TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Demo Dark Forces MOD

2004-10-27 20:28:51 MARSite on-line

Miło mi poinformować, że premiera długo oczekiwanego drugiego dema gry Dark Forces MOD powinna mieć miejsce już dziś wieczorem. Miałem to szczęście, że udało mi się wywalczyć zgodę na pobranie wersji przeznaczonej dla ekipy i wybranych testerów ze świata już wczorajszego dnia. Jeśli nie znajdą się poważne błędy, termin będzie dotrzymany.
Tak jak już wcześniej informowałem, w przypadku dema polska lokalizacja dotyczyła menu gry, odpraw i opisów misji i broni używanej w demie. Grając znalazłem dwie niedoróbki, które dostały się do dema z uwagi na brak wcześniejszych testów. Z tego, co właśnie się dowiedziałem, błędy znalazły się również w wersji niemieckiej, więc jest szansa, że zostaną poprawione przed jeszcze przed wydaniem dema!. Jak prezentuje się całość, zostawiam Waszej ocenie, ale z uwagi, że to pierwszy tego typu projekt nie tylko dla mnie, ale i dla ekipy tworzącej grę, mam nadzieję, że darujecie nam ewentualne wpadki, które znalazły się w demie.
A teraz najważniejsze, czyli jak udała się konwersja. Pierwsza mapa różni się od tej z pierwszego dema. Puste przestrzenie zostały wypełnione różnymi przedmiotami. Ale tak naprawdę, wielkie wrażenie robią dwie kolejne mapy. Powiem szczerze, że w Dark Forces grałem wiele razy, ale tutaj się pogubiłem (szczególnie na drugiej mapie). Autorzy wykazali się pomysłowością wypełniając i rozbudowując planszę. Moim zdaniem demo gry ma mroczniejszy klimat, co moim zdaniem stanowi jego duży atut. Tekstury zostały świetnie odnowione, do tego świetnie wypada gra świateł i efekty pogodowe. Minusem mogą być filmiki przerywnikowe, gdyż postacie na nich występujące nie poruszają ustami. Powód - filmiki robiła jedna osoba w warunkach domowych.
Zgodnie z zapowiedzią, demo ma się pojawić dziś wieczorem. Osobiście jestem zadowolony z poziomu pracy wykonanej przez autorów MODa, gdyż na pewno nie odstaje on jakością od tego co znamy z Jedi Outcast, czy Jedi Academy. Mapy są naprawdę dopracowane. Polecam i zapraszam do dyskusji na forum serwisu MARSite on-line. Ci co nie czytali, mogą też tutaj zapoznać się z przebiegiem prac nad polską lokalizacją.

Demo jest już do pobrania tutaj.
TAGI: Dark Forces (20) mody do gier wideo (29)

KOMENTARZE (11)

 • mars2004-10-30 23:36:43

  Z tego co się dowiedziałem, z serwerem LucasFiles.com są jakieś problemy, nad rozwiązaniem których trwają prace. Do tego czasu proponują pobierać demo z tego miejsca: http://dl.echofiles.net/Jedi_Academy/Mods/dfmod_demo_ja.zip.

 • floyd2004-10-30 18:06:40

  a mi sciaganie zatrzymało sie na 89% i dalej nic a nic:( ktos wie co sie dzieje z serwerem???????

 • Kell_Tainer2004-10-30 14:11:24

  wszystko

 • Falcon2004-10-30 11:49:53

  Dobra, to powiedz Kell, co jeszcze trzeba by w tym modzie dorobić? pixeloze? :P

 • Kell_Tainer2004-10-29 22:53:49

  i te pixele wyglądały ładniej, nie wiem o czym ty myślisz, ja myślę że gra wyglądała lepiej nie zmieniona, mod jest po prostu niedorobiony.

 • Killrah2004-10-28 22:08:39

  Czy napewno myslimy o tym samym Kell ?? jak to textury byly lepsze w oryginale? wtedy praktycznie one byly ledwie widoczne bo gra chodzila pod Dos-em i to bylo raczej pixelowate.

 • Kell_Tainer2004-10-28 21:41:22

  Beznadzieja...
  Tyle czekałem na ten MOD. Klimat w porównaniu z Dark Forces jest zerowy. Widać że wszystko jest niedopracowane. Choćby przeciwnicy. Tekstury już lepiej wyglądały w oryginale. Mapy fajne, bo to są praktycznie te same co w DF. Grafika nie powala, a komp mi się tnie przy otwartych przestrzeniach.

 • Killrah2004-10-28 16:13:48

  ehmm to teraz wszytko jasne ;), pierwsza ekipa robiła ściśle mapy z Dark Forces, oczywiście aż tak dokładnie nie pamiętam szczegółów każdego Level-a ale takie odniosłem wrażenie patrząc na screeny i pierwsze demo

 • mars2004-10-28 08:13:01

  Nad pierwszym demem pracowała ekipa w innym składzie, która chciała się poddać. Na szczęście doszli nowi ludzie i projekt nie upadł. Zmieniono też wtedy politykę – postanowili dodać trochę do gry od siebie, co widać w demie i co dłużej trwa.

  Jeśli chodzi o Dark Forces II: Jedi Knight, prace też trwają, ale jeśli ekipa się nie podda, przyjdzie nam dłużej poczekać niż na DFMOD. Jest tam 3 razy więcej tekstur to odtworzenia, a nie wspomnę o innych elementach tworzących klimat JK.

 • Killrah2004-10-28 02:35:04

  Ja już cierpliwość tracę bo pracują nad tym Mod-em prawie od premiery Jedi Knight 2 Outcast czyli wtedy jak EP II wchodził do kin a to nie licho czasu, oczywiście zdaje sobie sprawe że to sporo roboty a oni nie mają całego sztabu ludzi do pracy, na oficjalnej co chwila pojawia się prośba o pomoc grafików.

  Ale bardziej mi szkoda tego że równocześnie z Dark Forces powstawał Mod-Dark Forces II : Jedi Knight niestety prace zostały przerwane chyba rok temu :( a dwójka jest najlepsza z całej serii.

 • Darth Luke2004-10-27 22:50:00

  Nareszcie!!! Czekałem, czekałem i się doczekałem. Cieszę się że powstaje ten mod poniewarz NIGDY nie grałem w Dark Forses.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..