TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Duży spoiler na temat Grievousa i akcji w pewnej lokacji

2004-06-26 11:29:00 SW.com, TFN

W sieci pojawiła się ciekawa informacje dotyczące wszystkich wydarzeń oraz scen akcji na planecie, której przywódcą jest Tion Medon.(spoiler):

Planeta Utapau będzie zapewne opanowana przez Konfederacje Niezależnych Systemów, gdzie Generał Grievous ma swoja kryjówkę. To właśnie tam Obi-Wan odnajdzie mrocznego przeciwnika. Wraz z Kenobim na Utapau poleci nowy oddział szturmowców-klonow, których zbroje podobno będą identyczne jak Szturmowców Imperium. Możliwe, iż przed odlotem z Coruscant nastąpi scena, w której Mistrzowi Jedi zostaje przydzielony nowy oddział – szturmowce w „zbrojach Imperialnych”.

Obi-Wan po przylocie na Utapau zostanie mile powitany przez rasę zamieszkującą tę planetę. Po opowiedzeniu całej sytuacji, Kenobi otrzyma od Tiona Medona mały prezent, który pomorze mu w znalezieniu Grievousa. Będzie nim stwór, przypominający gada – jaszczurkę.
W czasie, kiedy oddział szturmowców będzie walczył z siłami Konfederacji, Obi-Wan uda się na poszukiwania Generała wojsk Niezależnych Systemów. Po wykryciu go przez stwora – gada rozpocznie się szalony pościg Kenobiego za Grievousem. Generał będzie jechał na nowym pojeździe, składającym się z trzech kół. Jedno z nich to mała kabina sterownicza, a dwa pozostałe są ogromne i służą do poruszania pojazdu - jazdy. Podobno Grievous szybko zgubi Kenobiego, ale jaszczurka łatwo wytropi Generała. Obi-Wan po przybyciu do jaskini złego przywódcy wojsk, będzie musiał stawić czoło jego trzem ochroniarzom, którzy będą posługiwali się nową bronią przeciwko mieczom świetlnych. Będzie to energetyczna pałka, która dzięki dwóm źródłom energii na końcach, może wytworzyć pole siłowe, którego laser miecza Jedi nie jest w stanie przeciac.

Walka będzie bardzo szybka. Kenobi będzie miał nie lada kłopot by pokonać droidy generała. Po uporaniu się z ochroniarzami przyjdzie czas na samego Grievousa.
Podobno Generał zdejmie swoją maskę przed Kenobim, pokazując swoją zmasakrowaną twarz, prawdopodobnie w czasie walki. Możliwe, iż następnie wyjawi Obi-Wanowi ze jest Mistrzem Sifo-Dyasem, który 10 lat temu zginął w pojedynku na miecze z Dooku. Lord Tyranus ukazał gniew, a tym samym zakończył swoją podróż ku Ciemnej Stronie Mocy. Hrabia będąc pod wrażeniem umiejętności Mistrza Jedi postanowił wypróbować nowe odkrycia w dziedzinie biotechnologii i go odbudować, chcąc w przyszłości stworzyć armie biodroidów, o wiele skuteczniejszych niż Jedi, która sprawi, ze Konfederacja pokona Republikę. Hrabia uczynił Sifo-Dyasa swoim uczniem i nadał mu nowe imię - Grievous. Po niespełna 10 latach morderczego treningu, Dooku mianował Grievousa Generałem Wojsk Konfederacji. Rzekomy uczeń Hrabi nic nie wie o tym, ze Palpatine jest Darthem Sidiousem.

Walka Grievousa z Kenobim będzie przebiegała bardzo ekscytująco. Początkowo generał używać ma 2 mieczy świetlnych. Po kilku ciosach postanowi, że ujawni swoje prawdziwe oblicze. Grievous wytworzy swoją drugą parę rąk, przez co będzie walczył 4 mieczami świetlnymi. Nie wiadomo czy Obi zmierzy się z Generałem, walczącym 4 świetlnymi mieczami. Możliwe, iż Grievous trochę powalczy z Kenobim a pod koniec trochę nimi pomacha przez co Kenobi będzie miał czas by Mocą przyciągnąć do siebie blaster należący do ochroniarza generała. Jednym strzałem pokona Grievousa. Nie wiadomo dokładnie gdzie Obi-Wan strzeli. Można spekulowac, że w w nasłabszy punkt Generała, czyli głowę.

