TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Alderaan 2004 plan konwentu

2004-06-13 13:37:00

Choć do Alderaanu 2004 zostało jeszcze trochę czasu, już teraz znany jest ramowy przebieg. Ramowy? Z dwóch względów, Polska Akademia Jedi szykuje pewne niespodzianki, o których uczestnicy dowiedzą się dopiero na miejscu, a z drugiej strony nauczeni doświadczeniem wiemy, że dokładna rozpiska co do godziny jest dobrym posunięciem, ale jej ortodoksyjne przestrzeganie nie służy konwentom. Może się zdarzyć, że z jakiś powodów zostaną wprowadzone pewne zmiany, już podczas Alderaanu.

Przybywający z dalszych części Polski, będą mogli pojawić się w szkole już w piątek, po godzinie 17:00, a czas do rozpoczęcia konwentu mają przeznaczyć na odpoczynek, przymierzanie przebrań oraz sen. Całość rozpocznie się dopiero w sobotę. Między 10:00-11:30 zostaną przeprowadzone wszelkie formalności, wtedy też będzie trzeba zapisać się do niektórych konkursów, ale co najważniejsze, będzie trzeba zapisać się do LARPa.
Około godziny 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie konwentu.
Pierwszy dzień to przede wszystkim dzień konkursów. Oczywiście odbędą się elementy turnieju Mocy. Dzień ten to przede wszystkim jednak konkursy wiedzowe i karciane. Karcianki zostaną połączone ze specjalnymi pokazami prezentującymi ich zasady, skierowanymi w szczególności do osób, które nie miały z nimi nic wspólnego. Przewidziane są konkursy TCG i Sabacca, ale wiele zależy od chętnych. Jak pojawią się osoby umiejące grać w CCG lub Young Jedi to wtedy także może odbyć się konkurs tych gier. Miejsce będzie, ale PAJ nie jest w stanie zapewnić uczestników, zatem to zależy w dużej mierze od grających. W miedzy czasie odbywać się będą też eliminacje a potem turnieje do konkursów związanych z grami.
Konkrusy wiedzowe w dzień pierwszy będą trzy. Będzie to konkurs z wiedzy ksiązkowo-komiksowej – w podobnej formule do zeszłorocznej. Drugi konkurs będzie dotyczył wiedzy tak zwanej kanonicznej – będzie to mutacja konkursu filmowego. W jego skład będą wchodzić jedynie filmy, seriale oraz ich mutacje (książki, komiksy czy albumy). Mogą zatem paść pytania w stylu – jakiej rasy był Greedo, mimo że w filmie nikt o tym nie wspomina. Wiedzę tę będzie trzeba też umieć poprzeć znajomością scen z filmów, np. przez rozpoznawanie wycinków. Trzeci konkurs będzie poświęcony twórczości Johna Williamsa. Nie będzie on ograniczony do Gwiezdnych Wojen, ale poza suchą wiedzą, trzeba będzie mieć też dobry słuch.
W sobotę odbędzie się też rozmowa z tłumaczami, w trochę innej formie niż poprzednio. Będzie obecna Aleksandra Jagiełowicz.
Oczywiście będzie też prezentacja Polskiej Akademii Jedi oraz ruchów fanowskich – to drugie może zostać też przeniesione po części na drugi dzień, w zależności ile tych ruchów będzie.
Na koniec prezentacji Polskiej Akademii Jedi odbędą się pokazy walk. Tyle, że będzie to w zupełnie innej aranżacji niż rok temu. Pokazy te będą fabularyzowane i będą swoistym wprowadzeniem do LARPa, zatem oglądając je bardzo uważnie będzie można wyciągnąć przydatne wnioski. Stąd też ważne jest to, by zapisy do LARPa odbyły się wcześniej.
W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się pewnie oglądanie filmów z sagi – zapewne nie wszystkich, ale jakich to się jeszcze okaże – obecnie załatwiane są formalności.
W niedziele rano odbędzie się LARP, który będzie trwał koło trzech godzin. Będą w nim trzy drużyny, z których każda będzie mieć własne cele. W drużynach cześć postaci dostanie specjalne role do odegrania. Tu jest jedna prośba, by lepiej nam się grało, zachęcamy do przebrania się w klimatyczne stroje – Jedi, Imperialnych itp. Dopiero wtedy zabawa nabierze rumieńców.
Później odbędą się konkursy strojów – w zupełnie innej formule niż rok temu. Odbędzie się też drugi konkurs filmowy, tym razem zupełnie nie dotyczący wiedzy treściowej, ale koncentrujący się na sprawach około filmowych, czyli twórcach, ich życiu, ich innej twórczości oraz przede wszystkim przebiegu powstawania filmów.
Jeśli wypali pokaz fanfilmów – bo na razie głównie zgłosiły się osoby ze zwiastunami swoich dzieł, odbyłby się on drugiego dnia.
Giełda i Galeria – zostaną przygotowane przez PAJ, a raczej zostaną wyznaczone miejsca, gdzie mogą się one odbyć, ale bez odzewu ze strony uczestników, to na pewno nie wypali.
W niedziele zostaną też rozstrzygnięte konkursy na przysłane prace na Alderaan (więcej >>>).
Planowane są też gry zespołowe, aczkolwiek wiele zależy od chętnych i pogody.
Całość zostanie zakończona koło godziny 16:00. W między czasie przewidziane są posiłki.
Zgłoszenia należy przysyłać do końca czerwca, czyli już niewiele czasu zostało (informacja jak wysłać zgłoszenie). Kwestia zdjęć jest taka, że potrzebne one będą do identyfikatorów. Nie muszą to być zdjęcia legitymacyjne – mogą być np. wydrukowane podobnej wielkości inne zdjęcia. Kwestia płatności zostanie podana niebawem i na pewno będzie można wpłacać akredytację po 30 czerwca, kiedy to zakończymy przyjmowanie zgłoszeń. Swoje pomysły na temat konwentu można zgłaszać tutaj.
I jeszcze jedna informacja, koszulki będą jedynie dla osób chętnych.

