Książki

Klasyczna Trylogia wg Scholastica

LS za SW.com

Niedawno informowaliśmy, że Scholastic ma w planach wydanie klasycznej trylogii w wersji młodzieżowej, teraz potwierdza to Oficjalna. Trzy nowe powieści młodzieżowe napisane przez Rydera Windhama będą towarzyszyć debiutowi trylogii na DVD. Razem wraz z "Mrocznym Widmem" Patricii C. Wrede (nie wydanym w Polsce) oraz Atakiem Klonów tej samej autorki (wydanym w 2002 przez Egmont) oraz nowelizacją młodzieżową Trzeciego Epizodu, będzie doskonale oddawać cała sagę. Windham, ceniony autor wielu książek (głównie młodzieżowych), ale też komiksów mógł spojrzeć na klasyczną trylogię z perspektywy czasu, perspektywy nowych części i ująć postaci i wydarzenia tak, jak to nie byłoby możliwe w latach 70. czy 80., nadając jej całkowicie nową i świeżą perspektywę.

Każda z tych książeczek pod tytułami "Star Wars: A New Hope", "Star Wars: The Empire Strikes Back" oraz "Star Wars: Return of the Jedi" będzie mniej więcej 160 stronicowa oraz będzie zawierać kolorowe okładki. Pojawią się w USA w październiku.Program Scholastica około trylogiowy nie kończy się na tym. Zostanie wydana też pozycja "The Complete Star Wars Trilogy Scrapbook" Marka Cotta Vaza (to autor Albumu z Ataku Klonów). Z tym, że nie będzie to nowa książka, a wznowienie pozycji z roku 1997, z czasów gdy w kinach pojawiła się Wersja Specjalna. Wzbogacona wspaniałymi zdjęciami opisuje praktycznie wszystkie najważniejsze aspekty galaktyki Gwiezdnych Wojen, od głównych bohaterów i ich przeciwników, po egzotycznych obcych czy światy klasycznej trylogii. Pozycja z nową okładką będzie mieć 64 strony i także ukaże się w październiku.Warto jeszcze dodać, że młodzieżowa wersja Epizodu III ukaże się w Stanach tego samego dnia, co powieść dla dorosłych autorstwa Stovera (więcej), czyli 5 kwietnia 2005, dokładnie dwa miesiące po premierze wprowadzenia do Epizodu III.Tagi: Ryder Windham (102) Scholastic (122)

Komentarze (6)

Szkoda ze nie ma audiobookow, tak jak to ma miejsce z HP.

Fajnie byoby gdyby oczywiscie to u nas wyszło:)

ALe jedno jest zabawne: "praktycznie wszystkie najważniejsze aspekty galaktyki Gwiezdnych Wojen - 64 strony?"

fajnie że ktoś wydaje trylogie ale ja i tak nie przeczytam ich bo jak oglądałem filmy to mi się nie chce czytać.

'Książki młodzieżowe' czyli dla o(d)pornych... Czy to jest aby napewno odpowiednie podejście? Trochę mi to trąci Fahrenheitem 451 i "digestami digestów"... Chociaż oczywiście powody wydawania takich wersji są trzy:
- kasa (fan-kolekcjoner kupi wszystko co nowe)
- kasa (dzieciaki wychowane na komiksach może się na to skuszą, na 'zbyt grubą' książkę nawet by nie spojrzały)
- kasa (nakręcamy na nowo publicity wokół GW)

Bardzo ladne okladki

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.