TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Generał oczekuje

2004-07-05 15:49:00 StarWars.com

W tym tygodniu w czasie czatu na Hyperspace z Robem Colemanem ujawniono, iż zły wygląd Generał Grievous został już skończony i pozostały jedynie przygotowania do umieszczenia go każdym ujęciu Epizodu III. Można powiedzieć, ze ta komputerowo generowana postać przechodzi jeszcze poważne zmiany. Na dzień dzisiejszy zatwierdzono skończoną animacje, w której(spoiler): Grievous i Obi-Wan Kenobi biorą udział w iście męskiej walce. Prawdopodobnie chodzi o użycie rąk i nóg. (koniec spoilera).
„Musimy jeszcze ubrać Generała do końca” - tak Rick McCallum opisuje koniec tygodnia nad grafiką Grievousa. Bardzo skomplikowany model trójwymiarowy jest skończony i zatwierdzony, pozostało jedynie końcowe pomalowanie formy czyli nałożenie odpowiednich tekstur.
Niedokończony wdzięk Grievousa można było podziwiać na okładce ostatniego oficjalnego numeru magazynu Star Wars w Wielkiej Brytanii i niedługo zostanie on opublikowany w oficjalnym magazynie we Francji.
NIESKONCZONY model Generała możemy zobaczyć na okladce ostatniego numeru Cinefex. Minął miesiąc od publikacji tego magazynu, od tego czas u jego wygląda bardzo się rozwinął. Okładka i plakat w Cinefex jest połączeniem nieskończonego renderowanego modelu z dwu wymiarowym wypełnieniem artysty od szkiców koncepcyjnych Alexa Jaegera.

”Pozostało jeszcze wiele pracy nad Grievousem zanim będziemy mogli go dodać do zdjęć” - mówi McCallum. „Dopiero, kiedy będziemy mieli aktora, którzy użyczy mu głosu i nagramy wszystkie jego kwestie, co pewnie nam się uda zrobić w przyszłym miesiącu, będziemy mogli całkowicie zanimować Grievousa.

Nowy dyrektor od efektów graficznych Roger Guyett nadal znajduje się w podróży, w celu znalezienia egzotycznych miejsc, na zdjęcia rodzinnej planety Wookie`ich Kashyyyk. Musi jeszcze tam zostać dwa tygodnie, ponieważ burza i huragany przerwały jego prace. Tu należy dodać jedną rzecz, otóż wszystkie zdjęcia do Epizodu III są kręcone w studiu. Nie było kręconych żadnych zdjęć lokacyjnych, ale to nie oznacza, że wszystko będzie wygenerowane komputerowo. Ekipy Lucasa jeździły po świecie i nagrywały plenery, które mają zostać komputerowo podłożone w miejsce zielonego bądź niebieskiego ekranu. Wcześniej donosiliśmy o tym, jakoby ekipy Lucasa filmowały czynny wulkan, Nową Zelandię, czy gotyckie zamki. Wygląda na to, że teraz szukają Kashyyyku (tu zwykła dżungla doskonale może nadać się na miniaturę).

W czwartek 24 czerwca, wielka początkowa scena o oznaczeniu OSB 10 została pokazana Lucasowi do zatwierdzenia. (spoiler): „Jestem w szoku” - komentuje, Lucas, kiedy myśliwce przemierzają pomiędzy ogromnymi krążownikami
Scena OSB 10 została zatwierdzona przez George`a. Wystąpią w niej nowe roboty o geometrycznych kształtach. Droidy Federacji „vulture” (sęp) będą się przemieniać na ekranie. Funkcje oraz wygląda będą nadal nawiązywały do tego, co widzieliśmy w Epizodzie 1.

