TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Książki związane z Zemstą Sithów

2004-11-25 16:32:00 LS i StarWars.com

Wraz z premierą każdego nowego filmu z prequeli pojawia się wiele nowych produktów. Nie inaczej będzie tym razem. Od 2 kwietnia 2005 oraz przez kolejny miesiąc ukazywać się będą książki bezpośrednio wprowadzające na w fabułę Zemsty Sithów. Na razie to wstępne dane, kompletne powinny pojawić się na oficjalnej za jakiś czas.

Książki Ballantine Books / Del Rey

Zemsta Sithów (Revenge of the Sith)
Adaptacja książkowa filmu napisana przez Matthew Stovera, czyli historia upadku Anakina na Ciemną Stronę. Stover spotkał się z Lucasem by przedyskutować całą opowieść i jej wszelkie aspekty. Dzięki temu powieść będzie zawierać sceny, które nie pojawią się w filmie, ale co więcej autor by podkreślić dramatyzm wszedł w umysł bohaterów. Jednocześnie z wydaniem Hardcovera pojawi się wersja audio na kasetach i płytach CD.

Sztuka Zemsty Sithów - Album (The Art of Star Wars: Revenge of the Sith)
Będzie to wydany w twardej oprawie album zawierający niektóre spośród najbardziej zdumiewających konceptów i projektów artystycznych stworzonych na potrzeby Epizodu III. Zobaczymy tu między innymi projekty kostiumów, postaci, technologii, storyboardy, rysunki produkcyjne, wizje planet, modele ILMu, obrazy cyfrowe i wiele więcej. Tekst napisał J. W. Rinzler.

Zemsta Sithów - Jak powstawał film (The Making of Star Wars: Revenge of the Sith)
Kolejna pozycja J.W. Rinzlera, która jest zapisem z prześledzenia przez autora całej produkcji filmu, od jej najwcześniejszych fragmentów, jeszcze w Departamencie Sztuki, przez ewolucje scenariusza, zdjęcia w Sydney, aż do dokrętek w Anglii czy tworzenia efektów przez ILM. Będzie można prześledzić jak zmienia się kino, ze szczegółami przedstawionymi przez człowieka z Lucasfilm, który pracował nad Epizodem III od jego najwcześniejszych dni.

Dorling Kindersley (DK Books)

Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów: Niesamowite przekroje (Star Wars: Revenge of the Sith Incredible Cross-Sections)
DK będzie kontynuuować swą tradycję, by przedstawić nam co drzemie pod kopułą i pokrywą najbardziej zdumiewających pojazdów i statków Epizodu III. Zobaczymy między innymi przekroje Jedi Starfightera, Republikańskiego Juggernauta, flagowego okrętu Generała Grieovusa i wiele innych. Ilustracje są dziełem Hansa Jennsena i Richarda Chasemore'a, a tekst Curtisa Saxtona.

Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów: Słownik Obrazkowy
Przedstawiając więcej planet i akcji, niż jakikolwiek inny film z cyklu "Gwiezdne Wojny", Epizod III jest obiecującym tematem do rozwijania i eksplorowania. Słownik Obrazkowy DK to kontynuacja znanych już nam pozycji wzbogaconych o wspaniałe zdjęcia i koncentrujących się na wielu małych szczegółach postaci, technologii, przedmiotów czy lokacji. Autorem jest James Luceno, a wspomagali go John Goodson i Robert Barnes.

Star Wars: Galactic Crisis i Star Wars: Star Pilot
Poza albumami DK wyda też dwie książeczki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Ale i starszy czytelnik znajdzie w nich coś ciekawe dla siebie. Będą one opisywać przebieg Wojen Klonów, od pierwszych bitew, aż do dramatycznych wydarzeń Epizodu III. Star Wars: Galactic Crisis napisze Ryder Windham, ale wymagać będzie ona już trochę zaawansowanych umiejętności czytania, natomiast Star Wars: Star Pilot autorstwa Laury Buller będzie przeznaczone dla czytelników, którzy dopiero zaczynają czytać sami (bez pomocy rodziców).

Random Mouse Children's Books

Zemsta Sithów - Opowieść filmowa (Star Wars: Revenge of the Sith Movie Storybook)
Epizod III opowiedziany w sposób prosty z wspaniałymi ilustracjami. Będzie to 48-stronicowy paperback napisany przez Alice Alfonsi. Pozycje takie były już wydawane przez Egmont przy okazji pozostałych epizodów.

Star Wars: Revenge of the Sith Movie Scrapbook
Kolejny Paperback z ciekawostkami i pytaniami do Epizodu III. Ponownie 48-stronicowa książeczka, ze wspaniałymi kolorowymi zdjęciami i ilustracjami oraz tekstem Rydera Windhama.

