pod uwagę bardziej uderzającą ilustracje Jona Fostera. Podczas postprodukcji Epizodu 2, Aayla była czjsto nazywana "Oola Jedi". W scenariuszu Epizodu 3, zostaje na papierze "AAYLĄ SECURĄ", dodatkowo dodany jest wpis o tym, że jest to postać z Expanded Universe.

Amy Allen ponownie zostaje pokryta niebieskim makijażem, co daje kontrast w czasie kręcenie filmu na zielonym ekranie, w pierwszych dniach zdjęciowych scen z Aaylą. Zaczynają się one o 9 rano, a trwają do 4 po południu (16). W porównaniu ze zdjęciami które miały miejsce zeszłego lata, teraz wydają się one o wiele lepszą formą niż to co można było zrobić wcześniej. Zdjęcia Aayli są bardziej ułożone, co daje większe pole manewru w związku z zaplanowaniem mimiki jej twarzy pod czas animacji, na nowych kamerach używanych do filmu.

Wiele cyfrowych monitorów, które znajdują się wokół sceny, pokazują nie tylko to co "żyje" na nich, ale również błędy na poszczególnych klatkach animacji. Kiedy kamery dostają czas na ustawienie się do danej sceny, automatycznie przetwarzają ją na obraz, przystosowany według uznania reżysera.

Danny Wagner (tworzenie modeli - ILM) podjął się zadania by umalować Amy Allen. Gillian Libbert pomaga ją ucharakteryzować, tak jak w Epizodzie 2. Ręce Danniego są pokryte niebieską masą, którą odpowiednio ucharakteryzuje Amy. Po porannym umalowniu farbą, Gillian wykonuje kilka eksperymentów. Lekko przykleja na nos Amy kilka kawałków materiału, po czym umieszcza niebieską farbę, która pokrywa całe ciało aktorki. Gillian korzysta z pędzli Danniego i maluje na niebiesko ramiona Amy.

W Epizodzie 2 rola Amy polegała na przejściu przez Świątynie Jedi, a także zaistnienie w kilku scenach akcji na Geonosis. Epizod 3 w końcu da jej scenę mówioną, czyli krótki dialog. Krótka linijka (wycięta ze scenariusza) którą mówi po raz pierwszy w Radzie Jedi "Prosiłeś mnie o raport Mistrzu Windu?" została zmieniona na "Przepraszam za spóźnienie Mistrzu Windu. Czy chciałbyś abym złożyła ci mój raport?".

Matthew Woo jest odpowiedzialny za nagranie dialogów Aayli. Zdając sobie sprawę, iż zawsze mogą one zostać poprawione, Mat próbuje uchwycić wszystko to co mówi Secura na scenie. W łagodnym stroju Aayli umieszczony jest specjalny mikrofon, którego odpowiednie ukrycie jest nie lada wyzwaniem ale Gillian zna dobrze kostium i wie gdzie można go umieścić by był niezauważalny. Sceny z mikrofonem mogą być jedynie kręcone kiedy postać widać od przodu. Lucas kręcąc film szuka wielu różnych poz i kątów widzenia postaci. Z Aaylą jest podobnie, przez co antena od mikrofonu także zmienia swoje położenie.
Jednak antena i cały mikrofon nie będzie widoczna kiedy w określonej scenie nie będzie prawdziwego otoczenia dźwiękowego. Aayla tak naprawdę nie będzie się znajdować w pomieszczeniu wojennym na planecie Coruscant, tylko jej hologram. Sala dowodzenia w świątyni Jedi ma zobrazować wielu Jedi z odległych zakątków galaktyki, którzy kontaktują się z głównym centrum dowodzenia na Coruscant, w postaci hologramu (identycznie jak Obi-Wan w Ataku Klonów), by złożyć raport dotyczący postępów w działaniach wojennych. Aayla będzie właśnie takim hologramem, odzwierciedlający całą postać, stojącą na taktycznym stole.
Lucas - "Spójrz w lewo, teraz na Mace`a. Zwróć się w stronę stołu, a teraz Komandora Cody`iego. Teraz zegnij ramiona". W taki właśnie sposób George naprowadza aktorkę w czasie kręcenia sceny z Aaylą jako hologramem. Jest to bardzo krótka scena ale zajęła ona sporo czasu by ją nakręcić, przez co wydział edycji wspólnie z Lucasem wybiorą najlepsze ujęcia.


W Epizodzie 3 Aayla nie będzie jedynie niebieskim hologramem. Securę zobaczymy także jako przywódczynie wojsk Republiki przeciwko Separatystom na obcej planecie. Ta wielka scena nie ma dialogów, dlatego została ona nakręcona bez dźwięku.

"Będzie ona stacjonować na jednym z bardziej dziwacznych i egzotycznych światów w Gwiezdnych Wojnach. Planety w Sadze zawsze mają swoje źródło w rodzaju otoczenia jakie panuje na Ziemi, jak śnieżna, pustynna czy typowo tropikalna. Jednak ta na której znajdzie sie Aayla ze swoimi żołnierzami, będzie zupełnie inna" mówi John Knoll dyrektor od efektów specjalnych w ILM.