Inna scena. Tado, młody padawan grany przez Jetta syna Lucasa, jest przytłoczony siłami wroga. Cała sekwencja przedstawia ucznia Jedi na platformie planety Coruscant, który broni się przed atakiem szturmowców klonów, którzy zostaną wygenerowani na komputerze.
„Zastanawiałem się jak to nakręcimy” - mówi Lucas, w czasie, kiedy ILM zaczyna pobudzać do życia tą scenę.
Rob Coleman potwierdza, iż ILM zaczęło konstruować cyfrowy model Tado, ale George proponuje alternatywę.
„Jett wie, co i jak ma zrobić na planie. Praca na przyczepionej linę dobrze mu wychodzi. Jednak przez cały okres dokrętek może się nam zdążyć, iż zastąpimy Tado modelem cyfrowym.” - odpowiada Lucas.
Tado jest troche za mały by wykonać sekwencje z użyciem skoku mocy, wiec trzeba bjdzie skorzystać z pomocy komputera by ta scena mogła powstać. Ta zmiana nie bę$zie jedyną w filmie. W Epizodzie III będzie scena, w której Anakin dowodzi legionem szturmowców-klonów (możliwe, że już w zbrojach Imperium), którzy będą niszczyli świątynie Jedi na planecie Coruscant. Wybraniec będzie w niewielu scenach modelem komputerowym, szczególnie, gdy będzie skakał po wielu miejscach świątyni i zabijał Mistrzów i Padawanów Jedi.
(koniec spoilera).
Rodzi się pytanie „dlaczego?”. Ponieważ zostanie wydanych pewnie z dziesięć procent mniej pieniędzy na tą mała scenę. W przeszłości nakrecenie takiej sceny nie potrzebowało by aktora grającego daną postac. Wystarczył by kaskader przebrany w szaty Rycerza Jedi, nakrecony z 200 yardów odległosci.
Można by było również skorzystac z innej metody. Polega ona na nakreceniu postaci i odpowiednim pomniejszeniu, by dostosowac ją do danej sceny.

Teraz odległy cyfrowy dubler oszczędza dużo czasu na planie i pieniędzy, by nakręcić tak małe i prawie nie widoczne ujęcia.
TAGI: George Lucas (1084) Hyperspace (147) Industrial Light & Magic (288) lokacje (102) plan (92) Relacja (276) Rick McCallum (204) Rob Coleman (25) Roger Guyett (29)

KOMENTARZE (11)

 • Sith Lord Revan2005-01-23 17:12:07

  Ty jakbyś był jego synem nie chciałbyś grac w ROTS?

 • Hazar_Chaal2004-07-08 13:26:15

  Po choinę Lucas zatrudnia tyle dzieci? Wydaje i się, że po to żeby film był jeszcze bardziej słodko-łzawy. Kutwa jak nie umie wymyślić dobrej, smutnej sceny śmierci Jedi wpycha tam śmierć dzieciaka i ma łzawą kiczowatą scenę nie wysilając się za bardzo. Jeśli wierzyć wszystkim spoilerom to ep. III będzie gorszym szitem niż TPM zawsze jednak zostaje nadzieja, że to tylko plotki.
  I jeszcze jedno - Lucas zamiast aktorów zatrudnia rodzinę. Może ma za mało kasy?

 • DARTH VADER2004-07-07 18:23:07

  Paweł spokojnie:)

  Twoja buzka ":P " mnie troche zmyliła ;)

  :)

 • Paweł2004-07-07 12:42:32

  Aaaa! O co Ty mnie posądzasz?!?

  :P


  Jakie to logiczne :P Piszę , że mi się podoba , a to znaczy , że jest beznadziejne :D Że też wcześniej na to nie wpadłem :P

  A tak na serio (żeby nie było niedomówień :D): podobało mi się :]

 • DARTH VADER2004-07-06 23:27:32

  nie no dobra - juz nic :) myslałem ze jesteś negatywnie nastawiony - ale jednak to pozytyw - dzieki :)

 • Paweł2004-07-06 23:09:11

  Teraz jak na to patrzę to myślę , że chyba źle się zrozumieliśmy :P Co Ty miałeś na myśli? ;)

 • Paweł2004-07-06 18:33:08

  No VADER... gdzie Ty tam sarkazm wyczuwasz? :P

 • DARTH VADER2004-07-06 15:38:26

  ale sarkazm Paweł ;)

 • Paweł2004-07-06 14:51:40

  Bardzo ciekawy nius i niesamowicie ciekawie napisany. Gratulacje... ANAKINIE...  ;>

 • DARTH VADER2004-07-05 20:37:06

  w koncu "WYBRANIEC" jestem ;-)

 • Mistrz Fett2004-07-05 20:35:24

  Anakinie... Ciebie to tylko podziwiać za zapał do pisania tak dłuugich i ciekawych newsów :D Brawo! :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..