Po całkowitym zniszczeniu Grievousa, Obi-Wan uda się do zwycięskiego przez Republikę miejsca bitwy. Dalej zobaczymy sceny na Coruscant, w których Palpatine przejmuje kontrolę nad szturmowcami-klonami, pradopodobnie używając Mocy. Kenobi od razu zauważy ze jest cos nie tak, gdyż cała jego armia będzie chciała go zabić. Obi-Wan nie będzie miał zbytnio siły walczyć z klonami, w większości pokona ich używając mocy, rzucając w klony rożne odłamki skalne. Jednak nie zabraknie kilku mistrzowskich cięć mieczem. Na koniec Kenobi będzie musiał pokonać swojego przyjaciela, komandora Cody`iego. Obi-Wan zrobi to z bardzo wielkim żalem.
Będzie to jedna z dramatyczniejszych scen w całej Sadze.
(koniec spoilera).

To jedynie nie potwierdzone plotki. Należy je traktować z dystansem. O fabule Epizodu III przekonamy się dopiero w kinie.
TAGI: Plotki (1204) spekulacje (135)

KOMENTARZE (17)

 • Lord_Revan2011-06-24 18:37:16

  ha ale bzdura grievous sifem dijasem?nnajgłupsza rzecz z możliwych po premierze wiadomo ze to jest wyssane z palca

 • Anor2004-06-27 11:24:54

  No zaczyna się wszystko spajać z tym Syfem diasenm:P to nigdy bym nie pomyslał:P

 • Jaro2004-06-26 19:01:55

  super, mam nadzieje, że tak bedzie naprawde, zresztą od dawna podejrzewałem, że dooku współpracował z sifo-dyasem, który (już po zrobotyzowaniu i nadaniu nowego imienia) poleciał na kamino i zamówił armię klonów, podając się za sifo dyasa. ale nigdy sie nie spodziewałem, że grievous mógł być mistrzem jedi (kopletne, ale miłe, zaskoczenie)

 • Przybor2004-06-26 18:52:57

  A mnie sie bardzo podoba ten pomysł no moze nie licząc tego strzału z blastera

 • Desstin2004-06-26 17:57:40

  Fajny spoiler, jedynie rozwiazanie z tym stworkiem mi sie nie podoba.. troche naciagane (czyt: dziecinne) wg mnie.. tak jakos niemilo skojarzy mi sie z E1.. :| ale to tylko spoiler, wiec zobaczymy jak to bedzie

 • Kanos2004-06-26 16:25:19

  czułem, że to Sifo-Dyas, wpadłem na ten pomysł kilka dni temu, ale mimo to jestem zaskoczony, nie wiem czemu???:/

 • DARTH VADER2004-06-26 12:43:02

  oczywiscie ze NIE MA :) - Palpi pewnie dlatego z tego zrezygnował bo była mało efektywna ;)

 • cobo2004-06-26 12:35:59

  Lord Bart--> Tak jak pisałem. Pewnie nie potrzebował ąż tak zaawansowanej technologi.

 • Lord Bart2004-06-26 12:26:56

  cobo, DVADER---> tyle, że w Lordzie astmie nie ma biotechnologii...

 • cobo2004-06-26 12:24:09

  Lord Bart --> Według mnie to jest to samo. Może generał miał większe obrażenia i dlatego wygląda jak wygląda natomiast Anakin mniejsze i nie potrzebował aż takiej modywfikacji.

  Mnie też się nie podoba pomysł ze strzałem z blastera. Zobaczymy w jakich okolicznościach to będzie.

 • DARTH VADER2004-06-26 12:21:27

  badania nad Grievousem pomogą w stworzeniu Dartha Vadera.

 • Lord Bart2004-06-26 12:03:24

  cobo-->ale DV nie jest wynikiem eksperymentów Grevem. Grev związany jest z biotechnologia, a DV z magią Sithów i armourem z systemami podtrzymywania życia.

 • YangObi2004-06-26 12:03:11

  ciąg zdarzeńmoże być... tylko irytuje mnie to że Obi zabije GG jednym strzałem z blastera kiedy ten wymachuje 4 mieczami... :(

 • cobo2004-06-26 11:46:01

  Podoba mi się pochodzenie generała. Jest jakiś ciąg kolejnych zdarzeń a na końcu powstanie Darth Vader :D

 • DARTH VADER2004-06-26 11:43:33

  sorka Bart - pewnie kiedy pisałes komenta ja usnałem na chwile newsa.

 • Lord Bart2004-06-26 11:40:22

  dobra kto wyciał mój poprzedni komentarz????:(
  Master Syfo jako Grev to zaskoczenie. Jedyne w EIII/
  i nie wycinać!!!!!!!!!

 • Mistrz Fett2004-06-26 11:31:04

  Zajefajny spoiler :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..