Alderaan 2004 odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2004, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21.
TAGI: Alderaan (37) Konwent (438) Śląsk (288)

KOMENTARZE (18)

 • Ruyven Glaav2004-06-30 01:42:18

  nono... zobaczymy, zobaczymy... mam nadzieje, ze moim nadzorujacym nic nie strzeli do lbow i pojade na ten konwent :P

 • Carno2004-06-14 23:13:49

  Dobra dobra, ale gdzie ejst piłka nozna?:D I lekko szkoda tej prohibicji;/ czy ktos kiedys widział żebym odwalał coś po paru(nastu) piwkach?:P

 • YangObi2004-06-13 17:53:06

  Zapowiada się spoko :D

 • Ricky Skywalker2004-06-13 17:25:41

  Ciekawsza formuła - w zeszłym roku był jeden oficjalny (na niskim poziomie :P) i jeden nieoficjalny (już na wyższym :D) mecz, w tym o ile będzie na tyle chętnych zagralibyśmi mini-tuniej - mecze 2 x 5 minut :)

 • Anor2004-06-13 17:18:05

  Ciesze sie lordzie ze pamietałes o naszych ustaleniach:) Juz czuje ten klimat będzie na pewno super:) Mimo to chciałbym dodać coś jeszcze i się zastanawiam co by tu dorobić żeby było jeszcze ceikawiej:)

 • Falcon2004-06-13 16:52:01

  bedzie ciekawsza forma bo będzie Fettball i Huttball :D

 • Mefisto2004-06-13 16:07:59

  co znaczy w ciekawszej formule ? chcecie tam euro rozegrać ? :D

 • Ricky Skywalker2004-06-13 15:55:01

  Taaa Raul... to ciekawe, bo nie wiedziałem że to akurat ja najgłośniej się darłem :D

  PS. Część sportowa będzie - jak w zeszłym roku futbol tylko w ciekawszej formule (mam nadzieję że bedzie na tyle chętnych) i chyba siata tesh ;-)

 • Domator2004-06-13 15:40:30

  no się zapowiada że pojadę :D

 • Shedao Shai2004-06-13 15:24:17

  Rozumiem Fetta i Stridera: ojciec planuje wczasy akurat w okresie Aldka....nie ma, ja MUSZĘ POJECHAĆ! Nie wyobrażam sobie, że moze mnie nie być...

 • Strid2004-06-13 15:00:06

  Fett -> U mnie to samo :(

 • Mistrz Fett2004-06-13 14:50:33

  A ja nadal nie wiem czy pojadę :(

 • raul gonzales2004-06-13 14:35:24

  Rok temu podczas zbierania drzewa na ognisko i przy pieczeniu kiełbasek wytworzyła sie super atmosferka :-) Buszujący w zaroślach z mrożącymi krew w żyłach okrzykami Joruus i Ricky to niezapomniałny przeżycie!:-)

 • Lord Sidious2004-06-13 14:18:40

  Raul - część sportowa bęzie na pewno - tylko nie wiadomo jeszcze w pierwszy czy drugi dzień :) pewnie w oba. Ognisko - w zależności od pogody jest planowane :) jako jedna z niespodzianek.. Jak bedzie nieciekawa pogoda ... to nici :(.

  Tremayne - zapisy właśnie po to są w pierwszy dzien - by Ci którzy będa mogli się załapać do odpowiednich drużyn. Zauważ też ze na karcie zgłoszeniowej jest prośba by dopisać swoją frakcję. Co do naparzania się mieczami - być moze będzie szansa.

  Kell_Tainer - to nie wszystko, parę rzeczy zostanie ujawnionych na konwencie. :)

 • Tremayne2004-06-13 14:11:04

  Jedi w LARPie??? Błagam, prosze, byle to byli enpisi a nie gracze...

  A jakieś wcześniejsze zapisy na LARPa by się przydały... bo w końcu kto będzie wiedział jaką role dostanie i jaki ma strój przywieźć z drugiego końca polski.

  Czy... można się dołączyć do naparzania mieczami? :P Bo ja bym się polał, tyle, żeby to była wersja ANH a nie E1/E2 :P Nie znosze tego majdania nogami... :P

 • raul gonzales2004-06-13 14:07:53

  martwi mnie troche część......... sportowa i czy będzie ognisko????

 • Mike2004-06-13 14:06:53

  dobrze, ze nie "rozpizdka" ;-)

  Jesli w takim razie zakup koszulki nie beda obligatoryjne, to czy koncowe koszta ulegna zmianie?

 • Kell_Tainer2004-06-13 13:51:44

  "dokładna rozpizka" oj Sidous, w tak ważnym newsie się potknąć... :P Właśnie muszę jeszcze wysłać zgłoszenie. Plan wygląda całkiem fajnie, zobaczymy jak w praktyce będzie :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..