Star Wars: Revenge of the Sith Triva Quest
Znasz sekrety Ciemnej Strony? Wiesz kim jest Tion Medon? Przetestuj się używajac właśnie tej ksiażeczki Benjamina Harpera.

Star Wars Episode III Step into Reading: Obi-Wan's Foe
Przeznaczona dla najmłodszych czytelników książeczka koncentrująca się na przygodach Obi-Wana w filmie, z wspaniałymi ilustracjami Tommy'ego Lee Edwardsa. Napisana przez Jane Mason i Sarah Stevens.

Star Wars Episode III Sticker Book
Książeczka z kolorowymi naklejkami i przygotowanymi planszami scenerii do naklejania. Pozwolą dzieciakom odtworzyć sceny z filmu, a także stworzyć nowe.

Scholastic, Inc.

Zemsta Sithów (Star Wars: Revenge of the Sith, Junior Novelization)
Ceniona na świecie autorka - Patricia C. Wrede powraca by napisać nowelizację III epizodu, przeznaczoną dla młodszych czytelników. Książka będzie wydana w Paprbacku i zapewne w środku będzie zawierać kilka zdjęć z filmu.

Star Wars: Last of the Jedi Book 1
Ulubiona przez fanów Jude Watson powraca by rozpocząć kolejną Gwiezdno-Wojenną serię, tym razem rozpoczyna się ona tam, gdzie kończy się Epizod III.

IDG Entertainment

Star Wars Insider Episode III Souvenir Edition
Oprócz normalnego Insidera, wydawnictwo IDG szykuje specjalne kolekcjonerskie wydanie w całości poświęcone "Zemście Sithów".
TAGI: Album (189) Benjamin Harper (12) Del Rey (510) DK Readers (82) Epizod III: Zemsta Sithów (937) James Luceno (147) Jonathan W. Rinzler (124) Jude Watson (79) Last of the Jedi (26) Matthew Stover (87) Patricia C. Wrede (16) Przewodnik (163) Ryder Windham (103) Scholastic (122) Słownik obrazkowy / Przewodnik ilustrowany (67)

KOMENTARZE (10)

 • skylwalker2005-02-11 14:03:10

  szkoda

 • The One2004-11-25 23:00:56

  Valorum -> Co?! Kur**. Mają to wydać!!! Nowelizację kupię na pewno, słownik też. nad przekrojami i albumem się zastanowię, reszta to shit...:D

 • Valorum2004-11-25 20:55:22

  Moja dzisiejsza wymiana maili z Egmontem:
  "Dzień dobry,

  Czy planowane jest wydanie w maju przyszłego roku książek: "Gwiezdne Wojny. Cześć III - Słownik obrazkowy" i "Gwiezdne Wojny. Część III - Niesamowite przekroje" plus komiksu będącego nowelizacją filmu, tak jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich części w 1999 i 2002 roku?"
  "Witam,  Nie przewidujemy wydania książek dot. 3 epizodu Gwiezdnych wojen

  Pozdrawiam

  Agata Żabowska

  Product Manager

  Egmont Polska Sp. z o.o."

 • Shedao Shai2004-11-25 18:38:27

  P. Watson jest już trochę nudna z tymi jej seriami... ale same ksiazki już nie :) Będzie czym zapchać półki, oj będzie.

 • Karoleki2004-11-25 18:27:02

  Nowelizacje kupie na 100%
  Album kupię na 90%
  Niesamowite przekrojne kupię na 90%
  a słownik obrazkowy na 90%

  Byle by to wszystko wydali również w polsce..

 • Burzol2004-11-25 17:42:20

  Może się ktoś jednak skusi do wydania tych Słowników... Oby!

  Adaptacja Stovera - pozycja obowiązkowa.
  Pozostałe - się zobaczy (albumy w promocji, na przykład, bardzo chętnie...)

 • Nadiru Radena2004-11-25 17:34:18

  Tak, nowelizacja RotS na pewno będzie bardzo dobra - już Stover się o to postara.
  Co do słowników obrazkowych chętnie kupię, a co! Bardzo dużo można w nich znaleźć ciekawych informacji i unikalnych zdjęć.

 • Mihoo2004-11-25 17:24:54

  "Słowniczków obrazkowych raczej nie kupię" no nie, podziękuj Egmontowi

 • Matek2004-11-25 16:54:32

  Słowniczków obrazkowych raczej nie kupię, tych książeczek dla dzieciaczków też nie... ale niejeden fan kupi na pewno :) Ja tam najbardzie czekam na nowelizację od Mistrza Stovera... Nieważne czy film będzie dobry, czy też mocno średni i przereklamowany, ta książka na pewno będzie dobra.... no i ta okładka w starym stylu.. :)

 • Kyp Durron2004-11-25 16:49:25

  będzie na co wydawać pieniążki.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..