TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki

2004-11-11 12:03:00 Kotor II

Na oficjalnej stronie LucasArtu poświęconej grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords pojawiła się nowa seria artykułów, pt. „Kroniki Starej Republiki”, która w zarysie przedstawia historię Starej Republiki, zwłaszcza okresu przed grą. Na początek poszły dwa komiksy Kevina J. Andersona (także wydane w Polsce) opowiadające o Wielkiej Wojnie Nadprzestrzennej.


Kroniki Starej Republiki

Cześć I: Złota Era
Okres czasowy – 5000 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wielka Wojna Nadprzestrzenna

Był to czas wielkiej ekspansji Starej Republiki. RYCERZE JEDI przynosili światło nadziei w mroczne, nieodkryte rejony galaktyki, wyznaczając nowe nadprzestrzenne szlaki handlowe. Wielu niezliczonych podróżników wyznaczało nowe trasy, a wśród nich było rodzeństwo – Gav i Jori Daragon, którzy przemierzali kosmiczne przestworza swym statkiem „Starbreakerem 12”. W tym czasie w odległej części galaktyki Imperium Sithów rosło w siłę przez wieki pod wpływem Ciemnej Strony Mocy, a także przez stuletnie rządy Mrocznego Lorda Sithów – MARKA RAGNOSA. Śmierć władcy doprowadziła do potężnych zaburzeń, dwóch przywódców walczyło o schedę po Ragnosie przy jego grobie na planecie mauzoleum - Korriban. W czasie pojedynku Nagi Sadowa i Ludo Kressha, nagle pojawia się „Starbreaker 12”, a rodzeństwo Daragonów zostaje natychmiast pojmane.

Kressh wierzył, że odkrywcy to zapowiedź inwazji, podczas gdy podstępny Sadow widział w Starej Republice nowe imperium do podbicia. Pomimo znamienia śmierci Lordów Sithów na Daragonów, Sadow pomógł zaaranżować ich ucieczkę, wykorzystując swych oddanych żołnierzy – Massassiańskich Wojowników. Gav Daragon został skuszony przez Sadowa na Ciemną Stronę, podczas gdy Kessh postanowił zniszczyć Sadowa, którego podejrzewał o uknucie spisku z ucieczką więźniów. Ale Sadow tego się spodziewał i pokonał przecinika. Wysłał też Jori Daragon, ale bez brata Gava, do domu. Naga Sadow ogłosił się Mrocznym Lordm Sithów i użył urządzenia naprowadzającego w „Starbreakerze 12” by podążyć za Jori do światów Republiki.

Początkowo zignorowana, Jori w końcu została wysłuchana przez Cesarzową Tetę, która uwierzyła w tę historię i podniosła alarm na Coruscant. Ale tylko kilku Jedi ją wysłuchało. Wielka Wojna Nadprzestrzenna rozpoczęła się, gdy cała flota wojenna Sadowa pojawiła się w przestrzeni Republiki. Sithowie byli bezwzględni. Pomimo zdolności strategicznej dowódców armii Cesarzowej Tety czy heroizm obcego Jedi – ODAN-URRa, siły Republiki zostały zepchnięte w rejon czerwonego giganta – gwiazdy Primus Goluud. Tam Sadow użył Sithiańskiej technologii by zniszczyć gwiazdę, ale jego protegowany Gav Daragon obrócił się przeciw niemu. To pomogło przechylić szalę zwycięstwa. Flota Sithów była w odwrocie do Imperium Sithów, gdzie czekał na nich już Ludo Kressh. Tam rozegrała się bitwa przeciw „zdrajcom”, ale obie strony walczących ze sobą Sithów zostały zaskoczone przez nagły atak Wojsk Republiki. Większość z niedobitków Sithów uciekła z Sadowem na jego uszkodzonym statku i wylądowała na księżycu dżungli orbitującym wokół gazowego giganta Yavin. Na Yavinie 4 Sadow użył technologii i magii Sithów by przetrwać wiele lat i obudzić się w nowym Złotym Wieku.Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksów Złoty Wiek Sith i Upadek Imperium Sith
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (7)

 • NLoriel2004-11-11 20:33:18

  To imię niekoniecznie musi być odmienne...
  M. Marka Ragnos
  D. Marki Ragnosa
  C. Marce Ragnosowi
  B. Markę Ragnosa
  N. Marką Ragnosem
  Msc. Marce Ragnosie
  ?
  Byli już też i tacy, co pisali 'Mistrza Arci' ;)

 • Lord Bart2004-11-11 15:07:09

  buahahah i jeszcze Mietek Sadow, Cesiek Kressh i Zbysio Keto. Kto to tłumaczył, że z głupia zapytam??

 • Mihoo2004-11-11 14:58:52

  Gdzie Wy to widzicie na oficjalnej KotORa II? :]

 • Mistrz Fett2004-11-11 13:35:23

  Poza tym to 6000 news na Bastionie :)

 • Kyp Durron2004-11-11 12:47:55

  Wrrrrr......

 • Mistrz Fett2004-11-11 12:36:49

  Mareczek :)

 • Shedao Shai2004-11-11 12:32:54

  Mrocznego Lorda Sithów – MARKA RAGNOSA. - Oj się Bart i Kyp wnerwią, jak to zobaczą... MarkI Ragnosa!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..