Świat Filmu

"THX 1138" ...

Filmweb

"THX 1138", pierwszy pełnometrażowy film George'a Lucasa został cyfrowo odnowiony, wzbogacony o nowe sceny i we wrześniu wejdzie ponownie do kin. Premiera "reżyserskiej wersji" obrazu odbędzie się 9 września w Muzeum Guggenheima. Na premierze obecnie będą George Lucas i producent filmu Francis Ford Coppola. Dzień później film trafi do kin w 20 amerykańskich miastach.

14 września w sklepach pojawi się natomiast specjalne, dwupłytowe wydanie filmu.

Nowa wersja "THX 1138" została wzbogacona o kilka nowych scen, a obraz i dźwięk zostały cyfrowo poprawione. Wzbogacono również tła filmu, osiągając tym samym efekt, który niemożliwy był kilkadziesiąt lat temu. Na płycie znajdą się ponadto dokumenty poświęcone filmowi, jak również niezależnej kinematografii amerykańskiej lat 70, wywiady z Georgem Lucasem, Francisem Fordem Coppolą i odtwórcą głównej roli Robertem Duvallem. Na krążku umieszczony zostanie także krótkometrażowy film Lucasa "THX 1138:4EB", który stał się podstawą późniejszego "THX 1138".

Akcja filmu rozgrywa się w dalekiej przyszłości w państwie, w którym niepodzielną władzę sprawują komputery bezwzględnie kontrolujące wszelkie objawy ludzkiego życia ponad wyznaczoną przez nie normę. W tym podziemnym mieście - obozie karnym, w którym największą zbrodnią jest miłość i seks, para współmieszkańców jednej z cel: THX 1138 i kobieta LUX 3417 zakochują się w sobie...Tagi: THX 1138 (27)

Komentarze (9)

tak sie sklada ze sciagam akurat ten film z emula (bo nigdzie indziej nie moglem go dostac). Obejrze go teraz a pozniej jeszcze w kinie :)

Dobra okazja do obejzenia tego filmu ! Bo jak narazie jeszcze go nie ogladalem :/

jak wyjdzie w polsce to łykam!

Wreszcie moze zobacze :)

Czekam na film, bo go nigdy nie widziałem, natomiast wiele razy był wspominanny w różnych filmach dokumentalnych o GL i SW - pamiętam tylko urywek, jak gosciu w białym kombinezonie ucieka jakimś tunelem. Poczekamy - zobaczymy

ciekawe czy to dwupłytowe wydanie filmu ukaze sie w Polsce...

Co się stało , że GL nie boi się , że THX "ukradnie" mu wpływy z Trylogii..?

Nie no fabuła żywcem wyjęta z "Roku 1984" Orwella...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.