TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-29 23:52:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejny fragment Kronik Starej Republiki.
Wcześniejsze części dostępne są pod linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów

Kroniki Starej Republiki

Część V: Deprawacja wśród Jedi
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wojna Sithów

Dwaj Jedi: Exar Kun i Ulic Qel-Droma uczynili pierwszy krok w kierunku ciemności. Ulic przedostał się do miasta Krathów - Cinnagar, zabijając tam niedoszłego skrytobójcę, usiłującego zamordować Aleemę. Wkupił się tym samym w jej łaski. W nagrodę Aleema zaprosiła go do swego pałacu, chcąc zapoznać z Setalem Keto. Keto nie uwierzył historiom Ulica i, uważając go za szpiega Jedi, poddał torturom, oraz otruł jego organizm trucizną Sithów. Wybroniwszy się od tego ataku, Ulic zyskał szacunek i zaufanie, a nastepnie został generałem armii Krathów i osobistym pupilkiem Aleemy. Tymczasem Jedi przyjaźniący się z nim, zorganizowali misję ratunkową. Nomi Sunrider przedostała się na planetę, lecz została pojmana i przyprowadzona przed oblicze Keto. Ten poradził się Ulica, co ma z nią uczynić. Ulic, pomimo łączącej ich niegdyś miłości, rozkazał wykonać na niej egzekucję.

Nomi zrozpaczona losem Ulica, uciekła z lochów Cinnagar, używając Mocy. I choć Ulic posłał jej wiadomość, informującą ją o swych planach, wpadła ona w ręce Satala Keto, który rozkazał natychmiast zabić Ulica. Qel-Droma wpadł w furię i pokonując Stala, zajął miejsce na tronie Krathów u boku Aleemy. W tym samym czasie na Yavinie IV w siłę urósł Exar Kun. Wyczuwając, że ktoś w galaktyce praktykuje magię Sithów, wyruszył w drogę do systemu Cesarzowej Tety, mając na celu zgładzenie Ulica. Exar wierzył, iż to właśnie on sam jest tym, który powinien rozpocząć w galaktyce nową Złotą Erę, i wiedział, że Qel-Droma może być dlań zagrożeniem.

Pomimo śmiertelnego zaniepokojenia Mistrzów Jedi, Rycerze: Tott Doneeta, Cay Qel-Droma i Nomi Sunrider podjęli kolejną próbę usunięcia Ulica z tronu Krathów, Qel-Droma jednak w odpowiedzi użył całej potęgi militarnej jaką dysponował. Nomi Sunrider chciała dotrzeć do Ulica, i przekonać się, co jest silniejsze - miłość do niej, czy oddanie ciemnej stronie. Ulic odrzucił ją, co spowodowało, że Rycerze Jedi musieli się wycofać. Tuż po ich odwrocie jednak pojawił się Exar Kun, przez co bitwa rozgorzała na nowo. W trakcie walki Qel-Dromy i Kuna, ich amulety rozbłysnęły, a w komnacie pojawił się duch Marki Ragnosa - dawno umarłego Lorda Sith. Rozkazał on zawrzeć im pakt, dzięki któremu miał rozpocząć się nowy okres chwały Sithów. Był to początek okresu, nazwanego później Wojną Sithów.

Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksu The Sith War.

UPDATE (Freed):
Polecamy także zajrzeć do dostępnych materiałów w encyklopedii Bastionu:
Exar Kun
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
Tott Doneeta
Yavin IV
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (2)

  • Kyp Durron2004-11-30 17:44:25

    Ale bug hihi...

  • Matek2004-11-30 16:15:24

    "Ulic, pomimo dzielącej ich niegdyś miłości, rozkazał wykonać na niej egzekucję."--- nie czasem "łączącej" ???

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..