TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-17 19:42:00 Freedon Nadd i Kotor II

Oficjalna strona gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords kontynuuje wydawanie artykułów z cyklu Kroniki Starej Republiki - dziś prezentujemy już trzecią część chronologii. Poprzednie dwie można przeczytać w tych linkach:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda

Kroniki Starej Republiki

Część III: Bunt Naddystów
Okres Czasowy: 3,998 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa Okresu: Powstanie Freedona Nadda

Sekta wyznawców Freedona Nadda była potężniejsza, niż Jedi mogli przypuszczać. Po zakończeniu Wojny Bestii Mistrz Jedi Arca Jeth, wraz ze swoimi padawanami - Ulicem i Cayem Qel-Dromą, oraz Twi`lekiem Tottem Doneetą - podjął próbę usunięcia źródeł złowrogiej energii; grobowca Freedona Nadda i trumny królowej Amanoi na pobliski księżyc Dxun. Jednak w trakcie przygotowywania sarkofagów do podróży, kondukt pogrzebowy zaatakowali zwolennicy Freedona Nadda. Mistrz Arca został obezwładniony ciosem ciemnej strony Mocy, a obydwa sarkofagi wykradziono. Po dojściu do siebie Mistrz odkrył, że prastary mąż królowej Amanoi - Król Ommin - nadal żyje, a jego chore i zniedołężniałe ciało utrzymuje przy życiu specjalna aparatura. Podczas wizyty u umierającego króla, w której towarzyszyli mu królowa Gallia i Ulic Qel-Droma, Mistrz Arca odkrył, że starzec jest zwolennikiem Freedona Nadda, i źródłem wielkiego cienia. Ommin tak długo czerpał siły z mrocznej energii, że wyzwolił ducha Nadda, który połączył z nim swoje siły.

Zniedołężniały król zaatakował Mistrza Arcę błyskawicami ciemnej strony Mocy, zmuszając go tym samym do uległości. Mimo, że Ulic Qel-Droma walczył dzielnie w obronie swojego mistrza, Ommim uciekł wraz z nim do swojej twierdzy, gdzie uprzednio zwolennicy Nadda umieścili jego sarkofag. Zdruzgotany swą porażką, Ulic wezwał na pomoc Galaktyczną Republikę, oraz koalicję Rycerzy Jedi z bibliotecznego świata - Ossusa (do grupy należała także Nomi Sunrider). Atakowani i ostrzeliwani, Rycerze Jedi zdołali wreszcie przedrzeć się do miasta Iziz, i wesprzeć Ulica Qel-Dromę. W tym samym czasie, nie zważając na walki toczące się na Onderonie, do systemu przyleciała dwójka arystokratów - Satal Keto i jego kuzynka Aleema. Pochodzili oni z zaprzedanego ciemnej stronie Mocy systemu Cesarzowej Tety i nazywali siebie Krathami. Posiadali oni niewielką, lecz wystarczająco niebezpieczną wiedzę o magii Sithów, a w dodatku zabawiali się artefaktami zgromadzonymi przez uczonego Jedi - Odan-Urra, tysiąc lat wcześniej - tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny w Nadprzestrzeni, wliczając w to potężną księgę zaklęć Sithów. Pragnęli, by ktoś przetłumaczył im tą księgę, a także zapoznał z innymi mrocznymi czarami. Dzięki wykorzystaniu swoich umiejętności udało im się przedostać do fortecy króla Ommima.

Satal i Aleema poznali króla, który był bardzo zachwycony widokiem księgi, polecił więc przełożyć ją jednemu ze swoich skrybów, który zaczął to robić, gdy niespodziewanie pojawił się duch Freedona Nadda. Wiedział on, że miasto jest atakowane przez siły Republiki i Jedi - zdawał sobie także sprawę z tego, że król Ommim nie może zwyciężyć. Zaczął przekonywać więc dwójkę arystokratów, że dzięki jego pomocy mogą rozpocząć nowy Złoty Wiek dla Sithów. Jak tylko Jedi weszli do twierdzy króla, Nadd zerwał więź łączącą go z Ommimem, pozwalając Ulicowi na zabicie króla, i uratowanie swojego Mistrza. Satal i Aleema powrócili do systemu Cesarzowej Tety, a duch Nadda ukazał się jeszcze Rycerzom Jedi, by oznajmić, że ciemna strona skusi także ich towarzyszy. Po ostatecznym przezwyciężeniu sił króla w mieście Iziz ustanowiony został stan wyjątkowy, a sarkofag Nadda przetransportowano na opanowany przez bestie księżyc Dxun, po czym zapieczętowano płytami Mandaloriańskiej stali.
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (4)

 • Shedao Shai2004-11-18 21:08:29

  No baaa, masz już jakąś wprawę w końcu...

  REKLAMA
  Zapraszamy do działu Tlumaczenia: http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=506
  /REKLAMA

 • Freed2004-11-18 21:04:38

  no bo ja się wziąłem za tłumaczenie, to jest dobre :P :D

 • Shedao Shai2004-11-18 19:16:24

  No i bardzo dobre tłumaczenie. Po Marku Ragnosie...

 • Anor2004-11-18 16:26:11

  Bardzo fajnie sie czyta te opowiadanka:)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..