Otoczenie planety na której zobaczymy Aaylę zostało starannie wykonane w postaci miniaturek. Zielony ekran zostanie zastąpiony przez nowy obcy krajobraz. Aby sprostać dynamicznej akcji w filmie, za Aaylą będą podążać nowi szturmowcy klony. Będą nimi dublerzy w niebieskich kostiumach, które w filmie zostaną zastąpione przez białe zbroje przy pomocy komputera.

"Bądź całkowicie skupiona. Nie zdenerwowana ale stanowcza" - takich wskazówek udziela Lucas podczas kręcenia scen z Securą. Aayla jednocześnie trzyma swój miecz świetlny, który musi odpowiednio dzierżyć w rękach.

Całe zdjęcia z Aaylą ciągną się przez popołudnie. "Nastała pora lunchu ale nie czas na jedzenie dla Twi`leków" - mówi Lucas
(koniec spoilera).
TAGI: Amy Allen (11) Hyperspace (147) plan (92) przecieki (340)

KOMENTARZE (15)

 • Calsann2004-05-13 18:41:50

  Fajnie, fajnie, fajnie :D

  Gdyby powstały filmy o Jedi.... każdy odcinek to inny Jedi:D odcinków z 50 :D

 • Sick2004-05-13 14:43:13

  A może ktoś powiedzieć w jakim okresie filmu będziemy widzieć Aaylę jako hologram i jako walczącą

 • Anor2004-05-12 22:59:29

  Ale zwróćcie uwagę ile jest w ogóle o takim krótkim wycinku, bo rpzecież Aayla pojawi się góra na 3 sekundfy a tu już opisane jest na kilka stron co dopiwero w rzeczywistości! Przenieście to na cały film, ile to roboty?! Toz to niekończąca się orka

 • McKenobi2004-05-12 17:05:33

  eee... tak myślałem ;)

 • Mike2004-05-12 16:32:09

  Ajla Sekura. Trudne, nie? 8)

 • McKenobi2004-05-12 16:13:39

  mam pytanie: jak to sie czyta - Aayla Secura ???
  prosz odpowiedzcie, licze na Was...

 • Mike2004-05-12 14:24:21

  Generalnie to cale SW maja jeden klimat i tyle.

 • DARTH VADER2004-05-12 13:39:01

  Tomeq83 to ze NT i OT mają 2 rózne klimaty nie znaczy ze obie Trylogie nie są ciekawe. Jedynie OT wyglada bardziej realistycznie. A jesli przymruzyc oko na efekty komputerowe NT, to takze da sie poczuc ten klimat.

 • Tomeq832004-05-12 12:20:36

  Dokładnie DARTH VADER. Moim zdaniem też są to dwa inne klimaty. Ale popatrzcie gdyby starano się aby sceny składały się z większej ilości rekwizytów, gdyby szturmowcy byli "prawdziwi"...film byłby wtedy bardziej realistyczny przez co zbliżony klimatem do OT. Niewiem jak wy ale mnie drażnią ci sztuczni szturmowcy w AOTC-poprostu widze ich sztuczne i plastikowe ruchy. Ja lubie brud, rysy i realistyczne zadrapania. Np pamiętacie jak szturmowiec uderza głową w ANH na DS we framuge?<---to jest real i to jest to co mi się podoba. Nie żaden komputerowy shit.

 • DARTH VADER2004-05-12 11:49:43

  "inaczej przyprawiona" = blue box itp ;)

 • DARTH VADER2004-05-12 11:48:21

  chodzi o KLIMAT SZTURMOWCÓW a nie całej serii :)
  Bo NT wymiata tak jak CT ale "inaczej przyprawiona" (ze to tak ujme :) ).

 • Przemas2004-05-12 11:39:11

  Przeciesz juz w EP2 nie było ani jednego Klona (wszyscy byli komputerowi) a poza tym NT ma klimat, inny niż EpIV-VI ale ma.

 • DARTH VADER2004-05-12 11:37:24

  FATK - nie ma klimatu , ale wychodzi taniej :/
  Lucas juz na wszystkim oszczedza. Najpierw bluebox, potem zrobił sie za drogi to zielonego uzyli, a ostanio fioletowy :|
  Oszdzedzaja ile mozna :|

 • Tomeq832004-05-12 11:23:38

  Kurcze to już nawet nie opłaca się odlać zbroji szturmowców tylko zastępować je animacją komputerową!? Potem się wszyscy dziwią że NT nie ma klimatu. Panie Lucasie pytam co to za chłam z tymi efektami? czy to oby nie przesada?

 • Domator2004-05-12 09:21:43

  no proszę mamy postać EU w filmie :D
  Jestem ciekaw jak to wyjdzie z tą naszą Jedi i wogóle cały ten film bo tyle o nim piszą że nie wiem jak to zmieszczą w 2 godzinnym filmie :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..