Różne

Amerykanie pokazują plany polskiego Las Vegas

Gospodarka.Gazeta.pl

Amerykańska firma ACV International LLC przedstawiła oficjalnie plan budowy w przyszłym roku pierwszego z trzech centrów rozrywki w Polsce.

Inwestycja w Kostrzynie nad Odrą pochłonie 168 mln dolarów i da bezpośrednio 1600 miejsc pracy. Ale warunkiem jej realizacji jest porozumienie z rządem. Reprezentujący ACV International Andrzej Cierzniewski zapowiedział w piątek, że firma jest już zdecydowana na inwestycje w Polsce, ale warunkiem ich uruchomienia jest nowelizacja ustawy o grach losowych. - Piłeczka leży po stronie rządu. Chodzi o zgodę na użytkowanie ponad 2 tys automatów do gry a także zniesienie zakazu otwierania kasyn gry w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców - mówi Cierzniewski. Modlin i Kostrzyn, które wybrali Amerykanie mają mniej mieszkańców. - Projekt przedsięwzięcia został złożony w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Wiedzą o nim także Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki - wyjaśnił Cierzniewski. - Inwestorzy są sprawdzeni i jeśli rząd potraktuje nas poważnie chcemy pierwszą łopatę pod pierwsze centrum rozrywki wbić w Kostrzynie w czerwcu 2005 r. Budowa kompleksu rozrywkowego potrwa ok. roku.

Kostrzyn ma być pierwszym z trzech centrów rozrywki obok Modlina i Wrocławia wzniesionych przez Amerykanów. Całą inwestycję oszacowano na ponad 600 mln dol. Ma dać bezpośrednio ponad 4 tys miejsc pracy i wygenerować pośrednio zatrudnienie kolejnych 6 tys osób (o planach inwestycyjnych firmy pisaliśmy szerzej w "Gazecie" 5 czerwca).

Trzy wielkie centra rozrywkowo-handlowo-wypoczynkowe będą jedyną inwestycja ACV w Europie. We wszystkich trzech jedną z atrakcji ma być wybudowana na licencji George'a Lucasa "ulica cudów" - zurbanizowany teren z wysokimi "gotyckimi" budowlami z restauracjami, kasynami, sklepami itd., gdzie po zmroku odbywać się będzie show światła, dźwięku, ognia i wody.

Do czasu uzgodnienia porozumienia z rządem o ulgach inwestycyjnych, koncesjach na prowadzenie kasyn i automatów do gry ACV International LLC podpisze z samorządami i właścicielami gruntów jedynie listy intencyjne.

Pisaliśmy już o tym wcześniejTagi: George Lucas (1013)

Komentarze (10)

Szybko

Precz z kapitalistami... Hrrr!

Anor - wiem, że są ważniejsze ustawy (służba zdrowia...) ale to był po prostu wyraz bezsilności - oni praktycznie nic nie potrafią dobrze zrobić :-/

"ulica cudów" , wysokie "gotyckie" budowle, światła, dźwięku, ognia i wody

całą SAGE nam wpakują do PL - w całkowitym tego słowa znaczeniu :)

Jeśli ta inwestycja powiodła by się było by spoko, ale czy rząd się zgodzi?

Obawiam się ze jest wiele ważniejszych ustaw do podjęcia anizeli akurat takie, choć z drugiej strony to dla chcącego nic trudnego

Zgreedo - zgodzą, nie zgodza ale na pewno coś spartołą i Białoruś lub Ukraina będą mieć takie parki roz(g)rywki

niech tylko pamiętają żeby łapówkę dawać w białej kopercie a nie w szarej

Kurczę świetnie by było, gdyby tylko nie "warunkiem jej realizacji jest porozumienie z rządem". Nasi "ukochani" politycy na pewno się nie zgodzą, a jeżeli już, to za jakąś wielką łapówę... Tak czy inaczej- George, masz moje pełne poparcie, szczególnie jeśli chodzi o to centrum koło Wrocławia :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.