Bitewniaki

Bitewna gra Wizardów UPDATE

StarWars.Com


We wrześniu bieżącego roku, świat Gwiezdnych Wojen zostanie zmieniony na zawsze. Z jednej strony będzie premiera trylogii na DVD. Z drugiej zaatakują Wizardzi. Wizards of the Coast, który obecnie ma licencję na karciankę i RPGa wprowadzi na rynek grę bitewną, o czym nieoficjalnie mówiło się już wcześniej. Wpierw pojawi się startowy zestaw "Rebel Storm" a potem także pakiety dodatków. Miniaturowe plastykowe figurki będą oczywiście pomalowane, ale póki co skoncentrują się na postaciach z oryginalnej trylogii. Ponadto zostew "Rebel Storm" będzie zawierał wszystkie materiały, których gracze będą potrzebowali by rozpocząć grę, czyli wszystkie zasady. Pakiet "Rebel Storm" będzie zawierał 10 figurek (z czego 8 losowych, dostępnych także w dodatkach, oraz dwie ekskluzywne, dostępne tylko w pakiecie startowym), kolorową kartę statystyk dla każdej z figur, księgę zasad gry, 20 ścienną kostkę, listę figur z "Rebel Storm", rozkładaną planszę do gry oraz osiem plansz terenów. (TILES)! Bootster będzie zawierał siedem figurek, w tym także super rzadkie, które nie występują w pakiecie startowym, oraz kolorowe karty dla każdej z figur. W sumie będzie 60 figurek z serii "Rebel Storm" każda wielkości mniej więcej 32 mm. Wprowadzą one w nowy wymiar RPGa Wizardów (D20), dzięki nim będzie można zarówno odgrywać bitwy, jak i uatrakcyjnić sesję, ale przy okazji będą też doskonałą gratką dla kolekcjonerów.
Jedną z kluczowych ról nad projektem bitewiaka Gwiezdno-wojennego odegrał Bill Slavicsek, Dyrektor odpowiedzialny za gry RPG i Miniaturki w firmie Wizards of the Coast. Stwierdził on, że gdy już wypuszczono figurki z serii Dungeons & Dragons, Wizardzi wiedzieli, że będą chcieli wprowadzić coś podobnego w Gwiezdnych Wojnach. Mary Elizabeth Allen, inna z kluczowych twórców bitewiaka, która jest menedżerem odpowiedzialnym za miniaturki w Wizardach, stwierdziła, że wielu osobą Gwiezdne Wojny kojarzą się z różnymi rzeczami: mieczami świetlnymi, blasterami, pojazdami, stworami czy scenami walki lub też postaciami. To wszystko to obraz sagi w wyobraźni, oczywiście gry fabularne pozwalają lepiej go poczuć, ale dopiero gra bitewna wprowadzi ten obraz w trójwymiarową i namacalną formę.
Gra bitewna Gwiezdnych Wojen ma być mocno uproszczona, tylko po to, by maksymalnie ułatwić nowym graczom wejście w świat gry. Pozwoli to z łatwością wciągnąć się osobom, które nie są oznajomione z grami bitewnymi, ale lubią czasem pograć w bardziej tradycyjne gry planszowe. Oczywiście, każdy początkujący będzie mógł otworzyć starter (podstawka) i dodatek oraz zagrać na jednym poziomie. Doświadczeni gracze będą się zagłębiać w strategię, taktyki, tym sposobem wszyscy będą zadowoleni. Ale to nie koniec niespodzianek.
W grudniu powinien pojawić się drugi zestaw o nazwie "Clone Strike", który będzie zawierał figurki z pierwszego i drugiego epizodu. Trzeci zestaw pojawi się w przyszłym roku i skoncentruje się na Epizodzie III. Zestawy będą zawierały kilka niespodzianek, w tym być może nawet postacie z Expanded Universe. Zresztą, Bill Slavicsek twierdzi, że jedna postać z EU pojawi się już w pakiecie "Rebel Storm", ale na razie nie zdradził o kogo chodzi. Wizardzi chcą powoli dodawać bardziej prominentne osobowości z EU w kolejnych pakietach.
Plastykowe figurki mają być bardzo trwałe, tak by można bez problemu wrzucić je do torby i pójść zagrać u kolegi. W chwili obecnej Wizardzi planują stworzenie 60 różnych miniaturowych figurek. Jak to się będzie rozwijać, w dużej mierze zależy od fanów.
Jeśli pojawi się to w Polsce, to być może dystrybucją zajmie się ISA, która już obecnie oferuje zarówno inne gry figurkowe (np. MechWarrior: Dark Age), jak również Gwiezdno-wojenne produkty Wizardów (karty TCG, system D20). O grze można porozmawiać na Forum.

UPDATE (9.07.2004, 22.07, Yako): Poniżej przedstawiamy kilka fotek poszczególnych elementów zestawu:

- Plansza gry
- Figurki
- Kawałek planszy
- PlanszaTagi: Rebel Storm (6)

Komentarze (10)

Hmm czy taki syf, no polemizował bym na opakowaniu jest wyraźnie napisane - wstepnie pomalowane. Pozatym gra sie naprawde rewelacyjnie, a plastik daje sie ładnie malować.

A mi sie marzy wydany w polsce D6(no moze D20) w calosci po polsku... i za normalną cenę ;)
Marzenie mode:off
Ale tak nigdy nie będzie:P

Mpogliby PRAWDZIWEGO bitewniaka. Figurki metalowe do pomalowania, różne rasy itp :)

Mi tam się podoba, tylko te figurki takie przeciętne...

To wygląda jak introductory game do SWd20... Ale rozbudowane of korz... Cóż... raczej jako kolekcjoner bym tego zbierał, ale nie pogardze zagraniem... Wyrokuje: *może* być fajne... dla mnie nawet bez gwiazdek...

tyle że bitewniak z tym czymś nie ma nic wspólnego... ale kaski trza zarobić troche.

Ale gówno. Gra bitewna jako planszówka.
I jeszcze te figurki ....

boshe
...pierwszy raz wydaja cos takiego i od razu syf...miekki plastik...fatalne odlewy....mogli chociaz wydac wersje nie pomalowane

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bitewniaki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.