TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-14 23:50:00 Kotor II

Niedawno pisaliśmy>>> o serii artykułów pt. "Kroniki Starej Republiki", która zaczęła ukazywać się na stronie LucasArtu, poświęconej grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Dzisiaj prezentujemy kontynuację owego artykułu.

Kroniki Starej Republiki

Część II: Cień Freedona Nadda
Okres Czasowy: 4400-4000 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa Okresu: Opowieści Rycerzy Jedi

Upłynęło sześć wieków odkąd pokonany Naga Sadow osiadł na księżycu Yavina, a jego massasscy słudzy wznieśli tam świątynie. Ambitny Rycerz Jedi - Freedon Nadd, traktując poważnie plotki, kierowany intuicją wyprawił się do odosobnionego systemu Yavina. W ciągu sześciuset lat od zamknięcia się Mrocznego Lorda w skupiającej komnacie największej świątynni, Massassowie cofnęli się w rozwoju i przemienili w rasę potężnych, aczkolwiek prymitywnych dzikusów. Dopiero w trakcie brutalnej walki z Naddem, w momencie gdy użył on Mocy, Massassowie przypomnieli sobie swą przeszłość. Wskazali mu miejsce snu pradawnego Mrocznego Lorda, a Rycerz Jedi obudził go. Naga Sadow zaczął kształcić Nadda w sztuce rzucania mrocznych czarów i wykorzystywania technik Ciemnej Strony Mocy. W końcu Nadd nauczył się tak sprawnego władania tą bronią, że żaden inny Jedi nie byłby mu w stanie sprostać. Niedługo po ukończeniu nauki, Freedon Nadd opuścił Yavin Cztery i osiadł na planecie Onderon, znajdującej się poza granicami Republiki, mianując się jednocześnie królem jej prymitywnych mieszkańców. Dalsze losy Nagi Sadowa, pozostają natomiast tajemnicą.

Mieszkańców silnie ufortyfikowanego miasta Iziz od lat trapiły ataki bestii, które przylatywały z dżungli, otaczającej osadę - skoro zaś Freedon Nadd znał czarnoksięskie sztuczki i bez wahania korzystał z usług Ciemnej Strony, nikt nie sprzeciwiał się, by został przywódcą tych ludzi. W ciągu następnych dziesięcioleci Nadd pomagał mieszkańcom w budowie śmiercionośnych broni, dzięki którym walka z bestiami z zewnątrz stawała się łatwiejsza. Wykorzystano ja później, także do walki z wewnętrznymi rebeliantami, którzy nie zgadzali się, by władał nimi Lord Sith. Nadd zarządził, by kryminalistów oraz rebeliantów karać bez litości. Wszystkich wyprowadzano poza mury miasta i pozostawiano dżungli. Niektórzy z nich jednak przeżyli - co więcej zaczęli jednoczyć się w większe grupy, a w krótce nawet nauczyli się łapać i oswajać bestie. Niedługo potem rozpoczął się kilkusetni okres wojny domowej, prowadzonej najczęściej metodami partyzanckimi. Po śmierci Nadda, sarkofag kryjący jego zwłoki, stał się źródłem energii Ciemnej Strony Mocy, która przez wieki pomagała jego potomkom, oraz poddanym w prowadzeniu wojny domowej. Po kilku wiekach, gdy Republika poszerzyła swoje granice, za przyłączenie systemu Onderona odpowiedzialny został Mistrz Jedi Arca Jeth. Zamiast jednak przylecieć tam osobiście, przysłał on do systemu swoich trzech uczniów - dobrodusznych, lecz impulsywnych braci, Ulica i Caya Qel-Dromów, oraz Twi`leka - Totta Doneetę, mieli oni za zadanie zakończyć trwający na planecie konflikt.

Spotkanie Rycerzy z wiekową królową Amanoą - która opowiedziała im problemie, trapiącym jej mieszkańców - zakończyło się atakiem jeźdźców bestii, którzy porwali córkę królowej: Galię. Bracia Qel-Dromowie, oraz Doneeta wyruszyli jej na pomoc, jednak gdy ją odnaleźli, okazało się, że zamierzała ona wziąć ślub z lordem jeźdźców bestii - Oronem Kirą, aby wreszczie zjednoczyć mieszkańców miasta z tymi, którzy mieszkali w dżungli. Rycerze Jedi, występując w roli mediatorów przedstawili tą propozycję królowej Amanoi, jednak nie była ona zainteresowana zawarciem pokoju. Korzystając z potęgi Ciemnej Strony Mocy, zawartej w grobowcu Freedona Nadda, rzuciła ona do boju armie miasta Iziz, rozkazując dowódcom raz na zawsze unicestwić wszystkich jeźdźców bestii, a wraz z nimi trzech wysłanników Republiki. Jedi bronili się dzielnie, ale w końcu zostali zmuszeni do wezwania na pomoc Mistrza Arca Jetha, który przybywając, przechylił szalę zwycięstwa na ich stronę. Żołnierze królowej Amanoi zostali pokonani, a Mistrz Arca przepędził na zawsze zło, które od tak dawna gnieździło się w centrum miasta. Doprowadziło to do ostatecznego pojednania mieszkańców miasta z jeźdźcami bestii, a na Onderonie wreszcie zapanował pokój.

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z komiksów "Wojna Bestii z Onderona", oraz z encyklopedii Bastionu:
Freedon Nadd
Ulic Qel-Droma
Tott Doneeta

Freedon Nadd

TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (2)

  • Gith2004-11-15 00:47:37

    WOOT!

  • Kyp Durron2004-11-14 23:58:19

    Ach jak miło że ktoś w Lucasartsie wskrzesza wspaniałe Tales of the Jedi

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..