Fandom

Alderaan 2004 Update

Powoli zdradzamy tajemnicę LARPa. Rozpocznie się on w drugi dzień konwentu z samego rana. Powinien trwać cztery do sześciu godzin. W LARPie będą brały udział trzy drużyny – Imperium, Rebelii (Nowa Republika) oraz Yuuzhan Vong. Od osób, które chcą brać udział w LARPie – wymaga się, szybkiej deklaracji uczestnictwa. Dobrze byłoby to np. na Forum zrobić lub na zgłoszeniach. Wymagania od osób, chcących brać udział w grze, to przede wszystkim jakieś przebranie. Od nikogo nie wymagamy jakiś pełnych strojów, ale przede wszystkim pomysłowości. Jak ktoś chce być droidem, może sobie sprężynki do bluzki przyczepić, podobnie Yuuzhanin może naszyć sobie na szalik, którym się opatuli przymocować muszelki albo np. rybie kości. Liczy się pomysłowość. Im niekonwencjonalniej tym lepiej.

Ci którzy liczą, że w czasie LARPa zajmą się innymi rzeczami, sromotnie się rozczarują. Podczas LARPa nie przewidujemy nic. Jeśli ktoś bardzo nie będzie chciał brać w tym udziału, zostanie mu tylko jedno – być widzem. Ale jak ktoś nie chce być Yuuzhaninem, Imperialnym bądź Rebeliantem, to i tak ma jeszcze jedną szansę. Może wcielić się w rolę bohatera niezależnego. Członkowie drużyn będą mieć jawnie wytyczone zadania na LARPie – kto wie, może też dojść do bitwy między nimi? Możliwe, że te zadania będą wzajemnie się wykluczały. Bohaterów niezależnych też czeka specjalna rola. Mogą oni dostać pewne wskazówki do zadań, przedmioty, których muszą chronić, bądź po prostu utrudnić życie drużynom, udając że są w posiadaniu informacji, której nie mają. Tu już nie ma ograniczeń w wymyślaniu frakcji – można grać Jedi, Ewokiem, Federacją Handlową, Huttem, czy czym tam się uda wymyślić. Problem jest taki, że bohater niezależny, ma mniejszą rolę do odegrania. Wśród nich, będą też wyznaczeni przez organizatorów gracze, którzy faktycznie będą mieć pewne informacje. Jednak by gra była super, potrzeba trochę inwencji z Waszej strony.

W Konkursie Mocy będzie więcej drużyn – Imperium, Rebelia, Yuuzhan Vong, Jedi, Łowcy Nagród i specjalna Akademia. Ta ostatnia będzie po to, by zaistniał duch konkurencji – będzie punktowana tak, by nie zająć pierwszego miejsca, nawet jeśli będzie zasługiwać. Tylko garstka osób (prawdopodobnie trzy) będzie wiedzieć, co wchodzi w skład konkursu Mocy, a co nie. W pierwszy dzień, a także w drugi, zostaną pokazane pewne konkurencje (niektóre przypominające te z Dnia w Świecie Gwiezdnych Wojen lub nawet te same) . Będzie można się w nich poćwiczyć, albo nie. Problem polegać będzie na tym, że do momentu ogłoszenia kolejnego etapu konkursu, nikt nie będzie wiedział co dalej. Mało tego, część z konkurencji będzie „fałszywa” i nie wejdzie w skład konkursu Mocy. Zatem pozostaje jedynie gra drużynowa i ćwiczenie zawodników w każdej z potencjalnych konkurencji, tak by zawsze był ktoś, kto pokona współzawodników.

Na razie trzy klany zaproponowały swoje wystąpienia Praetorite Vong, Jedi Order oraz obchodzące niedawno swe drugie urodziny Dark Jedi – Bractwo Mrocznych Jedi. Prezentacje powinny zawierać ogólną informację o danym Zakonie, jego celach, osiągnięciach i członkach. Warto się popracować nad formą przekazu, tak by była atrakcyjna także i wizualnie, a przede wszystkim nie zanudziła odbiorcy i zachęciła potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi Bractwa.

Przypominamy też o konkursie na Fanfiki i Fanarty, który trwa do końca lipca. Na razie z marnym oddźwiękiem z Waszej strony. Po szczegóły odsyłam tutaj. Jutro natomiast napiszemy więcej o kolejnym konkursie – plakatowym.

Ramowy plan konwentu znajduje się tutaj.

Do wysłania zgłoszenia zostało już tylko 7 dni, można to zrobić w formie elektronicznej jak i zwykłej papierowej. Po szczegóły odsyłam tutaj.Tagi: Alderaan (37) Jedi Order (15) Konwent (438) LARP (7) Śląsk (288)

Komentarze (8)

mi sie bardzo pooba tylko jeste jedna rzecz bo nie umiem w to grać

No fajnie, gdybym jeszcze wiedzial jak sie w tego Larpa gra :P

Super... już kombinuje w co się przebrać:D

Dziękuje, dziękuje, dziękuje... Żadnych jedi dla graczy w larpie! Choć yuzków nie lubie, ale w/g mnie to dobre rozwiązanie...

Ktoś wie skąd wytrzasnąć moge w Katowicach mundur SS-mana na 195 cm? I jak go przerobić na mundur Imperialnego Oficera? :P

Jutro wysyłam poleconym... zgłoszenie!

już wysłałem zgłoszenie :D ale znając życie nie dojdzie :P

Larp wielka wojna podchodowa... zabawy w terenie spoko zapisuje sie...

Larp coraz bardziej przypomina mi stare czasy kiedy jeździłem na obozy harcerskie;) Gry terenowe itp...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.